Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 81 do 90 z 148

Temat: Problem z biegami

  1. #81

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Spalding , Płock
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez n0w3y_pl Pokaż post
    jest uszkodzona skrzynia, wlasnie mam swoja na stole i dorabiam 3mm podkladke do walka sprzeglowego/ lozysko koncowe. po rozebraniu widaz ze bez tej tuleji zeby czasem moga sie krzaczyc ze soba co powoduje blokowanie 1/r jak chcesz jakies zdjecia by pokazac o co mi chodzi to daj znac.
    Jak mozesz to prześlij mi jakies fotki na maila. drakodrako1@wp.pl
    Dobrze że to warsztat mojego kolegi(szkoda że ma kiepskich mechaników) to chociaż można sie dogadać normalnie.Zamówił dwumas i jutro się przekona że nowy tez ma luz.Skrzynie kupie z oznaczeniem KDM po małym przebiegu z tym że będę musiał dokupić półoś przykręcana;/

  2. #82
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    rozbiez szkrzynie i zobacz co bedziesz musial z nia zrobic, jutro powklejam fotki i opis rozbierania skrzyni ( nic latwiejszego ) i nawet jego mechanicy beda w stanie to skorygowac.

    Bylo 8L 1.9 TDI 110@170
    Bylo 8P 2.0 TDI 140@200/425
    Jest honda civic 2.2 i-ctdi 220/450
    plany - ...

  3. #83

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Spalding , Płock
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez RobertGTI Pokaż post
    3-4mm to bardzo duży luz, (zmień mechanika)

    a koło dwu masowe będzie miało luz na boki, idź do inter carsu, poproś nowe z półki, połóż na blacie i poruszaj, będzie tak samo.
    Racja nowe tez ma luz.Ale jest to bardzo mały luz.Moje bardzo lata jakby było rozklekotane.Kupiłem juz nową skrzynię i kompletne sprzęgło (używkę po 67tyś przebiegu).Mam nadzieje że wszystko będzie teraz ok.Jutro moze bedzie pierwszy test

  4. #84
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Ja dzis skonczylem wszystko skladac, skrzynia smiga az milo, a wystarczy tylko dac komus dorobic tuleke 1.5mm sciagnac jeden kapselek na skrzyni, sciagnac zabezpieczenie, podciagnac lozysko, wsadzic podkladke, zabezpiecznie i smigac. koszty ? jakis 30zl dotoczenie tuleki.

    bede mial chwlke to wszystko dokladnie opisze.

    Bylo 8L 1.9 TDI 110@170
    Bylo 8P 2.0 TDI 140@200/425
    Jest honda civic 2.2 i-ctdi 220/450
    plany - ...

  5. #85
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez drako Pokaż post
    Racja nowe tez ma luz.Ale jest to bardzo mały luz.Moje bardzo lata jakby było rozklekotane.Kupiłem juz nową skrzynię i kompletne sprzęgło (używkę po 67tyś przebiegu).Mam nadzieje że wszystko będzie teraz ok.Jutro moze bedzie pierwszy test
    szkoda tylko ze na koniec tego tematu "opery mydlanej" nie dowiemy sie na pewno co bylo przyczyna usterki.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez n0w3y_pl Pokaż post
    Ja dzis skonczylem wszystko skladac, skrzynia smiga az milo, a wystarczy tylko dac komus dorobic tuleke 1.5mm sciagnac jeden kapselek na skrzyni, sciagnac zabezpieczenie, podciagnac lozysko, wsadzic podkladke, zabezpiecznie i smigac. koszty ? jakis 30zl dotoczenie tuleki.
    opisz, opisz, bedzie dla potomnych. nie wiadomo kiedy moze sie przydac.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. #86

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Spalding , Płock
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Opisz wszystko.Mi jutro od rana najpierw zmieniają tylko kompletne sprzęgło ,a jak nie pomoże to zwalają skrzynię i wkładają drugą.Kolega mi powiedział że sami chcą sie przekonac od czego to jest,dlatego najpierw sprzęgło.... Ich zdaniem to jest przez dwumas.Opisz dokładnie jak możesz jak naprawić tą skrzynię (i jaki miałeś luz wzdłużny czy poprzeczny i ile mniej więcej mm).Moge jeszcze zwrócić tą skrzynie co kupiłem i naprawić swoją

  7. #87
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    ok, a wiec krok po kroku.


    sciagamy dekielek oznaczony numerem 4.



    sprawdzamy czy w obudowie widac rowek jak na zdjeciu ponizej.



    jeżeli mamy taki rowek to mamy dwa wyjscia, sciagnac skrzynie i rozebrac by oddać do obróbki ( frezowania o dodatkowy mm ponizej wyzlobienia ) i dorobic 2mm tulejkę ? albo spróbować dorobic 1mm tulejkę ale to nie bedzie tak wytrzymałe jak piersza opcja.

    Ja w zwiazku z tym ze mialem skrzynie rozebrana na czesci pierwsze wykonalem opcje pierwsza i aktualnie wszystko chodzi idealnie.

    a teraz pokaże dlaczego blokują nam sie biegi i skrzynia wyje na 5 biegu.



    widziecie inny odcien na zebach ? niestey te slady to skutek sciarajacych sie zebow gdyz walek jest zbytnio wysunięty.

    Dziwi mnie ze tyle osób ma ten problem ale jeszcze nikt nie wyszukał ze nawet elsa ( vw ) zaklada ze obudowa moze sie wyrabiac w tym miejscu i trzeba stosowac podkladki centrujace, znalazlem to dzis w elsie jak szukalem jakich schematow itp.



    Jezeli pomiar " a " wynosi 10mm to wszystko jest ok i skladamy skrzynie. jezeli pomiar a wynosi 10.7 i wiecej nalezy zastosowac podkladke korygujaca, niestety nie potrfilem nigdzie takiej podkladki znalezc ( numery w etce ).

    Nie bede opisywal dokladnie sposobu rozbierania skrzyni bo osoba ktora sie bedzie za to zabierac powinna miec dosc dobre pojecie o mechanice samochodowej.
    Dodam tylko ze jest to skrzynia modulowa i rozebranie jej jest latwe bez koniecznosci rozbierania poszczegulnych elementow ( zebatek itp ).

    p.s - wszystkim tym co maja problemy z wybiciem 1 i wbiciem wstecznego itp radze sprawdzic ten rowek, nowa zaslepka kosztuje grosze a mozna zaoszczedzic grube tysiace.

    Pozdrawiam

    Bylo 8L 1.9 TDI 110@170
    Bylo 8P 2.0 TDI 140@200/425
    Jest honda civic 2.2 i-ctdi 220/450
    plany - ...

  8. #88

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Spalding , Płock
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A miałeś również problem z ciągnącym sprzęgłem? I przez to na siłe trzeba wyrzucać bieg lub gasić auto... Pedał sprzegła też czasami zatrzymywał mi sie w połowie mimo że wymieniłem pompke sprzęgła na nową...

  9. #89
    RobertGTI's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez drako Pokaż post
    A miałeś również problem z ciągnącym sprzęgłem? I przez to na siłe trzeba wyrzucać bieg lub gasić auto... Pedał sprzegła też czasami zatrzymywał mi sie w połowie mimo że wymieniłem pompke sprzęgła na nową...
    no własnie o tym napisał, blokujące się biegi.

    Ja miałem dokładnie tak samo, taka sama przyczyna i objawy. Sprzęgło i dwumas nic do tego nie miały.

  10. #90
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    tak, mialem te wszystkie objawy, przez te przycinanie sie pedalu zalatwilem sprzeglo, mialem tez wycie 5tego biegu, czasem jak stalem to czulem ze auto ciagnie mimo ze mialem sprzeglo wcisniete, mialem dokladnie te same objawy co ty wiec dorabiaj tulejke za 30zl z nierdzewki i ciesz sie tania naprawa.

    Bylo 8L 1.9 TDI 110@170
    Bylo 8P 2.0 TDI 140@200/425
    Jest honda civic 2.2 i-ctdi 220/450
    plany - ...

Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •