Strona 10 z 15 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 91 do 100 z 148

Temat: Problem z biegami

  1. #91

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Spalding , Płock
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wydrukowałem te fotki i zawiozłem mechanikowi.Ma rozebrać to i da mi znać.
    Dodano:
    Jest to wyrobione.Teraz nie wiem komu zlecić dorobienie tulejki.Rozumiem że tulejka musi być takiej grubości żeby było 10mm odległości tak jak na rysunku?

    Dzwoniłem do jednego zakładu jaki znam ,który zajmuje sie naprawą skrzyń ,ale powiedział mi że jedynie może nową obudowę założyć i za same przełożenie krzyknął mi 500-600zł.Spróbujemy chyba opcji drugiej bo skrzyni chyba nie będziemy rozbierać.

    Zakładam jednak druga skrzynię.Potrzebne mi jest auto ,a na ślusarza musiałbym czekać do środyi nie mam gwarancji czy uda się dorobić taka tulejkę bez rozbierania skrzyni. W razie czego jakby nowa skrzynia nie pasowała(bo muszę kupić nową półoś taką przykręcaną) to będę musiał rozebrać skrzynie i naprawiać obudowę.Dzięki wielkie za pomoc.Dam znać czy druga skrzynia o innym symbolu działa jak należy to może się komuś przyda taka wiedza.
    Ostatnio edytowany przez drako - 24-09-11 o 10:56 Powód: Automatyczne łączenie postów

  2. #92

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Spalding , Płock
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Okazało sie że nie może być ta skrzynia KDM.Skrzynia pasuje ,ale półoś jest za krótka.Nie wiem jak jest to w nowszych modelach ,ale wyglada na to że muszę mieć skrzynię GRF lub HDV .Pozostaje mi naprawić moją skrzynię.

  3. #93

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nad morzem
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    HDV nie pasuje zamiast GRF,jest inna półoś

  4. #94

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Spalding , Płock
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Tak podaje ASO że pasują obie.Znalazłem kilka z kodem GRF i też jest przykręcana półoś w niektórych.Nie wiem od czego to zależy ;/ .Kolega n0w3y_pl napisał że naprawił skrzynię za 30zł.Dzwoniłem do gościa z Wawy i opisałem mu wszystko,a on na to"no tak częsty i znany przypadek" i powiedział że jak da naprawić obudowę to koszt 1300zł ,a jak będzie trzeba wymieniać obudowę to ponad 2tyś .I nie wiem czy nie kupię używanej bo znalazłem jedną blisko mnie ;/ Już mam dość tego wszystkiego.....

  5. #95
    włodek's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ..
    Auto
    Cały czas to samo
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    65 razy
    Podziękował
    106 razy

    Domyślny

    n0w3y_pl zrób temat w wartsztacie, na pewno się to kiedys komus przyda

  6. #96

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Spalding , Płock
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nie koniec telenoweli Zamówiłem kolejną półoś i ma być dłuższa od tej poprzedniej i niby powinna pasować Zobaczymy w poniedziałek.

  7. #97

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Spalding , Płock
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Samochód odebrany.Wszystko jak na razie działa bez zarzutu.Półoś musi mieć 82,5 cm (włącznie z tą części która wchodzi do tej flanszy w skrzyni)Czyli jak ktoś ma skrzynię GRF i nie chce wymieniać znów na taką sama to można zmienić na skrzynię z innym kodem ,gdzie półosie są przykręcane z 2 stron.Z tabel patrzyłem tylko żeby przełożenia były takie same.Skrzynie GRF jest ciężko kupić z małym przebiegiem ,ponieważ montowane one były bodajże do 2006 r.Ja wolałem kupic używkę z małym przebiegiem....

  8. #98
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    wiec jaka w koncu ta wskrzynie kupiles ? podaj przynajmniej kod literowy i numer polosi , a nie wymiar
    na koniec tej epopeii by pasowalo napisac konkrety
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #99

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Spalding , Płock
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Kod skrzyni to KDM ,ale pasują też inne .Nie znam numeru półosi ,ponieważ na mojej był zdarty kod,ale patrząc na allegro to pasować będzie np; 1K0407272EN,1K0 407 272 RF .Nie wiem dlaczego końcowe oznaczenie jest inne ,ale na 99,9% to jest dokładnie to samo.

  10. #100

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dębica
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Witam,

    Mój model to Audi A3 rocznik 2004, silnik 1.6 FSI, przebieg 165k jeśli nie był cofnięty.
    Mam problem z skrzynią biegów albo z sprzęgłem. Autem wracałem z Niemiec około 1100 km i w połowie drogi zaczęło mi wybijać 6 bieg. Wcześniej wszystkie biegi wskakiwały na "klik" bez żadnych problemów. Teraz nie mam w ogóle szans wbić 6, a do tego zaczęło mi haczyć 3,4 i 5 bieg...nie wskakują płynnie na "klik" tylko muszę dosuwać silniej lewarek, bo inaczej mam zgrzyt. arrrrr
    Miał może ktoś podobny problem? albo wie gdzie leży przyczyna?
    pozdrawiam.

    ps. auto posiadam od kilku dni.

Strona 10 z 15 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •