Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 81 do 90 z 92

Temat: Synchronizator skrzyni biegów koszta i naprawa...

  1. #81

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielawa, woj. Dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    po odwiedzinach u mechanika stwierdził że to kończące się sprzęgło ponieważ bierze dopiero jak praktycznie pósci się pedał sprzęgła (że coś tam sprzęgło się skleja czy coś i dlatego wsteczny zgrzyta i czasem nie da się wbić 1) w poniedziałek odbieram auto i mam nadzieje że będzie juz wszystko ok

  2. #82
    Uzieblo's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ząbki k.Warszawy
    Auto
    Volkswagen
    Model
    Inny
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Tak jak obstawiałem słabe sprzegło. Dobrze ze wymieniasz bo ja nie wymieniłem i niestety skrzynia padła.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Uzieblo For This Useful Post:

    erol (18-10-12),grzesztof (12-10-12)

  4. #83

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LUBELSKIE
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    witam mam problem ze skrzynią podobny do waszych. czuć zgrzyt przy nieco szybszej zmianie z 1>2 i z 2>3. przy zmianie z 4 na 3 też czuć to samo. dodam że sprzęgło mam słabe(bierze na samej górze). chciałbym spytać kogoś kto już robił to: czy trzeba wymieniać całe synchronizatory czy wystarczą te zewnętrzne pierścienie ? jakie są tego koszty w obu przypadkach-chodzi mi głównie o części choć z robocizną też chętnie usłysze. pozdrawiam i dziekuje z gory za odp

  5. #84
    Aes's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    73 razy

    Domyślny

    Znacie kogos ogarnietego w Warszawie, kto rzucilby okiem na skrzynie?
    Pewnie synchronizator mam do wymiany bo zgrzyta mi przy wrzucaniu trojki powyzej 5k.

  6. #85

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Panowie z tego co sie ostatnio dowiedzialem to za wymiane synchronizatora od 1 biegu i chyba 2 to jakies 700, 800 zl kasuja.

  7. #86

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wschód
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Panowie ja mam za to inny problem, wsteczny i 1,2,3,4 wchodzą tak jak powinny za to mam problem z piątką, wczesniej jak ją wrzucałem nie miała tyle luzu co pozostałe biegi a od wczoraj zaczeła mi wyskakiwać. Czuć jak by coś ją blokowało

  8. #87

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ruda Śląska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    U mnie problem wygląda tak ,że przy ok. 2 tys obrotów drugi bieg wchodzi ze zgrzytem , reszta biegow smiga jak należy.. Ktoś ma jakies propozycje ?

    Pozdrawiam

  9. #88
    asterix16xel's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Moze i mi ktoś podpowie? Mam okazje kupic A3 1.6 z jedna usterka a mianowicie przy cofaniu slychac jakby cykanie czy stukanie w skrzyni biegów. Podejrzewam ze jakis ząbek w kole zebatym sie ukruszyl bo koles pewnie wlaczyl wsteczny jak jeszcze kulal sie do przodu. Czy ktos sie z nas tym zajmuje i dalby rade to zrobic? Wole dac to specowi a nie kulac sie po warsztatach typu Norauto

    Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

  10. #89

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja mam podobny problem ze wstecznym, na zimnym silniku nie ma żadnych problemów, po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów i rozgrzaniu silnika, wsteczny za każdym razem zgrzyta. Zaznaczam że wymieniłem olej w skrzyni ale nie pomogło, sprzęgło chyba dobre bo bierze przy samej podłodze, proszę o jakieś rady

  11. #90

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez damian93r Pokaż post
    Ja mam podobny problem ze wstecznym, na zimnym silniku nie ma żadnych problemów, po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów i rozgrzaniu silnika, wsteczny za każdym razem zgrzyta. Zaznaczam że wymieniłem olej w skrzyni ale nie pomogło, sprzęgło chyba dobre bo bierze przy samej podłodze, proszę o jakieś rady
    Niestety ale kilka dni temu przydarzylo mi sie cos bardzo podobnego. Wszsytko sie stalo po tym jak odebralem auto od mechanika gdzie wymieniany byl czujnik G28 (przy wale korbowodowym). Sciagana byla skrzynia biegow zeby to zrobic. Niestety teraz za kazdym razem wsteczny zgrzyta. Wczesniej bylo ok i biegi chodzily lekko i jak trzeba. Po tej akcji wsteczny zawsze zgrzyta a inne biegi wchodza zauwazalnie ciezej niz przedtem. 5ty bieg bardzo trudno wrzucic. Pojechalem na reklamacje ale wlasnie sie dowiedzialem ze cos tam posprawdzali, odpowietrzyli ale teraz sytuacja wyglada tak ze jak za pierwszym razem wrzucam wsteczny to nadal zgrzyta. Jedyna metoda na zrobienie tego bez zgrzytu to wrzucic najpierw 1szy bieg a pozniej wsteczny... sam juz nie wiem czy mam takiego pecha czy cos nie tak zamontowali po tej akcji ze sciaganiem skrzynie...

Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •