Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: stłuczka

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tczew
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny stłuczka

    Witam jechałem sobie powoli i nagle pewna mazda hamowała bardzo ostro bo niby piesi na pasy prawie weszli za nim byl passat no ale ja już nie zdążyłem zahamować i wpadłem na hak a pasat lekko stuknął jeszcze tą mazdę no i mam pytanie czy to na prawdę moja wina była czy tego kolesia z mazdy który zahamował bo stwierdził ze pieszy chciał wejść na pasy a jednak nie wszedł. Finał finału zderzak połamany chłodnica dziurawa a koleś z pasata stwierdził pęknięcie zderzaka z tyłu( a miał haj) no i pęknięcie z przodu zderzaka koleś z mazdy tez coś se dodał że, rysy na zderzaku od tego i wszystko na moje konto. Chce po prostu się dowiedzieć czy następnym razem wzywać policje i próbować walczyć czy to zawsze wina tego co puknął komuś w tył ?

  2. #2
    OFFCA's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NEIGHBOURHOOD
    Auto
    Audi A3 1998rok
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    Wg mnie to tylko TWOJA WINA nie zachowałes odstepu i ostrożności i najechałeś na tył innego pojazdu a ten dalej w innego
    a miałem można powiedziec identyczną sytuacje z służbowym vw transportem jechałem po pracownika stałem na swiatłach i miałem wsisniety pedał hamulca zeby swiatła sie swieciły za mna stał hyundai atos a w nim cała rodzina a w niego zaspał dziadek i uderzyl polonezem popchnał go tak ze ten nadział sie na moj hak w vw transporterze oczywiscie policja z miejsca bo ten atos akurat jechał całą rodziną z krosna do kraka do szpitala

    tak ze z mojego punktu widzenia tylko to jest twoja wina


    nei ma takiego przeklinania na forum...2 zlote do swinki (W)
    Ostatnio edytowany przez wilda - 06-06-11 o 11:42
    numer obozowy 2483 : 22.10.2007
    22.10.2007-->10.02.2008 forumowicz,
    10.02.2008-->31.12.2011 klubowicz,
    01.01.2012---> kombatant wojenny, to juz rok na emeryturze
    tysiace postów, 27 tematów, dziesiątki spotów, 2 OP, 6 ostrzeżeń oto JA



  3. #3
    Maciek84's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez OFFCA Pokaż post
    tak ze z mojego punktu widzenia tylko to jest twoja wina
    święta prawda

  4. #4

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tczew
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Tylko on też powinien powoli zacząć hamować jak widzi że, ktoś czeka na przed pasami a on nagle pedał do podłogi :/

  5. #5

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    tylko i wyłącznie Twoja wina, trzeba zachować bezpieczna odleglosc bo różne sytuacje mogą się zdarzyć pojazdowi przed Tobą.

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  6. #6
    Mymlok's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    ..twoja wina, jakby podjechała policja to by ci powiedziała że: "za kierą sie nie śpi i sie odstęp zachowuje

  7. #7
    OFFCA's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NEIGHBOURHOOD
    Auto
    Audi A3 1998rok
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DSOS Pokaż post
    Tylko on też powinien powoli zacząć hamować jak widzi że, ktoś czeka na przed pasami a on nagle pedał do podłogi :/
    On przyspał ale zdąrzył wyhamować ty nie zachowałes odległości i ci brakło drogi hamowania
    to jest identyczna sytuacja jakby nagle zapaliło sie żółte światło
    jeden przejedzie drugi da po heblach i nie bedzie chciał przejechać
    Kiedys szedłem do kościoła i własnie byłą taka sytuacja jechało sobie deawoo espero i żółte on po heblach a uno jak przy***wiło w niego to espero przeleciało przez takie duze skrzyzowanie na drugą strone. espero nic rysa na zderzaku ogladnał wsiadł i pojechał a uno rozwalone na amen dalej nie pojechało

    Przykro mi kolego ale dobrze ze nie było policji obyło sie bez mandatu i punktów poleci sama składka
    numer obozowy 2483 : 22.10.2007
    22.10.2007-->10.02.2008 forumowicz,
    10.02.2008-->31.12.2011 klubowicz,
    01.01.2012---> kombatant wojenny, to juz rok na emeryturze
    tysiace postów, 27 tematów, dziesiątki spotów, 2 OP, 6 ostrzeżeń oto JA



  8. #8

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Volvo S40 2.0D
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez OFFCA Pokaż post
    On przyspał ale zdąrzył wyhamować ty nie zachowałes odległości i ci brakło drogi hamowania
    to jest identyczna sytuacja jakby nagle zapaliło sie żółte światło
    jeden przejedzie drugi da po heblach i nie bedzie chciał przejechać
    Kiedys szedłem do kościoła i własnie byłą taka sytuacja jechało sobie deawoo espero i żółte on po heblach a uno jak przy***wiło w niego to espero przeleciało przez takie duze skrzyzowanie na drugą strone. espero nic rysa na zderzaku ogladnał wsiadł i pojechał a uno rozwalone na amen dalej nie pojechało

    Przykro mi kolego ale dobrze ze nie było policji obyło sie bez mandatu i punktów poleci sama składka
    Mialem identyczna sytuacje i bylem tym autem ktore nie wyhamowalo. Mialem wtedy golfa 3 a przede mna na pomaranczowym postanowil zahamowac koles z hondy Civic. U mnie lekko maska i reflektor stluczony a honda cala pokrzywiona. Obylo sie bez mandatu bo sie dogadalismy, potem dostalem pismo ze koles dostal ok 5k odszkodowania.
    Podsumowujac wina jest po Twojej stronie, niezaleznie jak koles hamowal i z jakiego powodu. Rownie dobrze mogl sie poczuc zle i musial natychmiast zatrzymac auto.

  9. #9
    vibovit's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zadupie Pyrlandii
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    To, że DSOS wyrżnął w Passata to jest jak najbardziej jego wina (nie zachował prawidłowego odstępu), ale że Passat puknął tą Mazdę to już go nie obchodzi (wedle prawa to ten Passat nie zachował bezpiecznej odległości)...
    "Happiness only real when shared"


  10. #10

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Oj kolego vibovit ale farmazony opowiadasz.
    Jeżeli drugi samochód zatrzymał się prawidłowo a trzeci po uderzeniu w drugi go przesunoł na inny pojazd to całą winę ponosi kierowca pojazdu 3 - bo jak pisali poprzednicy nie zachował odpowiedniego odstępu.

    Miałem sytuacje prawie karambolu byłem 4 samochodem. 1 i 2 zatrzymał normalnie - 3 klap w 2, 2 w 1, mi się udało wychamować a tu klaps w dupę. Mandaty kier. poj. 3 i 5 po 250 zł. ja miałem niby tylko rysy na zderzaku. Po analizie rzeczoznawcy troszku się hak wykrzywił (euro) w kosztorysie napisali hak do wymiany 200 zł he he. Oczywiście naprawa bezgotówkowa hak oryginał ok. 1500. Nie dajcie się doić jak wymiana to wymiana na nowe z ASO a i naprawa w bardzo dobrym serwisie bo przy następnej kolizji mogą lecieć po amortyzacji. W ciągu 3 lat zaliczyłem 2 stłuczki w **** i raz przyczepa się odpięła (poszło z casco) za każdym razem nowe serwis co ciekawe naprawa na kosztorys 1000-max 2000 a serwis zawsze wystawił fakture na minimum 5000 i nikt nie protestuje.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •