Pokazane rezultaty 1 do 9 z 9

Temat: brak sterownika airbag - proszę o pomoc w doborze modelu

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Barcin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    2 razy

    Question brak sterownika airbag - proszę o pomoc w doborze modelu

    Witam serdecznie!

    Przepraszam, że tak od razu z pytaniem po przywitaniu, ale świeżo nabyłem A3 i jest parę rzeczy do poprawienia. Przeszukałem forum w tej sprawie, ale niestety odpowiedzi nie znalazłem.

    Mam taki problem: Jak kupiłem samochód to palił się kontrolka poduszki (gościu mi kitu nawciskał, że po myciu mu się zapaliła, bo fachowiec ze mnie słaby ). Gdy pojechałem z tym do elektro-mechanika to okazało się, że sprzedający zrobił mi "psikus" i sterownika po prostu nie ma. Dostałem namiary na firmę, która ma i dobiera takie sterowniki, ale okazało się, że Audi się nie zajmują. Obdzwoniłem trochę ludzi i wszędzie chcą dokładny model sterownika. Po przekopaniu internetu doszedłem do tego że są 3 typy sterowników w moim modelu Audi A3 8L 1.9 TDI AGR 1996r. (postaram się dołączyć link ze screenem z katalogu BOSCH na końcu, ale nie wiem czy forum mi na to pozwoli) Są to modele: BOSCH 0 285 001 271, BOSCH 0 285 001 304, BOSCH 0 285 001 352. Dodam, że auto jest w podstawowej wersji - ma tylko 2 poduszki z przodu. I tu pojawił się problem: jaki sterownik wybrać na Allegro, bo mechanik nie potrafi mi doradzić... Może ktoś ma podobne Audi z tego roku, z dwoma poduszkami i mógłby mi pomóc. Będę ogromnie wdzięczny za każdą informację!


    http://imageshack.us/photo/my-images/688/audister.jpg/




    GORĄCO POZDRAWIAM!

  2. #2
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...160#post806160
    moze ktos po vin poszuka jaki byl w oryginale
    prawdopodobnie ten 8L0959655F lub jego zaminnik 000010227C

  3. Podziękowania dla domel79 za pomoc w problemie

    widget_TDI (15-06-11)

  4. #3
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    po vin w etce już nie da rady niestety...
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  5. Podziękowania dla Grabek za pomoc w problemie

    widget_TDI (15-06-11)

  6. #4

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Barcin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    2 razy

    Smile

    Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Ściągnął bym ten program ETKA, ale ma z 2GB, mam wolne łącze, a się śpieszy trochę więc napisałem w temacie, który mi podaliście. Mam nadzieje ktoś pomoże...
    Dodano:
    No to zdobyłem! 8L0 959 655 C lub 000 010 227 C


    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...79eb33a02.html
    Ostatnio edytowany przez widget_TDI - 15-06-11 o 21:50 Powód: Automatyczne łączenie postów

  7. #5

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Podepnę się pod stary temat - byłem wczoraj u elektryka, nie świeciła mi w ogóle kontrolka airbagu poza tym vag wyrzucał błędy których nie dało się skasować, elektryk orzekł, że sterownik do wymiany i żeby sobie poszukał odpowiedniego na allegro. Problem polega na tym, że mojego sterownika 1J0 909 601A akurat nie ma, pytanie czy jest możliwe, że inny będzie pasował? Mam 2 poduszki i 2 napinacze, niby to samo obsługuje 1J0 909 603 ale tak w ciemno boję się kupować... czy ktoś mógłby mi coś poradzić?

  8. #6
    kinio78's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw/Trzebusz-zachpom.
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    U mnie bylo tak ze po obcierce wywaliła mi poducha fotela kierowcy,poduche wymienilem ale zostala crash data, za skasownie biora jakies 2 stowki ja kupilem "nowy" sensor różnil sie tylko końcówka nr.Przed wymiana podlaczylem vaga zapisalem sobie jakie bylo kodowanie na staryn sensorze, wsadzilem nowy podlaczylem vaga pokasowalem bledy bylo chyba ze 4-ry zostaly 2 ktorych nie można było skasować, zmienilem kodowanie jakie bylo na starym i przyjeło nowe kodowanie zero bledów air bag zgasł
    coco jambo i do przodu

  9. #7

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    nie miałem czasu się tym bawić do dzisiaj i ... chyba jeszcze bardziej pochrzaniłem. Ale po kolei:

    Facet który handluje sterownikami na allegro doradził mi, że zamiast mojego sterownika ...601A mogę wsadzić ...603 - trzeba tylko upiłować wystający kawałek wtyczki (tej żółtej) - tak też zrobiłem, podpiąłem ten 603, podłączyłem VAG - wszystko ok. Następnie skasowałem błędy airbag - poszło bez problemu, jednak kontrolka na desce dalej nie chciała się świecić. Dla porównania chciałem jeszcze spisać wszystkie kody / numery itp ze starego sterownika, więc znów go podpiąłem i tu zaczął się kłopot. Po podpięciu VAGa łączenie się z czymkolwiek (Airbag/Engine/Cent. Locks...) zwraca no response from controller. Wypinam sterownik airbag - wszystko jest ok, nigdzie żadnych błędów, wpinam - bez względu nowy czy stary - no response from controller :/ Próbowałem już najróżniejszych kombinacji, sprawdzałem wtyczkę czy czegoś tam przypadkiem nie urwałem itp - wszystko wygląda ok. Nie bardzo mam pomysł co z tym dalej robić ?

  10. #8
    hacper's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NL\Bytom
    Auto
    Audi a3 Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Chlopie jedz do dealera i powiedz ze potrzebujesz sterownik airbag bo sie popsul jak juz facet znajdzie model po numerze vin i powie Ci po ile to spisz ten numer sterownika i powiedz ze poszukasz uzywanego, takie podcinanie wtyczek i inne druciarstwo powinno sie tepic, jak bedziesz mial juz prawidlowy numer sterownika to sie odezwij znajde ci taki.

    Pozdro
    Audi A3 1.9tdi Quattro


  11. #9

    michas11's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytow i okolice
    Auto
    Touran Cross BMN
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    601A taki gdzieś u mnie leży jakby coś
    Było A3.
    Będzie A3.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •