Pokazane rezultaty 1 do 9 z 9

Temat: uszkodzony silnik

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny uszkodzony silnik

    witam

    jestem uwlascicielka 1,9 TDI , 110 ps z 99 roku i mamm aktualnie z nia ogromny problem-moze ktos z was ma jakis pomysl lub spotkal sie z takim przypadkiem-za wszelkie pomysly bede bardzo, bardzo wdzieczna.

    Auto jest z 99, ma przejechane 225 tys, robie nim w delegacji trasy po 2 tys km ( Polska-Niemcy-Polska) juz od 2 lat i nigdy nie bylo problemu.Ostatnio 100 km przed domem ,w Katowicach auto nagle zaczelo tracic moc i zgaslo-akumulator ok, pol baku diesla, zadna kontrolka sie nie swiecila wczesniej-jak zgasl zaczela sie swiecic ta od akumulatora.Wezwalam pomoc drogowa-facet przyjechal, zobaczyl ,silnik nie reaguje-decyzja na lawete i do domu do Krakowa.Tak do warsztatu i czekanie na decyzje co sie stalo-decyzja.silnik padl-nie obraca sie.Olej byl, plyn w chlodnicy byl, nic sie nei swiecilo wczesniej -silnik zatarty.Nowy silnik zostal kupiony, zalozony, podpiety pare razy do komputera,przejechalam nim 400 km i pojechalam znow w trase do Niemiec.Tak po 200 km zaczelam miec wrazenie ze samochod nie ma takiej mocy-zadzwonilam do mechanika i pytam co robic-sprawdzic olej, jak nic nie swieci to jechac-moze jakies paliwo slabe i dlatego.Po 750 km silnik zrobil dokladnie to samo zgasl , nic sie nie swiecilo, nie obraca sie.Znow laweta, stres-nikomu nie zycze takich przezyc...
    Jestem nadal w Niemczech, ogladal auto mechanik, silnik sie nie obraca,napewo zatankowany jest diesel a 2 silnik jest rozwalony...
    Mechanik w Polsce rozklada mi rece ze to niemozliwe, ze takie rzeczy sie nie dzieja , rozebral tamtem do konca silnik i twierdzi ze tamten padl ze starosci-rozkruszylo sie gniazdo zaworu ,wpadlo do komor i uszkodzilo silnik-zaden pasek nie zostal zerwany.
    I moje pytanie jest takie-2 razy dziele sie to samo w aucie, nowy silnik mial przejechane 140 tys, byl 2001 roku-co sie moglo stac? Bo wszyscy rozkladaja rece i nie maja pojecia co.Silnik mial smarowanie, obroty byly do 3 tys bo nie jezdze szybciej tym autem, nic sie nie swiecilo-jedynie co rozni te 2 przypadki ze w tym drugim zaczelo auto tracic moc wczesniej.
    Jestem w ******stej kropce bo wydalam na lawety, wymiane pare tysiecy a problem nadal jest-wsadze 3 silnik i bedzie to samo? poza tym cos chyba musialo byc nie tak skoro po 700 km silnik mi pada-Blagam pomozcie!

    Karolina

    ps mam gwarancje na robote i na silnik.

  2. #2
    owieczka's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    1.9TDI AXR+
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    112 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    wiesz trochę mało informacji podajesz o drugim silniku. Jeżeli wpadał w notlauf i tracił moc to w kompie powinny się zapisać jakieś błędy. Wydaje mi się że silnik powinien zobaczyć jakiś inny mechanik i ocenić co jest przyczyną. Możliwości jest dużo... Może miałaś pecha, a może ktoś chce Cie wydymać na kase

  3. #3
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Sam podzielam zdanie mechanika, że taki przypadek jest niesamowity by dwa silniki się zatarły przy oleju w silniku na prawidłowym poziomie i braku aktywacji kontrolki ciśnienia oleju. Jestem tylko ciekaw czy do wstawionego drugiego silnika założono osprzęt z tego pierwszego czyli m.in. stare turbo.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  4. #4
    Adam91's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Z rana widzę smog przez okno --> Katowice
    Auto
    Volvo S40
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Nie no skoro to samo stało się z drugim silnikiem to napewno wina silnika nr 2 nie była.
    A skoro zatarło silnik to ja bym obejrzał miske olejową i wszystko związane z miejscami w których znajdował się olej (być może gdzieś jest nieszczelność)
    S P O T K A N I A
    Ś L Ą S K I E

    DRUGA SOBOTA KAŻDEGO MIESIĄCA godz 16:00
    決してあきらめない Never give up

  5. #5

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    wlasnie pytanie brzmi czy powinnam jechac do tego samego mechanika zeby zobaczyl co sie stalo z 2 silnikiem -jak cos spierniczyl przy montazu na pewno sie do tego nie przyzna.A z drugiej strony mam gwarancje na jego robote.Ja wiem ze to sa silniki proste, ktorych malo co moze zepsuc ale czy to jest mozliwe ze jest cos w tym aucie co nie zostalo wykryte i pieprzy te silniki? ja nie wierze w zbiegi okolicznosci a te 2 sytuacje sa identyczne.Miska olejowa cala,pod autem sucho bylo i jest, nie ma wyciekow zadnych, poziom oleju caly czas jest prawidlowy-a silnik sie nie obraca.Dokladnie bede wiedziec jak scholuje to auto w nastepnym tygodniu-na chwile obecna czeski film, nikt nic nie wie. komputer nic nie pokazywal ze jakies bledy przed moim wyjazdem z krakowa.Czy to mozliwe ze te silniki sie tak rozwalaja? One nie mialy nawet po 250 tys.

  6. #6
    kisiel's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa tarn.Tarnów
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    27 razy

    Domyślny

    Jedynie co przychodzi do glowy to czy faktycznie tak jak napisal Sztomel osprzet zostal ze starego silnika ??? Bo jesli tak to mozliwe ze gniazdo zaworowe poszło na turbine uszkadzajac ją lub cos z rozżądem bylo nie tak ...

  7. #7
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    pytanie jest bardzo trudne ponieważ "nie znam gościa" (powiedział Robert Górski z KMN). Nie wiem co Ci doradzić. Skoro ten silnik masz na gwarancji to jedź do innego. (słusznie podejrzewasz, że ten mechanik Ci wciśnie kit). Plomb Ci chyba nie pozakładał a jeśli nawet to niech teraz przynajmniej powie co jest. Osobiście uważam, że przy takim unfalu osprzęt powinien być założony od tego drugiego przy podmiance i wtedy już nie będzie problemu -wiadomo koszty, ale przynajmniej osprzęt pewniejszy a turbo też by zamienił bo nie wiem czy będzie OK.
    Ostatnio edytowany przez Sztomel - 19-06-11 o 10:22
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  8. #8
    Adam91's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Z rana widzę smog przez okno --> Katowice
    Auto
    Volvo S40
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    1,9 silniki vw (audi,seat) są tzw "niezniszczalnymi".
    wiec to wina osprzętu a nie tego bogu ducha winnego silnika.
    Może być nawet ten rozrząd ale my tu możemy gdybać.
    Jedz do tego mechanika skoro dał gwarancje na swoją robote.
    S P O T K A N I A
    Ś L Ą S K I E

    DRUGA SOBOTA KAŻDEGO MIESIĄCA godz 16:00
    決してあきらめない Never give up

  9. #9
    bartek87711's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    hmmm a widzialas jak mechanik wkladal ci ten drugi zakupiony silnik spotkalem sie kiedys z tego typu akcja ze koledze padl silnik ( ze starosci) zamowil drugi widzial jak zostal przywieziony do warsztatu okazalo sie potem ze silnik ktory byl w aucie zostal naprawiony do stanu aby jezdzil umyty wycackany tak ze niczego nikt nie podejrzewal przejechal ok 1000 km i silnik znow padl

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •