Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 14

Temat: Prośba o analize logów Audi TT 1.8T 180KM

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny Prośba o analize logów Audi TT 1.8T 180KM

    Witam Proszę o analize logów Audi TT 1.8T 180KM. Silnik AJQ, rok 1999, przebieg oryginalny 50tyś.(żadna ściema po prostu auto stało kilka latek).
    Mianowicie byłem na hamowni i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że auto zgubiło gdzieś 42KM i ma 138KM, mechanik stwierdził, iż prawdopodobnie winowajcą jest zawór N75. Rozebrałem ten zawór przeczyściłem ale auto dalej nie zbiera się tak jak powinno. Zresztą nie wiadomo na 100% czy winę ma N75, dlatego proszę o sprawdzenie logów. Dorzucam jeszcze wykres z hamowni. Dodam, że nie ma żadnych błędów w vagu.

    Grupy: 002 - http://vaglog.rtnet.pl/lop4ever_49152.html
    Grupy: 115,118 - http://vaglog.rtnet.pl/lop4ever_49153.html

    Wykres z hamowni:
    http://imageshack.us/f/593/imgp0629i.jpg/
    Ostatnio edytowany przez volvo132 - 18-06-11 o 23:02

  2. #2
    Piotrekb_s3's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzeziny
    Auto
    GTI ED30
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    25 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Według mnie przepływka słabo mierzy.Sprawdź też wszystkie odmy czy nie sparciały i są szczelne.W 1.8T są one częstą przyczyną braku mocy.

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Odłącz przepływke na próbe. Mierzy cos kolo 10-15gram/s mniej jak trzeba. Ale co ciekawe masz ponad 70stopni w dolocie jak robiles tego loga ? intercooler to nie zabity blotem , bo to cos niesamowitego zeby taka byla temperatura a logi z tego co widze to robilem chyba na 4 biegu co dodatkowo powinno sprzyjac schlodzeniu intercoolera?
    moja teoria jest taka ze intercooler cos nie chlodzi i na chamowni auto sie zgrzało , silnik zaczal stukac , autko colnefo sobie zaplony i po mocy.
    zrob test kanaly 20 w czasie jazdy , tzn zloguj jeszcze na 3lub 4 biegu tak jak te logi co robiles tylko kanal 20 + 118. Zobaczymy czy ci zaplon cofa.

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    logi był robione na 3 biegu. Co do stukania silnika to nie zaobserwowałem takiego stanu rzeczy. Faktycznie może intercooler nie wyrabia bo jest zabrudzony i tą przepływke też sprawdzę +logi, ale to dopiero jutro, bo dziś w robocie jestem. Wracając do temp. powietrza w dolocie to jakie wartości są optymalne??

  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    temperatura optymalna to 40-50stopni. powyzej to raczej cos jest nie tak. pozatym u mnie zawsze na logach jak robilem to nawet jak mi sie na miescie czy postoju auto zgrzalo to na logach na 3 biegu czy 4 biegu to temperatura spadala a nie rosła. Cos jest nie tak z chloodzeniem intercoolera albo czujnikiem temperatury w dolocie. Taka temperatura powoduje stuk - ktorego oczywiscie nie uslyszysz , bez sprawdzenia stukowego vagiem ani rusz, a dodatkowo w sofcie uruchamiaja sie korekty od temperatury /gestosci powietrza i mocy stockowej nie uzyskasz,a po to sie uruchamiaja zeby motor nie zdechl.

    BTW opowiedz jak to Ci sie udalo TT-ke z 50tyskm znaleźć i w jakim stanie to cudo jest bo mnie ciekawia takie odkopane zabawki znalezione w szopie u dziadka ?

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    dzięki za info, jutro będę się bawić i dam znać czy jest lepiej. Powiedz mi jeszcze jakie kanały wykazują te stuki, o których piszesz??

    Co do tej TT-ki to wielka tajemnica Drugiej takiej z tak małym przebiegiem w takim roczniku nie znajdziesz;p A jak znajdziesz to będzie to moja Stan TT-ki jest idealny, jak z salonu, nawet pod maską jest czyściutko Wszystkie pierdoły, które przy niej wyskakują, to głównie dlatego, że stała(nie była uruchamiana kilka lat).

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez volvo132 Pokaż post
    Stan TT-ki jest idealny, jak z salonu
    Z salonu TT nie brakuje ca 40km ;p

    A tak na poważnie poważniej to gratuluje zakupu. Chociaż teraz to co to za tajemnica jak to kupiłeś ? Nikomu to juz nie zrobi różnicy.....

    Na jakim kanale sprawdzic spalanie stukowe juz pisałem wczesniej.
    Cytuj Oryginalnie napisane przez gregor10 Pokaż post
    zrob test kanaly 20 w czasie jazdy , tzn zloguj jeszcze na 3lub 4 biegu tak jak te logi co robiles tylko kanal 20 + 118. Zobaczymy czy ci zaplon cofa
    Chodzi tutaj o kanal 20. Dopuszczalne jest wskazanie w granicy ok 0-3.


    PS. moze opiszesz ta tetetke w dziale projekty ? miło by było poczytac o takim rodzynku

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gregor10 Pokaż post
    PS. moze opiszesz ta tetetke w dziale projekty ? miło by było poczytac o takim rodzynku
    Zapewne wstawię, ale najpierw chce uporać się z tym brakiem mocy + w wakacje będę chipować niunię Wtedy wszystko ładnie opisze

  9. #9

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    co do chipa to jak bedziesz cos myslal wiecej w wakacje to daj mi znac bo mam ten sam silnik i zastanawiam sie nad chipem.

  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gregor10 Pokaż post
    zrob test kanaly 20 w czasie jazdy , tzn zloguj jeszcze na 3lub 4 biegu tak jak te logi co robiles tylko kanal 20 + 118. Zobaczymy czy ci zaplon cofa.
    Grupy: 020,118 - http://vaglog.rtnet.pl/lop4ever_49316.html

    proszę bardzo

    dorzucam logi z lambdy:
    Grupy: 031 - http://vaglog.rtnet.pl/lop4ever_49317.html
    Ostatnio edytowany przez volvo132 - 20-06-11 o 12:33

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •