Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 14 z 14

Temat: Prośba o analize logów Audi TT 1.8T 180KM

  1. #11

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    volvo123- co do stukowego to ja bym powiedzial ze jest , ale w normie i na moje oko wyglada to dobrze.
    Natomiast dalej nie podoba mi sie temperatura w dolocie... Chyba że TT-ki tak maja. Ale nie chce mi sie w to wierzyć. Sprawdz czy ten intercooler jest czysty?
    Bo cos jest raczej nie tak z chlodzeniem albo czujnikiem temperatury.


    EDIT

    Zrobilem u siebie log dynamiczny zeby sprawdzic czy u mnie jest spalanie stukowe -zauwazylem ze u mnie nie wystepuje korekta spalania stukowego - moze masz kiepskie paliwo wlane ? . Bo do 180km z tego co pamietam zaleca sie pb98, jak nie to założ do niej lpg 104-111oktanów
    Chociaz i tak mysle ze to Ci stuka przez ta temperature w dolocie, sprawdz tak jak mowilem intercooler czy nie masz go zabitego blotem.


    EDIT2
    Daj jeszcze odczyt parametrów z kanalu 32. Tylko koniecznie nie kasuj bledow przed odczytaniem bo korekty sondy lambda z 32kanalu sie skasuja jak usuniesz bledy. To nam jeszcze da poglad na sprawe w kwesti nieszczelnosci.

    EDIT3
    Tak patrze jeszcze na przeplywke i tak jak ktos tam wczesniej wspominal. Pokazuje zle. Przy 5000obrotach masz ok 110g/s a masz miec 180km. 150km przy 5k rpm ma ciag w granicy 120gram.
    Tak wiec odepnij przeplywke i sprawdz jak idzie bez przeplywki.
    Ostatnio edytowany przez gregor10 - 21-06-11 o 12:42

  2. Podziękowania dla gregor10 za pomoc w problemie

    volvo132 (21-06-11)

  3. #12

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zacznę od przepływki. Wyjąłem ją wczoraj, żeby przeczyścić i po ponownym wpięciu ukazał się błąd: 16486 - Mass Air Flow Sensor (G70): Signal too Low P0102 - 35-00 i autko wpadło w tryb awaryjny i straciło całkowicie moc. Nie miałem 2giej przepływki od TT, żeby sprawdzić czy po operacji czyszczenia się nie zepsuła, więc podłączyłem na chwilę przepływkę BOSHA od TDI(Golf 4), błąd był ten sam, tak samo jak i bez przepływki. Natomiast, gdy podłączyłem przepływkę od TT do TDI(Golf4) błędu na poczatku nie było, lecz po chwilowym sprawdzeniu logu 003 w golfie i przygazowaniu na wyzsze obroty, wskoczył błąd 16486 Implausible signal. Przepływka od TT w Golfie pokazywała wartości około 20-30mg w zależności od obrotów, natomiast w TT z przepływką i bez wartości były na poziomie 0,14-0,19mg. Druga sprawa przy sprawdzaniu bloku 3-ABS wyskakiwał błąd od sterownika samochodu i nie szło go skasować.

    Co do intercoolera zauważyłem, że gruby wąż co od niego wychodzi jest za długi i jest zgięty dość mocno, więc to może być przyczyną tak wysokiej temp w dolocie. Na razie nie będę ruszać tego intercoolera bez wyeliminowania problemu z przepływką, poza tym zamontuje FMIC, także nie ma sensu robić 2x tej samej roboty.

    Logi kanału 32 wrzucę jak tylko będę mógł, sonde lambda i tak wymieniam. Co do LPG to nie po to kupowałem TT-ke, żeby ją gazować;p

    Anyway dzięki za dotychczasową pomoc, łap podziękowanie. Będę dalej grzebać i dam znać jakie wyjdą efekty.

    edit:
    Jakie powinny być wartości napięć dla przepływki w benzynie z turbo?? Po zmierzeniu wyszło 5v i 5v, bo dla TDI wyczytałem 12V i 5V.
    Ostatnio edytowany przez volvo132 - 21-06-11 o 17:52

  4. #13

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    No ten waz zagiety to on robi Ci psią robote.
    Co do przeplywki wez odczytaj jeszcze ile ciagnie powietrza na wolnych obrotach jak silnik ma 90stopni.
    Po co Ci napiecie przeplywki ? Wazne co pokazuje na vagu.

  5. #14

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Napięcia są dobre. Przepływkę szlag trafił;D Wymienię sond lambda, przeplywke zamontuje FMIC i dam znać jakie będą tego efekty;D W przyszłym tyg. powinienem już wszystko mieć zrobione

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •