Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 25

Temat: Reklamacja koła dwumasowego LUK

  1. #11

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Sprzedawca wysyła towar do swoich dostawców, próbuje na róże sposoby, przynajmniej tak mi sprawę przedstawia. W sumie to pogodziłem się z faktem iż straciłem 1700 + 2x300 (montaż/demontaż)
    Zastanawia mnie jeszcze postawa moda kuba84 który uważa iż ośmieszam się pisząc o skutkach założenia koła jednomasowego, a przecież nie każdy wie jakie to niesie konsekwencje, przykładem jest sam leviatanm który wspomniał o SPRZĘGLE jednomasowym.

  2. #12
    xcdriver's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra/Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A tak z ciekawości spytam co jest przyczyną zużywania panewek i bloku silnika przy jednomasie?
    1.8T...To nie jeździ...TO LATA

  3. #13

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Obciążenia które są przekazywane z silnika na skrzynię są tłumione przez koło dwumasowe. Po zastosowaniu koła jednomasowego może dojść do przeciążenia. Jeśli wał korbowy tego nie wytrzyma - pada, ew. wycierają się panewki. Tyle z teorii, nie wiem jak to wygląda w praktyce, ale odradzano mi montaż koła jednomasowego.

  4. #14
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    W takim razie pierwsze modele A3 z silnikiem AGR nie powinny już jeździć, a kręcą przebiegi po pół miliona. Takie mity można sobie za przeproszeniem w **** wsadzić. Oczywistym jest, że mechanik/sprzedawca odradzi coś co kosztuje połowę mniej i nie zarobi na częściach.
    Poza tym dziwne jest, że wszystkie Seaty Ibizy ATD i Skody Fabie ATD (czyt. 1.9 TDI 101ps) wyjeżdżają z fabryki z jednomasem.
    Ostatnio edytowany przez kuba84 - 29-06-11 o 06:37

  5. #15
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuba84 Pokaż post
    W takim razie pierwsze modele A3 z silnikiem AGR nie powinny już jeździć, a kręcą przebiegi po pół miliona. Takie mity można sobie za przeproszeniem w **** wsadzić. Oczywistym jest, że mechanik/sprzedawca odradzi coś co kosztuje połowę mniej i nie zarobi na częściach.
    Poza tym dziwne jest, że wszystkie Seaty Ibizy ATD i Skody Fabie ATD (czyt. 1.9 TDI 101ps) wyjeżdżają z fabryki z jednomasem.
    a czy to jest jednoznaczne z tym że każdy inny silnik td przyjmuje takie koło jednomasowe bez najmniejszego problemu?

  6. #16
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Yel0n Pokaż post
    a czy to jest jednoznaczne z tym że każdy inny silnik td przyjmuje takie koło jednomasowe bez najmniejszego problemu?
    Jednomasowe koło zamachowe znoszą bez problemów diesle jak i benzyny po 200ps niezależnie od tego czy będzie to AXR AGR AHF czy inny AGU więc twierdzenie, że przez jednomas nie wytrzyma wał korbowy czy padną panewki są nonsensem.

    Nie chce nikomu nic narzucać i zmuszać do mojego myślenia, ale uważam, że mechanicy i sprzedawcy opowiadają takie mity tylko po to żeby zarobić na tym co robią lub czym handlują.

    A z doświadczenia wiem, że czy będzie to jednomas czy dwumas auto będzie jeździć tak samo i gdybym niejednemu z Was założył jednomas zamiast dwumasu 99% nie odczuła by różnicy.

  7. #17

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kutno/Poznan
    Auto
    BMW 325iS
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuba84 Pokaż post
    W takim razie pierwsze modele A3 z silnikiem AGR nie powinny już jeździć, a kręcą przebiegi po pół miliona. Takie mity można sobie za przeproszeniem w **** wsadzić. Oczywistym jest, że mechanik/sprzedawca odradzi coś co kosztuje połowę mniej i nie zarobi na częściach.
    Poza tym dziwne jest, że wszystkie Seaty Ibizy ATD i Skody Fabie ATD (czyt. 1.9 TDI 101ps) wyjeżdżają z fabryki z jednomasem.
    Z doświadczenia wiem, że na jednym i drugim zarobi podobnie jesli jednomas kosztowalby 200zł to wtedy niewielka roznica by była, w przypadku cen 700-800, a 1700 zarobi podobnie, wiec prawdopodobnie odradza z doswiadczenia/krążących informacji oraz obawy przed niepotrzebnymi reklamacjami

  8. #18

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Jednomas to nie jest żadne zło pod warunkiem, że nie zmienia się samego koła tylko cały zestaw sprzegła z kołem jednomasowym. Różnica jest taka, że przy kole dwumasowym mamy sztywną tarcze sprzegła i dwumas likwiduje wibracje. W przypadku jednomasa tarcza sprzęgła posiada spręzyny tłumiące. Jeśli wszystko będzie sztywne rozwalimy albo skrzynke albo silnik albo wszystko naraz.

  9. #19
    xcdriver's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra/Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Sumując i myśląc logicznie jeżeli jednomas miałby powodować wywalanie panewek to
    1.samochody po chiptuningu z podniesionym mocno momentem i dwumasem już dawno by się rozpadły
    2. W układzie napędowym jest jeszcze sprzęgło i skrzynia biegów i jeżeli coś może dostawać po dupie do właśnie skrzynia albo okładziny a nie wnętrze silnika, i reniek wytłumaczył też ważną kwestie
    3.kuba84 już wspomniał o AGR i ATD,i ma całkowita racje i jeżeli blok w AGU jest podstawą silnika w S-kach to nie wiem z jakiej okazji może pękać albo wywalać panewki przy jednomasie
    1.8T...To nie jeździ...TO LATA

  10. #20
    RadekK.'s Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kędzierzyn-Koźle
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez booozer Pokaż post
    Sprzedawca wysyła towar do swoich dostawców, próbuje na róże sposoby, przynajmniej tak mi sprawę przedstawia.
    To coś Ci raczej kit pociska. Towar zakupił w jakimś miejscu i tylko tam może reklamować. Nikt inny mu tej reklamacji nie przyjmie.

    Pzdr
    Radek K.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •