Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 22

Temat: [8L] czujnik halla (AGN)

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    tczew
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny [8L] czujnik halla (AGN)

    Witam prosze bardzo o pomoc Nie jestem posiadaczem A3 lecz seata toledo z silnikiem AGN wiec takim samym jaki montowany byl w A3 dwa miesiace temu wymienialem popychacze zaworow bo zrobily sie glosne odebralem auto ruszam a ono buja sie jakby mialo z 50KM wrocilem na diagnostyke no i blad 00515 czujnik halla pomyslalem sobie pech wymienilem na nowy no i tu pojawil sie problem nie mozna wykasowac bledu caly czas wywala ten blad elektromechanik stwierdzil ze wszystkie napiecia jak i odczyty sa w pozadku nieznam sie na tym wiec musze mu wiezyc powiedzial ze przyczyna moze byc zle zlozony rozrzad sprawdzone jest ustawiony na znaki i tu mam pytanie czy mogli zle zalozyc walek rozrzadu ten na ktorym jest czuj halla tzn zle ustawic na znaki przy lancuchu zle zalozyc lancuch prosze bardzo o w wskazowki walcze juz z tym 2 m-ce przepraszam ze tak duzo pisze a i admina ze sie nie przywitalem zaraz sie poprawie z gory dzieki

    Mod: Jeszcze pamiętaj, aby poprawnie nazywać tematy i będzie cacy (tagi - regulamin pkt 5) Nie ma co przepraszać, każdy może się zgapić

  2. #2
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Błąd 00515 wskazuje na: zwarcie do masy lub plusa, lub przerwanie obwodu tego czujnika (G40). Wydaje mi się, że jakby było coś z samym rozrządem, to pojawiłby się błąd innego rodzaju - jakieś błędne odczyty lub coś w tym stylu... Ale skoro mówisz, że napięcia itp są ok, to sam nie wiem...
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  3. #3

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    tczew
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    nieznam sie na elektryce samochodowej wiec musze wiezyc majstrowi to on mi podsunal pomysl z rozrzadem musze to chyba sprawdzic czytalem na innych forach ze zle ustawiony rozrzad jest czesta przyczna bledu 00515 dodam tylko zeprzed wymiana popychaczy autko smigalo az milo i blad ten nigdy nie wystapil

  4. #4
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    lechu błąd czujnik - czujnik halla będzie np. wywalało jeśli badasz silnik na włączonym zapłonie a nie uruchomionym silniku. To pierwsza sprawa. Może ktoś źle bada. Ale to sporadycznie występuje.
    W golfie MKIII 1.4 kat. miałem podobnie - nowy czujnik znów błąd.
    Wystarczyło zmienić lub przeczyścić kopułkę lub nawet cały aparat zapłonowy.

  5. #5
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    koledzy czy ten czujnik moze byc przyczyna raz mocniejszego auta a raz słabszego? bo takie mnie słuchy doszły.
    druga sprawa auto na ciepłym czy zimnym odpala po chwili tzn gdzies 4 obrotach. a niekiedy od kopa. Błedu halla nie wywala. ale ponodz moze zaczynac sie psuc i przez to auto jest raz mocne a raz słabe/ prosze o wypowiedzi.

  6. #6
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Wypowie się ktos?

  7. #7
    L@mberT's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Auto
    OOOO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    ja miałem błąd hala to auto było słabsze tzn. od 3,500 tys, już prawie nie jechał,

  8. #8
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    u mnie wlasnie jest tak ze niekiedy jak zrobie redukcie i nagle chce wyprzedzic i wcisne gaz to mulasto sie zbiera. i ponodz to moze byc czujnnik halla ktory pomalu wysiada. a zeby go podmienic wystarczy odkrecic 2 sruby co go trzymaja czy jak?>
    Narazie auto mi chodzi dobrze ale jak pisalem wyzej niekiedy go chyci mul jakbym przyczepke ciagnał

  9. #9
    Auto Szałas

    buzz-astral's Avatar


    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    87 razy

    Domyślny

    objawy wskazują również na walnięty napinacz łańcucha rozrządu który jest sterowany zaworem N205. Może być zatarty w jednym położeniu i stąd te mulenie auta.

  10. #10
    BadAzz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    BMW e46 320d touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Miałem taką sytuację i objawy powiedzmy pasują jak pisze buzz do napinacza, który steruje fazami rozrządu. Jednak zatarty napinacz też wywali błędem 515 czujnika Halla, a koledze żadnymi błędami nie rzuca.
    Może sprawdź na VAGu temperatury z czujników G62 i G2. Jeśli się nie pokrywają to może G62 świruje i podaje błędne wartości do ECU.

    http://www.karolinaroksela.republika.pl/

    ZAPRASZAMY!!! Projekty ogrodów, terenów zieleni, florystyka, bukieciarstwo.


Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •