Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 68

Temat: DSG Awaria

  1. #21
    prze-tec's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock/Słupno/Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Spróbuj zrobić( albo poproś kogoś z naszych) adaptacje skrzyni, jeśli nie pomoże to podejrzewam końcówkę 1szego sprzęgła lub mechatroniki. Bez rozbiórki skrzyni może się nie obyć.
    "Ludzie ludzi robią, to my samochodu nie naprawimy ?!"
    171@380 by R-PERFORMANCE

  2. #22
    nowinski's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez prze-tec Pokaż post
    Spróbuj zrobić( albo poproś kogoś z naszych) adaptacje skrzyni, jeśli nie pomoże to podejrzewam końcówkę 1szego sprzęgła lub mechatroniki. Bez rozbiórki skrzyni może się nie obyć.
    Adaptacje skrzyni robili mi po wymianie oleju , drugi raz robil mi to znajomy mechanik , sprzegla podobno sa dobre i mechatronik tak samo , powiedzieli mi ze musze zmienic skrzynie , a wydaje mi sie ze odwpowiedzialny jest za to jakis czujnik temperatury bo dzieje sie to zazwyczaj przy 70 stopniach , gdy auto sie rozgrzewa po drugim odpaleniu .

    Ale juz niemam pomyslu . myslalem ze ktos rozwiazal juz taka usterke...

  3. #23
    IceMan's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Fake S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Skoro sprzegło i mechatronik są dobre to po co chcą Ci wymieniać całą skrzynie ? Tutaj może zostać jeszcze elektronika bo w uproszczeniu uszkodzenie mechartoniki = wymiana lub naprawa skrzyni.

  4. #24
    nowinski's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    :/...
    Ostatnio edytowany przez nowinski - 19-03-14 o 10:58

  5. #25

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Lubin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam, też mam skrzynie DSG. Przebieg 200 tys. Olej wymieniony. Od sporego czasu mam ten sam problem, to jest biegi nie przełączają się automatycznie. Czasem auto ma dobre dni i skrzynia działa bez zarzutów, ale jednak problem jest cały czas. Mój mechanik z audi mówi, że mechatroniak siadła, ale można jeszcze samemu ją próbować od nowa (odpowiednio prowadząc samochód) "wyuczuć" prawidłowej zmiany biegów. Trzeba mieć do tego dobre wyczucie. Osobiście nie wiem jak to robić. Jeżdżę z tym problemem już sporo czasu, tak że się przyzwyczaiłam do ręcznej zmiany biegów, ale jakby ktoś z podobnym problemem poradził sobie bez potrzeby wymiany czy naprawy mechatroniki to prosze o radę.

  6. #26
    hubi_pl's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi TT
    Model
    Inny
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    18 razy

    Domyślny

    Czy mozecie prosze napisac przebiegi przy ktorych macie problemy z DSG? szukam teraz TTki z DSG i tak zaczynam sie gleboko zastanawiac przy jakim przebiegu bac sie auta.

    dz!

  7. #27
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Tak DSG czy Tip automat mają DSP ( dynamiczny system zmiany biegów ) skrzynia też "uczy się całe życie" czyli dobiera przełożenia do naszego typu jazdy czy warunków jazdy.
    Ale skoro ma dobre dni osobiście bym stawiał nie ma mechatronikę tylko na sterownik . Remont skrzyni to dość duży wydatek na mniej niż 3k bym nie liczył a podwoić tą kwotę łatwo.Natomiast kupowanie używki mija się z celem .
    Osobiście bym poszukał sterownika na rynku wtórnym o takim samym numerze. Podmienił zrobił adaptacje i zobaczył .Powinieneś zmieścić się w 500-800 za sterownik + adaptacja.
    Problemem jeszcze jest to to że obecne sterowniki są bardzo uzależnione od innych sterowników auta i czujników . ABS , Silnika , wszelkiego rodzaju czujników skrętu itd.
    Na początek jak są problemy ze skrzynią trzeba doprowadzić silnik żeby nie sypał żadnym błędem . Potem zabierać się dopiero za skrzynię.
    Najgorsze jest to że zrobią Ci remont kapitalny skrzyni zapłacisz 4-6k a potem i tak trzeba sterownik wymieniać.
    Popytaj jeszcze na specjalistycznych forach ale ja bym zaryzykował chyba koszty wymiany sterownika . W najgorszym wypadku zawsze można go odsprzedać a remontu nie cofniesz.

  8. #28
    nowinski's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam.
    Wracam ponownie bo juz kompletnie nie wiem co mam robic.
    Bylem a Autoryzowanym serwisie po dokladnej analizie kazali mi wymienic cala skrzynie biegow, czego, jak sie mozna domyslic, nie zrobiłem.

    Opis :

    02 - Preselekcyjna skrzynia biegów 02E
    02E300041C
    GSG DSG
    Kodowanie 20
    Numer partnera 00160
    02E927770L
    149
    0623

    2 Rozpoznano usterkę / usterki

    17115 P0731 000
    1.Bieg,nieprawidłowe przełożenie
    sporadycznie

    17117 P0733 000
    3.Bieg,nieprawidłowe przełożenie
    sporadycznie

    Przypominam iż dzieje sie to przy rozgrzewnaniu . tem olejuj silnika ok 70stopni C
    po odpaleniu i zagrzaniu jezdzi normalnie

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Pokazuje takze błąd 8p0907279a

  9. #29

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    olej wymieniles ? adaptacja zrobiona?

  10. #30

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Lubin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Pamiętam jak mechanik się mnie pytał (kiedy analizował problemy mojej skrzyni) czy miga mi czasami podczas jazdy "PRNDS", bo jak tak to znaczy, że walnięta mechatronika. I jeszcze jak się dzieją cuda ze zmianą biegów, np. kiedy pomimo przyśpieszania automat zmienia biegi w dół, to znaczy że na bank mechatronika do wymiany.

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •