Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: Spasowanie zderzaka z maską /problem

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Spasowanie zderzaka z maską /problem

    Chłopaki mam pytanie:

    Jak spasować maskę ze zderzakiem? Mam przerwę pomiedzy na prawie dwa palce. Patrze na zdjęcia innych aut i widzę ze nie maja takiej szpary.

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 26-08-18 o 10:50

  2. #2
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dzikimax Pokaż post
    Chłopaki mam pytanie:

    Jak spasować maskę ze zderzakiem? Mam przerwę pomiedzy na prawie dwa palce. Patrze na zdjęcia innych aut i widzę ze nie maja takiej szpary.

    Pozdrawiam!
    podkrec odbojniki na masce i powinny zejsc nizej. lub popusc zamek w pasie i daj go nizej.

  3. Podziękowania dla kamil17932 za pomoc w problemie

    dzikimax (02-07-11)

  4. #3
    OFFCA's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NEIGHBOURHOOD
    Auto
    Audi A3 1998rok
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    spora szpara nie zejdzie tak nisko skrecając odbojniki i obnizając zamek maski
    tym sposobem obnizając zamek maski w pasie przednim zejdziesz na 5 mm ok pół palca
    chyba ze flexem obetniesz podkładki (mam na mysli zrobic cięciwe koła jak w matematyce )da ci to kolejne mm
    musisz tak obniżac zamek w pasie i skrecac odbojniki zebys nei mial luzu i maska ci bedzie stukac o zamek ;/ powiem ci ze jak szpara na "2 palce" to bardzo duza
    to co opisał kamil i ja mozesz zejść w dół jednego palca a reszta cos tu nie gra albo zamek w pasce jakis za długi albo przydały by sie fotki zeby to zobaczyc w czym problem
    numer obozowy 2483 : 22.10.2007
    22.10.2007-->10.02.2008 forumowicz,
    10.02.2008-->31.12.2011 klubowicz,
    01.01.2012---> kombatant wojenny, to juz rok na emeryturze
    tysiace postów, 27 tematów, dziesiątki spotów, 2 OP, 6 ostrzeżeń oto JA



  5. Podziękowania dla OFFCA za pomoc w problemie

    dzikimax (02-07-11)

  6. #4

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    jutro wrzucę fotkę jak to wyglada. Moze przesadziłem ze 1.5 cm, ale tak na palec jest szara wiec to chyba około 1cm jest. Jak popuscic ten zamek? Chodzi wam o ten trzpień co jest u góry czy o cały mechanizm ktory jest na dole?

    Odbojniki wogole jak narazie usunałem i rzeczywiscie troche nizej poszła maska.
    Ostatnio edytowany przez dzikimax - 02-07-11 o 20:57

  7. #5
    wnuczek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Góra Kalwaria
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    A czy maska jest równo z błotnikami czy wyżej sterczy? Bo może maska dobrze siedzi, a zderzak jakos się opuścił.

  8. #6

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    maska leży idealnie na równo z błotnikami

    ogolnie to dzisiaj zdjałem zderzak i myslalem ze dam rade co pokombinować, jednak efekt finalny to ta sama szpara

    ale przynajmniej przyswoiłem wiedze z zakresu zdejmowania zderzaka

  9. #7
    Stacho's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzionków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Jak maske masz na równo z błotnikami i masz miedzy maska a zderzakiem za dużą szparę to musisz podnieść całe wzmocnienie do góry. Dzieki temu zderzak sie podniesie (refloktory i maska również), więc będziesz je musiał ustawić do reszty i powinno być gicior. Ale na początek sprawdź czy masz wzmocnienie oryginalne, bo z podróbami tak czasem bywa i nie da się z tym wiele zrobić.
    Ostatnio edytowany przez Stacho - 02-07-11 o 23:18

  10. #8
    OFFCA's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NEIGHBOURHOOD
    Auto
    Audi A3 1998rok
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Stacho Pokaż post
    to musisz podnieść całe wzmocnienie do góry.
    wg mojej wiedzy jestes w błedzie
    wzmocnienie zwane inaczej pasem przednim jest nie regulowalne
    gdyż z mojej wiedzy pas przedni - wzmocnienie przykrecone jest do podłużnic po 3 śruby na kazda kolor czerwony i tam nie ma regulacji
    na niebiesko masz mocowanie zamka maski tam są torxy chyba 30 i orginalna śruba ma podkładke nie zdjemowaną mozesz podregulować tyle ile cie pas pusci tz tam ta śruba jest jakby w takiej wnece pasa i od góry i dołu cie podkładka przyblokuje o ten pas jak chcesz niżej jak pisałem musiałbym flexem przyciąć podkładki na dole
    a zielone strzłaki masz przymocowanie pasa przy błotnikach




    Wiec stacho nie podniesiesz pasa
    chyba ze rozwiecisz czerwone miejsca pas pójdzie do góry ale przytrzymają cie zielone miejsca a wtedy musiałbyś dać tam od dołu podkładki
    numer obozowy 2483 : 22.10.2007
    22.10.2007-->10.02.2008 forumowicz,
    10.02.2008-->31.12.2011 klubowicz,
    01.01.2012---> kombatant wojenny, to juz rok na emeryturze
    tysiace postów, 27 tematów, dziesiątki spotów, 2 OP, 6 ostrzeżeń oto JA



  11. #9
    Stacho's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzionków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    OFFCA częściowo masz racje gdyż wzmocnienie przykrecone jest do podłużnic po 3 śruby na kazda kolor czerwony ale jesteś niedoinformowany bo ono jest przykręcone na śruby rozmiaru 8 z wielkimi podkładkami, ponieważ otwór w wzmocnieniu jest dużo większy poto aby była możliwość jego regulowania.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez OFFCA Pokaż post
    na niebiesko masz mocowanie zamka maski tam są torxy chyba 30 i orginalna śruba ma podkładke nie zdjemowaną mozesz podregulować tyle ile cie pas pusci
    Pisałem też żeby kolega sprawdził czy ma oryginalny pas ponieważ z podróbami czasami tak bywa ze zamek jest opuszczony na maxa w dół a maska dalej jest za wysoko i nie da się z tym wiele zrobić.

    Miejsca mocowania pasa zaznaczone na zielono wcale cię nie przytrzymają przed podniesieniem go do góry ponieważ pas jest dość elastyczny i podniesie się głównie jego środkowa część. A wraz z nią zderzak i (reflektory gównie od środkowej części auta)i więc trzeba je będzie opuścić w dół na tych białych uszkach mocowanych do wzmocnienia aby wszystko wyrównać i musi być dobrze.

    Jeszcze dochodzi sprawa czy i jak mocno auto było bite i jak są ustawione podłużnice i fartuchy. Bo jeśli są źle ustawione to o regulacji nie ma mowy tylko auto na płytę i odpowiednio je trzeba naciągnąć a potem ustawiać.

    Powodzenia w zabawie w blacharza

  12. #10

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lwówek Śląski
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    Witam! Jesteśmy po zakupie S3 8l, wiadomo, że auto miało wymieniane lampy z przedlifta na polift. Aktualnie przód jest słabo spasowany, ktoś zrobił to dosyć niechlujnie i jest spora przerwa między zderzakiem, a maską. Mógłby ktoś podpowiedzieć gdzie konkretnie szukać rozwiązania tego spasowania, bo niestety, ale S3 jeśli chodzi o S3 to mało wiedzy mamy Jeśli napisałem post w złym temacie to przepraszam i proszę o ewentualne przeniesienie

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •