Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 13

Temat: Falowanie obrotów A3 8P 2.0 FSI

  1. #1
    mobby's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny Falowanie obrotów A3 8P 2.0 FSI

    Witam,
    zakupiłem dziś auto, wszystko było ok ale w drodze powrotnej zauważyłem falujące obroty na wolnym biegu oraz w trakcie jazdy tzn kiedy "cisnę" silnik idzie jak po maśle ale jak delikatnie trzymam na obrotach 2000-2600 rpm wtedy potrafi się zadławić i czuć drżenie/falowanie obrotów... podaję linka do filmu który nagrałem.

    www.autaruta.pl/artur/falowanie.mp4

    Bardzo proszę o pomoc.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-07-15 o 02:38

  2. #2
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    hmmm... ja tam też widzę palącą się ikonkę ENGINE...
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  3. #3
    komono's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    200 razy

    Domyślny

    VAG'a podepnij i będzie wiadomo dlaczego ENGINE się pali i może to będzie odpowiedz co boli Twoja Niunie
    Było: A3 8P 1.9TDI, 147KM by CS.
    Jest: A3 8V 1.4TFSI s-tronic, 165KM by KingSoft

    Nowa A3 8V - Czarnulka by komono!
    "Ile można spać? Trzeba forum ogarniać" - motto moderatora(ów)!

  4. #4
    radabrov's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Generalnie w benzynie ta kontrolka oznacza usterkę systemu recyrkulacji spalin. Tak jak pisali poprzednicy wypadałoby zacząć od zczytania kodów usterek. Stawiam na kombo, czyli jednoczesna usterka EGR i przepustnicy. W 2.0 FSI często jedno pociąga za sobą drugie.

    Jeśli EGR padł z powodu syfu jaki się tam zalęgł to czyszczenie pomaga na krótką metę. Można wymienić, można zaślepić, ale wtedy kontrolka będzie waliła po oczach. Za programowe wyłączenie EGR panowie w pewnej renomowanej firmie zaśpiewali mi więcej niż za nowy zawór. Ale te EGR lubią też padać z innego powodu, a mianowicie uszkodzonej plastikowej zębatki napędzającej klapę zaworu, a wtedy naprawa bezkosztowa http://forum.vw-passat.pl/showthread...81#post1242781

    Jeśli problemem jest także przepustnica to czyszczenie może pomóc. Jeśli po czyszczeniu nie będzie chciała się zaadoptować to pewnie czeka wymiana.

  5. #5
    mobby's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Witam,
    jakiś czas temu pisałem na forum odnośnie błędu EGR w mojej A3 i falowaniem obrotów. Wymieniłem EGR, komputer zgłaszał błąd ale falowanie i szarpnięcia pozostały. Jedyna dobra wiadomość to taka, że przed wymianą EGR spalanie było na poziomie 11/12 litrów w trasie a po wymianie EGR komputer pokazuje nawet 6,9 litra na 100km! Dla mnie BOMBA! Podpowiedzcie gdzie leży problem z szarpaniem i lekkim falowaniem obrotów. Ogólnie silnik pracuje równo, nie słychać aby coś go bolało, Vag nic nie zgłasza.

    Szarpnięcia wyczuwalne są podczas jazdy np na 3 lub 6 biegu przy lekkim trzymaniu obrotów na wysokości 2200-2600 obr. Gwałtowne dodanie gazu jest ok, auto idzie z buta ale najbardziej wyczuwalne szarpnięcia są przy lekkim dodawaniu gazu. Czy to może być czujnik temp? Wtrysk? czy jeszcze coś? Filtry, oleje, rozrząd z pompą wymienione. Proszę o pomoc.
    www.mobby.nipson.pl

  6. #6
    radabrov's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Przepustnica czysta i zaadoptowana? EGR po wymianie zaadoptował się prawidłowo? Nieszczelności w dolocie?

    Polecam tez sprawdzić wartość obrotów na VAG/VAS. U mnie na VAGu obrotu stabilne, natomiast wskazówka obrotomierza lekko się buja - podobno liczniki z pierwszych 8P mogą tak mieć.

    Lekkie szarpnięcia przy trzymaniu podobnych prędkości obrotowych były u mnie oznaką wypalającej się uszczelki pod głowicą - obserwuj czy nie wciąga płynu chłodniczego.

    No i w FSI/TFSI można mieć znanego pecha z nastawnikiem faz rozrządu, ale jego dogorywanie wiązałoby się raczej z telepaniem silnikiem i problemami z odpalaniem.

  7. #7
    King's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zachodnio-pomorskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8T CDAA
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    cześć
    falują obroty i falują, zaraz po tym jak silnik się rozgrzeje, dzisiaj wyciągnąłem przepustnice ot tak wygląda ! <a href=http://zapodaj.net/d9b148c21af35.jpg.html>WP_20140309_009.jpg</a>
    . Generalnie, silnik nie zgłasza błędów..ale za to licznik jak najbardziej mianowicie kod błędu to 0004- STEROWNIK.
    Mało tego, jak wyciągnąłem przepustnicę i spojrzałem w kolektor to aż się przeraziłem co tam jest, jeden wielki nagar !.

    i teraz ciekawe, czy faktycznie falowanie jest spowodowane wadliwym licznikiem (ale co tam mogło się zepsuć?) czy to wszystko przez ten nagar?
    P.S brawo dla konstruktorów tego silnika że wylot spalin z EGR jest skierowany na wprost centralnie w klapę przepustnicy.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    jak najbardziej u mnie też na VCDS obroty stabilne, a wskazówka się buja..
    Vorsprung durch Technik

  8. #8
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Spoko ta wskazówka tak ma . Buja a obroty ok.
    Nie ,licznik nie ma wpływu na bujanie obrotów. Licznik czyta dane a nie wysyła do czujników. A co do falowania sprawdź szczelność podciśnienia .... falowanie przeważnie ma swoje przyczyny przy zasysaniu lewego powietrza.
    U mnie jest elektryczna bo mam w automacie, ale polecam sprawdzić szczelność vacuum pompy , ponoć często się rozszczelnia i łapie lewe powietrze do układu podciśnienia - oczywiście mydliny najlepsze
    czasem też serwo potrafi się rozszczelnić i też jest falowanie , miałem tak w innym wozie .
    Ostatnio edytowany przez Konio_68 - 10-03-14 o 17:54

  9. #9

    Data dołączenia
    Jan 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przecław
    Auto
    audi a3 8p
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLX

    Domyślny Falowanie obrotów i szarpanie silnikiem

    Witam.Posiadam audi a3 8p 2005 r 2.0 fsi 150hp kod silnika BLX i otóż to problem jest taki obroty na biegu jałowym strasznie falują w granicach 700-1100 przez jakiś czas i po chwili się stabilizują i tak w kółko do tego podczas jazdy z lekko wcisniętym pedałem gazu auto tak jakby przerywało i traciło moc przy mocniejszym wciśnieciu gazu jest wszystko ok . kontrolka silnika się nie pali , niema żadnych błędów . Wymieniony został łańcuch rozrządu ,napinacz , świece , cewki . Mechanik u którego byłem stwierdził ze moze to być jakiś zawór i nagar na zaworach , co o tym myślicie jakieś porady ? z Góry dzięki .
    Ostatnio edytowany przez damianpekin96 - 05-01-19 o 17:35

  10. #10

    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    @mobby
    Odkopuje ale co było rozwiązaniem problemu z szarpaniem pomiędzy 2000 a 2600 rpm? Mam taki sam problem

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •