Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Stuka i wyje przy hamowaniu silnikiem

  1. #1
    Rolek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Złocieniec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny Stuka i wyje przy hamowaniu silnikiem

    Od kilku tygodni czytam różne posty na temat skrzyni,przegubów itd co może być przyczyną złośliwego wycia;
    mianowicie:
    - przy hamowaniu silnikiem słychać wycie które cichnie przy obrotach ok 1tys.
    (wycie nie wystepuje przy przyspieszaniu)
    - kolejną rzeczą jest pukniecie jednorazowe przy zmianie biegu (kiedy wysprzeglam przy dosyć dynamicznym przyśpieszaniu do ok 3,5tys obr.

    Obserwacje:
    - zastanawialem się długo czy to może skrzynia- odkrecilem korek i olej jest czysty poziom w normie. Dwumas - wysprzeglik wmieniony. Biegi wchodzą idealnie.
    - Jednak zaobserwowałem już dawno że mam zabryzgany blok silnika i elementy wokół przegubu wew. a osłona jest lekko odchylona po grubszej stronie.
    Definitywnie wyleciał smar i wszystko dookoła zabrudził.

    PYTANIE:
    Czy objaw wycia i pukniecia przy zmianie biegu może być spowodowany przegubem?
    http://images23.fotosik.pl/101/2759d8f092dd6c63.jpg

  2. #2
    MaGGu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    Audi S3 8V
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Oczywiście. Jeśli osłonę masz uszkodzoną to masz 80 % pewności że przegub się posypał.
    Audi A3 8L VP - 192 KM 404NM by DynoSoft - SOLD
    Audi A3 8L PD - 224KM 430 NM by COMPSport - SOLD
    Audi A3 8P BKD - 216KM 435NM by DynoSoft - SOLD
    VW GOLF 6 R20 CDLF - 350KM 445NM by COMPsport - SOLD

    Audi S3 CJXC Sportback - 385KM 492NM by
    COMPsport - NOW


  3. #3
    Rolek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Złocieniec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MaGGu Pokaż post
    Oczywiście. Jeśli osłonę masz uszkodzoną to masz 80 % pewności że przegub się posypał.
    No ale myślisz że by wył? Częstotliwość wycia zmienia się razem ze zmianą prędkości.
    Tak na chłopski rozum: jeśli hamujemy biegiem to cała siła opiera się na przegubie dalej skrzynia - silnik itd.
    http://images23.fotosik.pl/101/2759d8f092dd6c63.jpg

  4. #4
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Przy hamowaniu silnikiem na biegach 1,2,3 wycie jest normalne (też mam ASZa). Tez myślałem że coś mi się dzieje ze skrzynią, ale w większości aut tak jest. Mam ojca mechanika, i jak pokazałem mu co się dzieje, jak wyje, to się śmiał jak cholera heheh. W skrzyniach 6 biegowych słychać to jakoś dziwnie głośniej niż we wszystkich innych ze wzgędu na inne przełożenia. (moja obserwacja). Wycie jest identyczne jak byś na wstecznym gazu dołożył. Pukanie to może być faktycznie przegub wewnętrzny, on jest prosty jak budowa cepa ale bez smaru wyrobi się jak cholera. Skoro masz dwumas wymieniony to chyba jedyna opcja. Po za tym przy dwumasie jest jeszcze parę innych objawów wskazujących na niego. (już wyścieliłem 1000 więc troche wiem heh)
    Była: Fiesta MK3 1.3i 68KM -> A3 8L ASZ Ambition 131KM -> Toledo 1M ASZ 131KM+

  5. Podziękowania dla Hinuś_S-line za pomoc w problemie

    Rolek (17-11-10)

  6. #5

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    mełgiew
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam.
    Problem z pracą skrzyni pojawia się gdy auto osiągnie temperaturę. Polega na tym, że podczas zmiany biegów przy 3000obr/min pojawia się dźwięk jakby coś wyło w skrzyni. Zdarza się to tylko podczas jazdy. Na postoju nic się nie dzieje. A gdy auto jeszcze jest zimne to wszystko jest ok bez zarzutu. wszystkie biegi chodzą ok nawet jak wyje. Może wina leży w łożyskach? Może olej?
    Dokładnie wycie trwa gdy mam auto obojętnie na jakim biegu ale przy 3000 obr/min gdy zmieniam bieg na wyższy. i to zjawisko pojawia się gdy wcisnę sprzęgło. I ten moment gdy auto jest wysprzęglone to pojawia się wycie ale jak obroty spadną do 2500 to jest ok i jak zapnę juz bieg to jest ok. ale to wszystko pojawia się gdy samochód osiągnie 90 stopni. A jak jest zimny to wszystko ok.
    Jak samochód stoi i jest rozgrzany to też wszystko ok. Może to być wina oleju? Jak się rozgrzeje to może jest za rzadki i stąd to wycie. Biegi chodzą płynnie cały czas
    Wycie ma taki metaliczny dźwięk jakby tryby na sucho chodziły.
    Ale trwa krótko to wycie.
    Pomóżcie jak możecie. Dzięki

  7. #6

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Słupsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    U mnie jest podobnie. Wyje gdy po nagrzaniu wrzucam wsteczny i próbuje ruszyć - wyje prawie za każdym razem przez kilka sekund i ustaje, na zimnym to nie występuje. Także po dojechaniu do miasta gdzieś z trasy gdy zwolnię słychać przez kilka sekund wycie po czym ustaje i jest ok, wycie na wstecznym jest mimo to przy nagrzanym silniku. Wiem że kończy mi się sprzęgło ale czy to może być wina tarczy zużytej lub łożyska sprzęgła?
    Dodano:
    U mnie jest podobnie po przejechaniu kilkunastu kilometrów gdy zaparkuję samochód i cofam słychać przez chwilę jakby wycie jakiegoś łożyska, gdy wrzucę wsteczny bieg i ruszam 1-2 metry lekko coś wyje. Gdy ruszę do przodu przestaje. Ostatnio jednak także słychać wycie jadąc normalnie gdy obroty schodzą z wyższych na niższe podczas dojeżdżania do miasta z trasy słychać lekkie wycie przez chwilę. Później jest cisza. Czy ktoś z kolegów forumowiczów miał podobny problem. Dodam że sprzęgło mi się po woli kończy lecz jeżdżę dopóki nie zacznie ciągnąć tak mi radził mechanik. Czy to łożysko sprzęgła może być czy coś w skrzyni?
    Ostatnio edytowany przez badmako - 17-07-11 o 22:35 Powód: Automatyczne łączenie postów

  8. #7

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Słupsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    No to ja już wiem sam doszedłem na słuch problemem są szczęki hamulców tył, są do wymiany i wiedziałem już od pewnego czasu o tym, ale nie pomyślałem że to może tak wyć - buczeć niedługo je wymieniam i będzie cisza

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •