Strona 9 z 17 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 81 do 90 z 166

Temat: Motul - Fake vs. Ori

  1. #81
    elemenateur's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DGL // ZS
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cosmo

    507.00
    506.01 oba mają pojedyncze etykiety z tyłu


    eco-clean C1
    eco-clean C2
    dexos
    specific 913C
    specific 505.01
    x-clean C3
    x-clean +
    6100
    x-cess
    wszystko na półkach mamy z podwójnymi etykietami.


    Pozdrawiam.
    marcin
    Zadowolenie klientów bezcenne


    Najniższe ceny na części oraz oleje motul gg 347504, tel 663 962 604 , Rabat dla A3-club!

  2. #82
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Panowie moja rozmowa z użytkownikiem-sprzedawcą na allegro wymienionym w tym wątku. Pozostawiam wam samym do oceny. Oczywiście nigdzie tego zgłaszał nie będę bo nie mam czasu ale jak ktoś chce to może mu kontrolę zarządzić. Uważam, że koleś to jeden wielki przekręt. Zainspirowała mnie do tego rozmowa telefoniczna z elementaurem i problem, że sprawa do końca wyjaśniona nie była, a ja chciałem mieć pewność, że ktoś nie jest pomawiany. Elementaur dobrze wyjaśnił mi nieczysty backdoor obrotu chemią samochodową w Polsce . Wolę dać chłopakowi parę więcej złotych zarobić, bo robi to uczciwie i warto taki biznes wspomagać, a ja mam wtedy pewność źródła i jakości oleju w moim samochodzie. Co do zakupów o tego allegrowicza, to bym się na waszym miejscu zastanowił. Nie interesuje go kompletnie co i jak sprzedaje, ważny jest tylko dla niego dochód. Akurat tak się składa, że nie wykluczone, że niedługo będę miał może przyjemność się z Radkiem Majdanem spotkać, to go spytam, o ten ewenement i to gdzie swój olej zmienia.


    > W dniu 2011-09-26 15:46, pocachontass2@onet.eu pisze:
    >
    > witam
    > skoro uzywasz formy per wy co raczej kojarzy mi sie z poprzednia epoka i''towarzyszami''
    > wiec ja pozwole sobie na forme per ty.....
    > a ty we francji kupujesz tira tego oleju tak jak ja ?? i odbierasz podatek potem....
    > nie bede sie odnosił to 2 kretynskich komentarzy od kunkurecji, skoro te dwa przeczytałes to przeczytaj pozoatsłae 23 tys z ostanich 5 lat
    > a co ty rozumiesz pod pojeciem podróbka ?? czy podróbka bedzie tez motul rozlewany na wegrzech na innej bazie olejowej czy moze ten z ze słowackiej rfinerii , czy np podróka jest polski castrol z gdanskiej rafineri który od niemieckiego rózni sie juz na dzien dobry zpacahem i kolorem...
    > ja na takie towary mówie ''zalegalizowane podróby,, a czy koszula adidasa czy nike wyprodukowana na zlecienie firmy w tajlandi sigapurze czy chinkach jest podrópbka czy te gorszej jakosc addisasa szyte w loadzi , czy moze lepszej jakosci tureckie które sa jawnymi podróbkami ...??
    > ja handluje w 90 % ze wschodem europy , wszystko musi byc geramnskie, francuskie , benelux itp, nie ma prawa byc polskivh opisow bo tego nikt w kijowie czy minsku an hurcie nie kupi , olej to 5 % naszego asortymentu , handlujemy cała chemia gospodarcza , kawa , słodyczami , sprzetem do tenisa ziemnego i golfa , sptrzetem narciarskim , oponami , akumalorami i itp, np . bridgestone które sprowadzamy z korei robia po 70 tys. km a polskie bridgestobe spod stargardu sczecinskiego robia 30-40 tys i sa prosto z magazynów Bridgestone ....
    > zegnam


    >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>>>>

    > Per wy to forma bezosobowa kierowana do sklepu jako całości, nie wiem z kim mam do czynienia ale jeżeli to przeszkadza to będę stosował Państwo. (ja jestem przyzwyczajony do bezpośredniości ze względu, że taki jest zwyczaj na zachodzie, a tam sporo czasu spędziłem).


    > Olej Made in France nie może być rozlewany na Węgrzech czy na Słowacji, stąd moje pytanie, bo tu mam taki sam, problem w tym że jest droższy i to wszędzie. Myślę, że są to sklepy, które ze względu na obecność Motula we Francji od zawsze, mają dosyć niezłe ceny, no i mają jednak dużo bliżej ich "przemiał" też pewnie jest nie mały, ze względu na większą ilość samochodów oraz większą popularność tych produktów niż w Polsce. Trafiłem też na ten jeden komentarz i po prostu chciałem zapytać. Natomiast Państwa odpowiedź jest cokolwiek dziwna.. tzn tłumaczy mi coś, co w ogóle nie było przedmiotem mojego pytania. Ja nie chcę kupić butów Nike czy oleju Castrol tylko Motul made in France i zdziwiłem się niesamowicie, gdy ta sama butelka, po przejechaniu granic Polski, jest nagle tak niesamowicie tańsza, gdzie trzeba dorzucić jeszcze większe koszty transportu. Na zdrowy rozsądek więc powinna być wyższa. Zadałem sobie jednak trud dzisiaj i zadzwoniłem do jednego z dystrybutorów we Francji, z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji. Powiedział, że jest to niemożliwe, bo Motul w całej Europie ma takie same ceny i nie robi takiego podziału jak Castrol i że musieli by Państwo sprzedawać poniżej kosztów, co jest nieopłacalne. Zasugerował mi, że jeżeli ktoś decyduje się na takie "posunięcia" cenowe to albo ma w tym konkretny cel albo olej jest po prostu z niepewnego źródła i handluje olejem starym, który jest po prostu przefiltrowany czyli oszukuje klienta. Butelki dostępne są podobno w Chinach bez problemów, a Motul w Polsce nie ma przedstawicielstwa, więc nikt tego nie pilnuje.
    >
    > Co do komentarzy pozytywnych, to proszę mnie nie rozśmieszać, nie trafili Państwo na idiotę. Odnośnie chemii samochodowej i w przypadku podrobionych olejów bardzo trudno jest wykryć podróbkę bez odpowiedniego sprzętu. Nikt też do środka silnika nie zagląda aby ocenić ewentualne przyspieszone zużycie, po prostu zalewa i jeździ, bez świadomości jego fatalnej jakości. Dowiaduje się dopiero o tym albo w przypadku awarii, wiadomo że nie będzie się dało jednoznacznie stwierdzić co i jak było 100% przyczyną lub problem ma kolejny właściciel takiego auta i to wszystko. Maksymalnie może 2% ludzi się zorientuje, że coś jest nie tak. Reszta komentarzy jest ze względu na zadowolenie spowodowane np szybką obsługą, wysyłką itp, nie ze względu na ocenę oleju czy jego właściwości, którego Ci ludzie nie są świadomi. Pytanie jakie pozostaje bez odpowiedzi, to czy nadużywają Państwo ich zaufania czy jednak nie i sprzedają Państwo dobrej jakości produkt, który jest zgodny z tym co Państwo oferują. Moje obawy podyktowane są w uzasadniony sposób, gdyż trafiłem na negatywny komentarz wskazujący ewidentnie na to iż handlują Państwo podróbkami. Nie rozwiało moich wątpliwości też co do mnie Państwo napisali, prosiłbym więc jako klient, który chce dokonać zakupów o wskazanie źródła we Francji, w którym się Państwo zaopatrują, tak abym mógł po prostu sprawdzić, iż są Państwo rzetelnym źródłem oleju i żebym wiedział, gdzie w razie wątpliwości mogę sprawdzić nr seryjny. Od razu zaznaczam, że nie jestem z żadnej z konkurencji i nie interesują mnie Państwa "rozgrywki" interesuje mnie natomiast moje dobro i bezpieczeństwo silnika użytkowanego w moim aucie. Mam nadzieję, że w pełni podziela Pan moje troski i rozumie moje pytania.
    >
    > Z poważaniem
    >
    > Ł.B
    >
    >
    >



    >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>>>>>>>

    W dniu 2011-09-26 22:56, pocachontass2@onet.eu pisze:
    > Witam ponownie
    > to ze nie zdradze Panu zrodła zakupu to pwinien Pan zrozumiec dla mnie to oczywista oczywistosc to ze Pan pisze ze nie jest konkurencja nie oznacza ze takowa Pan nie jest , ludzie kupuja u nas jak zapewne weryfikował Pan po komentarzach od 5 lat gdyby cos było nie tak z silnikami w ich autach to dawno juz odpowiednie słuzby tym by sie zaiteresowały , jak Pan zapewne zauwałył nie jestesmy anonimowi i oferowane oleje rowniez wymieniamy na miejscu
    > reasumujac tak na chlopski rozum ,podjezda do mnie na wymiuane Pan policjnat, prokurator, naczelniuk urzedu celnego czy tez rodzina prezydenta Szczecina ,czy Monka Pyrek tudziez Radek Mjadan swoim austinem czy ktokolwiek inny ze swiecznika a takowych klientow mamy wielu a nie polowa serwisowej ceny tu przewaza a orginalnosc oleju własnie to czy ja narzalabym swoja reputacje w miescie na szwank ?? znaja mnie tu wszyscy przewaznie z powodu syna który jest najlepiej zapowaiadajcym sie polskim tenisista , mistrzem polski juniorow i takie tam, nie bede sie rozpisywał
    > zamiast sie rozpisywac w mailach , wystarczy obejzec moje wystwione aukcje chociazby tylko na tym olejowym koncie z którego odnosnika Pan skorzystal , chwle sie zastanowic zamiast zadawac takie pytania , ja kupuje olej w porzdnej firmie zmawiam zawsze do społki z zaprzyjazniona firma ze slaska całego tira zeby wyrwac lepsza cene , niema mnie przy produkcji nie wiem czy przy tasmie jakis arab nie nasra do tego oleju ja za jakosc tego oleju nie odpowiadam ja jestem handlowcem....
    > niema motul przedstwaicleilstwa oficjalnego na polske ..??? buhahah , byliby skonczony,i frajerami gdyby nie kieli wszakze to 40 milionowy kraj, jaki oszołom to Panu powiedzial , malol tego ze ma to jest ono bardzo dobrez rozwiniete , regionami , npo na slask to firma POLONIA Z Tarnowskich gór A NA MOJE WOJEWODZTWO FIRMA MATA ..
    > reasumuja mi wcale nie zalezy na tyum zeby Pan u mnie kupił banke oleju wrecz przeciwnie mi to zwisa na jakim oleju bedzie jezdzil Panski samochod , gdyby był Pan zaiteresowany paleta tego oleju to mialbym do Pana szacunek a takie szare myszki ktore filoziofuja w mailacjh szukaja okazji na portalachj internetowych zeby zaoszczedzic 10 zl to ja pprostu szacunku niemam, na oleju sie nie oszczedza zatem niech Pan kupuje we francji co z tego ze drogo ( moze soie nawet okazac ze przy fabryce bedzie najdrozej w europie i transport z polityka cenowa niema nic wsplniego , sczedcinskie piwo bosman np. najdrozsze jest w sczecinie czym dalej tym taniej.... , u mnie niemcy kupuja niemieckiego castrla ,persila, ariela, czy jakobsa bo mam taniej niz u nich w markecie...
    > ale wie Pan co mam ciekawsze rzeczy do roboty niz konczenie tego maila , wlasnie zona sprowadzila mnie na ziemie
    > polecam znajpmego o loginie Net_hurt , z firmy LucART Z MYSŁOWIC , u niego Pan kupi ''orginalny olej'' albo goscia '' filtry gdansk''
    > a tak na marginesie ja jestem w branzy od 22 lat to nie slyszalem o czym takim jak podrobiony lub nieorginalny olej , poprostu jakosc jest rózna w zaleznosci rafineri i zastosowanej bazy , komu by sie chcial;o oleje pobrabiac ? czy to bis ie komus oplacało ? i co niby w tych banklach by mialo byc ?? przeciez nowoczesne silniuki to nie sa dieslle z przed 50 lat do ktorych obojetnie co nie wlejesz to pojedzisz , takie auto na pompowtryskach lub zaawansowanym c;mon rail daleko nie zajedzie a sprzedajacego monzna szyb o knamierzyc i sprowadzic do parteru a Pan pisz e jakioes bzdety ze to nie istotnie dla silnika, jedyny wyjatek w całej mojej stycznosci z olejami to podrabiane pod berlinem na poczatku 2005 r mobile 5w50 którymi turcy zalali zcała europe ale trwało to moze 5 miesiecy i mobil wyczyscił rynek...
    > zegnam Pana filozofa , zabojada
    > a tak na marginesie jescze oststnio był;em z synem na turnieju w Clermont-Ferrand I widzialem Motula w sklepie raptem o 5 euro drozej niz ja go kupuje w hurcie i nie był to jakis tani sklep tylko zwykły mały sklep wiec nie bardzo rozumiem , nie stac Pana kupic oleju we Francji ?? co Pan tam porabia , jest Pan na zaisłku czy ukrywa przed Polskim wymiarem sprawiedliwsci ? jezeli Pan tam pracuje to co Pan poisze patologia traca...



    >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>>>>>>>>

    No to żadnych wyjaśnień więcej nie potrzebuję. Poziom Pana wypowiedzi jest poniżej wszelkiej krytyki i żałuję ludzi, którzy kupują od Pana cokolwiek, że muszą się z takim człowiekiem użerać. Trudno.

    Od siebie dodam, że trafiłem na jednym z forum samochodowych, na opis sytuacji i tego jaki olej Pan tej osobie sprzedał, strasząc sądem. Okazało się że ma potwierdzenie z centrali z Niemiec, że sprzedał Pan podróbkę i tyle. Ze swojej strony, za to jak się Pan zachował, nie omieszkam sprawy zgłosić i poprosić parę urzędów o wnikliwą kontrolę u Pana w firmie. Myślę, że nauczy to Pana odpowiedniego podejścia i zachowania w stosunku do klienta. Tak wyjątkową impertynencję trzeba wszak nagrodzić, zwłaszcza po tak płomiennym mailu i moim podejrzeniu co do nieprawidłowości.

    Do Pana informacji - Motul nie ma przedstawicielstwa w Polsce, ma tylko dystrybutorów ale to trzeba by przynajmniej podstawówkę skończyć, żeby to rozróżniać.


    W Polsce są oleje podrabiane sprzedawane jeszcze częściej niż w Turcji i są to oleje odfiltrowane. Stać mnie żeby sobie kupić paletę olejów i rozdać ją biednym ale akurat przebywam w Polsce i potrzebuję w swoim tutejszym aucie wymienić olej. Nie będę w samolocie tego woził. To trzeba mieć jednak trochę inteligencję na trochę wyższym poziomie rozwoju, niż ta prezentowana w poniższym mailu.

    Rozmowa ta zostanie też opublikowana w stosownych miejscach aby klienci wiedzieli z kim mają do czynienia.
    Ostatnio edytowany przez cosmo-pl - 27-09-11 o 14:22

  3. #83
    kulfon's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PD-ZACH
    Auto
    BMW 320Ad xdrive
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    może gość sam nie wie,że to podróba?

  4. #84
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Heh, skoro tak uważa jak pisze i stara się tłumaczyć, że jego nie obchodzi to jest w środku, to dodatkowych wniosków chyba nie trzeba wyciągać. Ja go po prostu zapytałem co i jak, bo miał takiego negata, to mnie zwyzywał . Moim zdaniem tak jak on to tłumaczy się tylko winny i tyle. Dobrze jest jednak ludziom na forum uzmysłowić, że ma jednak znaczenie od kogo kupują i jak. Ja bym od tego koleżki nie wziął nawet jakby miał oleje zapieczętowane przez samego prezesa koncernu, bo okazał mi brak szacunku i nie wyobrażam sobie współpracy z kimś takim po prostu

  5. #85
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Cosmo-pl, a ja bym chyba nie popuscil... Szkoda ze nie masz od niego oleju, tak mialbys podstawe zeby to zglosci. Co nie zmienia faktu, ze jakas kontrola i tak by mu sie przydala.

  6. #86
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    A nie jestem zawzięty, najlepiej jest po prostu od niego nie kupować i tyle. Jak ktoś ma znajomych na innych forach, to warto im po prostu powiedzieć.

  7. #87

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    bb
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    ostatnio wymienilem olej i zalalem silnik mobilem, ale wciaz mysle czy nastepnym razem nie lac motul'a.

    w czym jest lepszy ten olej? a pozatym ile powinno orginalne 5 litrow kosztowac zeby nie byl za tani?

    a na allegro kupujac jak poznac czy fake czy org?
    1.9 tdi 101km 240 Nm ATD

  8. #88

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

  9. #89

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    bmw
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Witam forumowiczow,
    Juz jakis czas temu wypowiadalem sie na temat Motula, ktory kupilem od uzytkownika Malgorzataa2 na allegro.

    Otoz olej, ktory kupilem od Malgorzataa2 wyslalem do sprawdzenia do Motul Deutchland GMBH po tym, jak wzbudzil moje podejrzenia.
    Dostalem odpowiedz iz NIE JEST to olej oryginalny.

    Nietsety widze, ze naiwnych nadal nie brakuje i kupuja nadal te oleje na allegro. Dlatego tez postanowilem, publicznie przedstawic korespondencje z Motulem, by przestrzec potencjalnych naiwnych.
    Przygotuje to w najblizszych dniach i wkleje link rowniez na tym forum.

    Pozdrawiam

  10. #90
    Marcinn87's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez goa Pokaż post
    Malgorzataa2
    Uwaga również sprzedaje Castrola

    nie długo mam wymiane oleju, moze ktos polecic pewnego sprzedawce na allegro

Strona 9 z 17 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •