Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 39

Temat: [8L] Powietrze w paliwie (Diesel).

  1. #21

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Ruda
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    4,294,967,295 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez collo Pokaż post
    Witam
    Na razie szukam samemu ale za bardzo juz nie wiem gdzie szukac popatrze jeszcze raz na wezyki moze cos tam przeoczylem. jakby ktos mial jakies pomysly to prosze pisac
    pozdrawiam
    A dzieje ci się coś złego z autkiem??? Szarpie, problemy z odpalaniem itp?
    Jak nie to nie zawracaj sobie tym głowy. Takie moje zdanie. A jak już chcesz tak na siłę szukać to proponuje wymienić gumowy oring od filtra paliwa.
    Ostatnio edytowany przez mufek - 20-11-09 o 17:38

  2. #22
    collo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gdansk
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    własnie mam problem z rannym odpalaniem jak jest cieplo to odpala si ale jak jest zimniej to juz nie odpala na wszystkie łapie na 3, szarpie i po kilku sekundach chodzi juz na wszystkich. O jakim oringu mowisz? Dwa oringi od podgrzewacza wymienilem ale nic nie dało

  3. #23

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Ruda
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    4,294,967,295 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez collo Pokaż post
    własnie mam problem z rannym odpalaniem jak jest cieplo to odpala si ale jak jest zimniej to juz nie odpala na wszystkie łapie na 3, szarpie i po kilku sekundach chodzi juz na wszystkich. O jakim oringu mowisz? Dwa oringi od podgrzewacza wymienilem ale nic nie dało
    Chodzi mi o uszczelkę filtra paliwa. Może twój problem nie jest spowodowany tym powietrzem? Jest temat o ciężkim odpalaniu na zimnym/ciepłym. Może tam znajdziesz rozwiązanie swojego problemu. Bo coś mi się nie wydaje żeby przyczyną tego stanu rzeczy były bąbelki w paliwie. A sprawdzałeś może przed porannym odpaleniem czy wogóle masz filtr paliwa do pełna zalany ropą?

  4. #24
    collo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gdansk
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    ranne odpalanie nie jest raczej ciezkie, odpala ale jakby mu brakowalo paliwa zdarzało sie ze gasł zaraz po odpaleniu, wtedy przekrecalem kluczyk zeby pompa podala paliwo cofalem kluczyk i zapalałem, wtedy odpalał juz normalnie. paliwo mam we filtrze rano nie patrze ale jak wychodze z pracy po 8 godzinach to patrzylem kilka razy i bylo je widac. parkuje pod blokiem i widzialem krople ropy po stronie filtra zdarzylo sie to kilka razy i teraz codziennie patrze jak odjezdzam teraz jest sucho.

  5. #25
    majkelc's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Witajcie,
    Mam podobny problem. Poranne odpalanie jest koszmarem, kręcić muszę jakieś 4 sekundy żeby wogóle zaskoczył, później pracuje kolejne 2-3 sekundy bardzo nierówno (tak jakby na 2 gary). Wymieniłem mu świece żarowe i nic. Mój mechanik zasugerował żebym sprawdził czy w przewodach od filtra do pompy nie ma bąbelków powietrza. Wczoraj sprawdziłem no i niestety są i to dość duże. No i właśnie teraz jest problem bo nie wiadomo gdzie on łapie to lewe powietrze? Na dłuższą metę to nie jest dobre bo może doprowadzić do zatarcia pompy. Miał ktoś podobny przypadek? Bo nie za bardzo wiem jak się za to zabrać.
    Z góry dzięki za wszystkie sugestie
    Pozdro

  6. #26
    leviatanm's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RZE
    Auto
    VOLVO S60 2.4T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Może masz delikatnie odkręcony kranik pod filtrem paliwa i paliwo ucieka, albo powietrze dostaje się przez podgrzewacz. Spróbuj odpowietrzyć cały układ. Ale bąbelki zawsze w wężykach będą widoczne.
    leviatanm

  7. #27
    kaito20's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam, posiadam dokładnie taki sam problem. Zauwazylem bobelek powietrza w wezyku , ktory idzie od filtra paliwa do pompy i podczas dluzszego krecenie po odpaleniu słychac tak jakby rozrusznik sie zacieral nawet niewiem jak to okreslic:]. Cos poprostu wyje przez 3 sekundy i boje sie ze dobrze to nie wrozy;/

  8. #28

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tbg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Pęcherzyków nie powinno być w przewodach. Pojawia się w tym przeźroczystym przewodzie ponieważ jest to najwyższy punkt. Podobno pomaga taka modyfikacja http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=68872

  9. #29
    mario_b's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ryczów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Znajomy mechanik zaproponował mi zamontowanie zaworka zwrotnego. Zapomniałem tylko, na którym to miało być wężyku:


    Uploaded with ImageShack.us

    Chciałbym to zrobić przy okazji wymiany filtra paliwa. Powietrze u mnie powoduje to, że przy zapalaniu muszę kluczyć przytrzymać nieco dłużej, kilka razy szarpnie i zapali. Później zapala już jak trzeba, do czasu aż postoi dłużej i znów zbierze się trochę powietrza.

  10. #30
    Marbon's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Białą
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Mario, pomoże Ci to jeżeli paliwo się cofa do baku, a jeżeli masz gdzieś dziurawy przewód paliwowy i powietrze się dostaje do paliwa to taki zaworek na nic się nie zda !

    Problem polega na tym ze w baku powinna być pompa która po przekręceniu kluczykiem daje ciśnienie do przewodu paliwowego co powoduje "dopchanie" paliwa do pompy aby ona mogła ładnie zapalić no i wtedy nie ma ani tzw "baczka z rana" i autko odpala ładnie przy -20

    W niektórych a3 była montowana a w niektórych nie !
    można to łatwo rozpoznać czy się ma, jedna osoba przekręca kluczyki do momentu grzania świec a druga zerka na wężyk paliwa czy paliwo ruszyło się do pompy

    można sobie wymienić wkład w baku na taki z pompa i pociągnąć elektrykę do niego

    http://forum.skodaclub.pl/zrob-to-sa...-vp-t1911.html

    Pozdrawiam
    Piotr

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •