Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 51

Temat: Turbina 1.9 TDI - czyzby agonia?

  1. #41

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Miasto
    Zamość

    Domyślny

    A u mnie ostatecznie skończyło się na czyszczeniu turbiny, uszczelnieniu vacupompy i wymianie przepływomierza (na szczęście na gwarancji). Teraz śmigam spokojnie. Ale musze powiedzieć że układ turbodoładowania, który wymaga tylu pieszczot i zabiegów do d... jest. Samochód jest po to, żeby jeździć a nie się z nim pieścić. Tam nie gazuj, tu nie wyłączaj silnika itd... To ja jestem dla samochodu czy on dla mnie? W benzyniaku zwykłym lałem paliwo i jeździłem - nie obchodziły mnie żadne temp. oleju, smarowania turbinek, szczelności przewodów itd.

  2. #42
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gzymSS
    Teraz śmigam spokojnie.
    wiem z doswiadczenia ze diesel musi dostawac w d... bo zbyt spokojna jazda robi wiecej szkod niz dobra

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gzymSS
    Ale musze powiedzieć że układ turbodoładowania, który wymaga tylu pieszczot i zabiegów do d... jest. ...Tam nie gazuj, tu nie wyłączaj silnika itd...
    w kazdym aucie z turbina powinno sie przestrzegaz tych zasad a to tylko dlatego zeby nie narazac sie na dodatkowe koszta

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gzymSS
    Samochód jest po to, żeby jeździć a nie się z nim pieścić. ...To ja jestem dla samochodu czy on dla mnie? W benzyniaku zwykłym lałem paliwo i jeździłem - nie obchodziły mnie żadne temp. oleju, smarowania turbinek, szczelności przewodów itd.
    no to juz wszystko jasne - dla Ciebie liczy sie tylko przemieszczanie z punktu A do punktu B a zadnej przyjemnosci z jazdy nie czerpiesz - w takim wypadku trzeba bylo kupic wolnossaca benzynowke a jezeli jednak chcesz czerpac przyjemnosc z jazdy to niestety ale musisz sie troche poswiecic bo w zyciu nie ma nic za darmo i tutaj albo poswiecasz swoja uwage i czas na odpowiednie obchodzenie sie z samochodem albo poswiecasz pieniadzee na naprawy - Twoja wola jaka forme poswiecania wybierzesz
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  3. #43

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Miasto
    Zamość

    Domyślny

    Heh, nie zroumieliśmy się:
    1. śmigam i to całkiem żwawo! a spokojnie, bo na razie nie myślę o kolejnej wizycie u mechanika. To taki specyficzny, zwykle krótkotrwały rodzaj spokoju.
    2. chiałbym mieć auto, które nie wymaga przestrzegania licznych zasad i jednocześnie się nie psuje
    3. przyjemność jazdy nie kojarzy mi się z zagadnieniami mechaniczno/finansowymi. Jazda jest przyjemnością m.in. wtedy, gdy myśli się o niej, a nie o tym co może pierdyknąc jak zrobię to, co się urwie, jak nie zrobię czegoś innego. A co do poświęcenia - najlepszym wydaje się poświęcenie kasy na samochód z którym się nie trzeba pieścić, a który fajnie jeździ.

  4. #44
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gzymSS
    2. chiałbym mieć auto, które nie wymaga przestrzegania licznych zasad i jednocześnie się nie psuje
    do tego jest oszczedne, jezdzi szybko i zwinnie - tak to tylko w erze Ci dopasuja...

    tak na prawde w uzywanych samochodach wszystko zalezy od poprzedniego wlasciciela i nie ma jednoznacznie powiedziane ze "ten" samochod spelni Twoje oczekiwania a "ten" nie

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gzymSS
    3. przyjemność jazdy nie kojarzy mi się z zagadnieniami mechaniczno/finansowymi.
    dla mnie przyjemnosc z jazdy wiaze sie z tym co moze mi zaoferowac samochod a to juz jest scisle zwiazane z zagadnieniami mechaniczno/finansowymi

    nigdy silnik benzynowy wolnossacy nie da Ci tyle przyjemnosci z jazdy co turbodoladowany (pomiajam tu wszelkie vteki z oferty hondy itp oraz duze benzynowe V6/V8 bo z nimi tez trzeba sie obchodzic w miare ostroznie zeby sie nie narazic na duze wydatki)

    po drugie powinnismy tez poruszyc temat kosztow jazdy bo przeciez nie o to chodzi by miec super auto dajace bardzo duzo przyjemnosci z jazdy a jezdzic nim 100km tyogodniowo


    na koniec najwazniejsze - kazdy ma inne oczekiwania jednemu wiele przyjemnosci z jazdy daje silnik 1.6 a innemu 4.0 biturbo - jednak jedno jest pewne: jak raz sprobujesz to...
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  5. #45

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Miasto
    Zamość

    Domyślny

    I znów się rozminęliśmy
    Pisząc o sprawach techniczno/finansowych miałem na myśli kwestie związane z dbałościa o stan techniczny pojazdu, ale nie w sensie okresowych przeglądów a np. pilnowaniem, żeby się turbina nie zatarła, oraz o kosztach nieprzestrzegania zasad tejże dbałości. Wiadomo, że turbo jest the best, ale czy nie może być przyjaźniejsze, tzn nie wymagające żadnych specjalnych działąń od kierowcy?
    No wiem, że tak jak chciałbym to tylko w erze, ale pomarzyć zawsze można, nie?

  6. #46
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gzymSS
    No wiem, że tak jak chciałbym to tylko w erze, ale pomarzyć zawsze można, nie?
    jedno jest pewne - bez ery sie nie obedzie

    a tak ogolnie odnosnie tematu to o kazdy samochod trzeba dbac zeby sie dobrze sprawowal i nie ma tu znaczenie czy ma turbine czy nie - pamietaj ze awaryjnosc samochodu zalezy tylko od tego jak go traktujemy wiec dajmy cos z siebie zeby i nam i jemu bylo lepiej


    ps. no to sobie pogadalismy
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  7. #47

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    jak sie chce jezdzic w miare bezawaryjne, nie stresowo, nie myslec o eksploatacji tylko lac paliwo to trzeba kupowac auta nowe w leasingu odnawialnym, co 2 lata nowe autko sobie wybierasz i je katujesz ile chcesz

  8. #48

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    A3 120KM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Witam wszystkich Moja turbawka też pada najprawdopodobniej dlatego mam takie pytanie czy to ciegno od gruchy podcisnienia powinno chodzić bardzo ciężko czy z lekkim oporem? Mam silnik 1.9 ALH więc zmienną geometrie a turbina mi czasem przy 120km/h a czasem przy 140km/h się wyłączy no i po resecie wszystko oki. Węzyki całe ale zawór N75 nie "tyka" bo niby powinien (nie wiem dokładnie). Próbowałem rozruszać turbine ruszając cięgnem i smarując i chodzi teraz w dłyższym zakresie ale chodzi ciężko i dalej sie wyłącza przy ok 120-140km/h Jak to na bank turbina to podajcie adresy gdzie taką tyrbawke moge dostac do ALH tylko napomne że chciałbym zrobić z nij niedługo 110KM także myślę że ta turbawka wysatrczy (zgadza się?) bo w tym modelu wystarczy zmienić wtryski tak? Aha i wciąga mi to cięgno od gruchy po odpaleniu na pewno nie tyle co powinna (z tego co wiem to ok 2cm powinno) bo pewnie ma za duży opór? Pomóżcie.

  9. #49

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Gwidster
    Mam silnik 1.9 ALH więc zmienną geometrie a turbina mi czasem przy 120km/h a czasem przy 140km/h się wyłączy no i po resecie wszystko oki. Węzyki całe ale zawór N75 nie "tyka" bo niby powinien (nie wiem dokładnie). Próbowałem rozruszać turbine ruszając cięgnem i smarując i chodzi teraz w dłyższym zakresie ale chodzi ciężko i dalej sie wyłącza przy ok 120-140km/h
    Najprawdopodobniej nalezaloby rozebrac turbo i wyczyscic z sadzy lopatki... zapiekanie sie loptek i w konsekwencji przeladowywanie co powoduje tryb awaryjny jest najczestrza usterka turbosprezarek ze zmienna geometia lopatek wirnika w dieselach

  10. #50

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Miasto
    Zamość

    Domyślny

    Odnosnie łopatek mała refleksja. Po śmierci turbozłomu (padły wszelkie uszczelnienia, ale działała) zauwazyłem, że po zapieczeniu, czyszczeniu (pare miesiecy wczesniej) i uzywaniu znikło połowe łopatek, ich powierzchnia tez sie zmniejszyła i były mocno powyginane.... Nie wiem zatem czy jest sens czyszczenia takiego szrotu, czy nie lepiej od razu walnac full regeneracje. Osobiscie zaplacilem za regenerowana turbine 800 zl. Ciekawe ile wytrzyma.....

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •