Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 77

Temat: nagrzewnica wymiana/demontaż/problemy

  1. #31
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Nie da rady
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  2. #32
    klusio's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grudziądz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cześć , ostatnio wymieniałem nagrzewnice. Powiem tam aby się do niej dostać trzeba dużo odkręcić, plastiki , deskę rozdzielcza panel środkowy , tunel środkowy z podłokietnikiem. Trzeba się nastawić na większe pół dnia. Ale efekt jest , przed wymiana szyby parowały same z siebie i ciągle śmierdziało płynem chłodniczym. Teraz szybciej czuć ciepłe powietrze i nie śmierdzi.
    Jak pomogłem wciśnij "Thanks"

  3. #33
    damiyc's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biłgoraj
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    witam! wymieniam nagrzewnice rozebrałem juz wszystko, zostały tylko przewody od klimatyzacji;/ nie spuściłem wcześniej odczynniku, jak teraz w bezpieczny sposób się jego pozbyć by odkręcić przewody??? Pomóżcie bo stoje w miejscu
    Fiat 126p (24KM)>>>BMW E30 316(101KM)>>>Alfa Romeo 156 1.9 JTD (110KM)>>>BMW E36 318i (113KM)>>>Audi A4 2.5 TDI (150KM)>>>Audi A3 1.9 TDI (110KM)

  4. #34
    Johnyy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Siemka, mam pytanie odnośnie wymiany nagrzewnicy, mianowicie, są jakies lepsze i gorsze zamienniki? taka będzie ok?
    http://allegro.pl/audi-a3-8l-96-03-n...042950230.html
    http://allegro.pl/nagrzewnica-febi-b...002960026.html

    Nie chcę kupić czegoś co po roku znów trzeba będize wymieniać:]
    Pozdro

  5. #35
    damiyc's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biłgoraj
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Tą pierwszą to mam ood października i narazie wszystko ok
    Fiat 126p (24KM)>>>BMW E30 316(101KM)>>>Alfa Romeo 156 1.9 JTD (110KM)>>>BMW E36 318i (113KM)>>>Audi A4 2.5 TDI (150KM)>>>Audi A3 1.9 TDI (110KM)

  6. #36
    Johnyy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    OK wszystko rozebrane ale mam mały problem, mianowicie inne wyjścia z nagrzewnicy:

    Miał ktoś podobny problem?
    Ta powinna pasować?
    http://www.nanodatex.pl/nagrzewnica-...w-o415614.html

    I jeszcze jedna sprawa, udało się komuś z powodzeniem zastąpić czymś innym tą starą sprciała gąbkę znajdujacą się na kalpkach od nawiewów?

    Na fotce dokładnie tego nie widać ale ta gąbka jest cała przesiąknięta i normalnie rozpada się w rękach.
    Pozdro

  7. #37

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głowno
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    witam czy jest mozliwosc sprawdzenia jakos nagrzewnicy bez rozbierania calej deski??? jakies kanaly rewizyjne czy cos??? pozdraiwam

  8. #38
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomrogo Pokaż post
    witam czy jest mozliwosc sprawdzenia jakos nagrzewnicy bez rozbierania calej deski??? jakies kanaly rewizyjne czy cos??? pozdraiwam
    wygląda na to że nie

    chyba ze chcesz wypłukać
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...ie-nagrzewnicy

  9. #39
    Bartek4012's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Witam.Odkąd zakupiłem swoje A3 8L borykam sie z problemem parujących szyb oraz nieprzyjemnego zapachu w środku auta. Problem parujących szyb nie występuje w ogóle latem,jednak gdy jest zimno staję się on bardzo uciążliwy. Oczywiście domyślam się,że to uszkodzona nagrzewnica daje taki efekt - bo na szybach pojawia się tłusty nalot i śmierdzi płynem chłodniczym. Ubytków płynu raczej nie zauwazyłem,może są to bardzo niewielkie ilości,dywaniki również nie są mokre. Z nagrzewnicy(po ustawieniu na MAX) wcale nie leci tak gorące powietrze jak powinno być , jest ono poprostu ciepłe(jednak niewystarczająco jak dla mnie)...
    Ogółem cały układ chłodniczy mam raczej szczelny oprócz prawdopodobnie nagrzewnicy,bo naprawdę żadnych plam pod autem itd. nie zauważyłem.
    Jako,że jest to moja ostatnia zima z tą A3 , to postanowiłem ,że nie będe wymieniał nagrzewnicy ponieważ wiąże się to z dużymi kosztami(U mechanika robota minimum 300-400zł). Sam również jej nie wymienie,bo sie poprostu na tym nie znam i nie mam cierplwosci do tego zeby rozebrac caly kokpit do "gołej belki"...
    Ostatnio w internecie czytałem o tych całych magicznych uszczelniaczach do chłodnic ,co o tym myślicie ? Bo opinie w internecie są różne,wiele osób pisze,że jest to rozwiązanie skuteczne jednak z efektem krótkotrwałym. Już nawet zamówiłem ten uszczelniacz firmy PRESTONE,ale jeszcze nie jestem zdecydowany żeby to wlewać...
    Domyslam sie ze pewnie czesc z was skrytykuje moje podejscie,ale naprawde nie widze sensu inwestowania w ten samochod,ponieważ na wiosne go sprzedam.Już wystarczająco w niego włożyłem... Wyciek na nagrzewnicy musi być niewielki bo tego płynu praktycznie nic nie ubywa.
    Proszę was o opinie i sugestje .

  10. #40

    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Witajcie,

    Mam 8L 1.9 TDI ASV z 2000 roku (ale już polift) i zastanawia mnie jedna kwestia: czy w razie potrzeby wymiany nagrzewnicy, będę potrzebował takiej o konkretnym numerze producenta, czy po prostu ma być od 8L z climatronic'iem? Przedlift/polift jest istotny? Może pasuje tez od climatronic'a od Golfa/Leona/itp.?

    Pozdrawiam!

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •