Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 77

Temat: nagrzewnica wymiana/demontaż/problemy

  1. #51
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Teraz to wiem, wystarczy podważyć zaślepkę i odkręcić 1 śrubkę by go wyjąć.

  2. #52

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Cześć! Właśnie zabrałem się za wymianę nagrzewnicy. Rozebrałem już wszystkie plastiki do gołej belki. Z tego co wiem to nie trzeba jej ściągać, tylko wystarczy odgiąć jedno środkowe mocowanie. Problem polega na tym, że nie spuszczałem jeszcze żadnych płynów. Płyn chłodniczy rozumiem, że wystarczy spuścić przez korek przy chłodnicy. A co z czynnikiem od klimy? Trzeba go spuszczać? Jeśli tak to jest na to jakiś domowy sposób? Pierwszy raz robię taką operację, więc nie jestem do końca pewien. Proszę o pomoc.

    Pozdrawiam
    Kocur

  3. #53
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Domowy sposób na spuszczenie czynnika to puszczenie w powietrze lub lepsze rozwiązanie to pojechać gdzies do warsztatu aby ci czynnik ściągnęli. A plyn to będziesz miał jeszcze nagrzewnicy wiec się nie pozalewaj

  4. #54
    kooba83's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Exclamation Krótko jak łatwo wymienić nagrzewnicę A3 8L 1.9 Tdi AGR bez klimy

    Witam,
    mała relacja z mojej wymiany nagrzewnicy w niedzielę

    Zacznę od tego ,że nie trzeba całkiem zdejmować deski ! Trzeba tylko trochę wysunąć i unieść ( oprzeć na kierownicy-bez jej demontażu) a cała operacja zajmuje około 6 godzin bez pośpiechu,ale w skrócie i po kolei :

    1. gdy juz zdemontujemy konsolę ,schowek oraz dolną osłonę kierownicy ( co jest banalnie proste bez opisu ) ,odkręcamy wszystkie śruby mocujące - po bokach ( bezpieczniki i strona pasażera ) oraz zegary .




    2. zanim ściągniemy deskę ,odkręcamy od frontu wszystkie jej widoczne śruby oraz "profil" z pasem - zaraz pod poduszką pasażera



    3.odkręcamy 3 nakrętki od strony silnika - pod matą chroniącą grodzi



    4. wysuwamy trochę i unosimy lekko deskę - podszybie ( Nie musimy jej ściągać całkiem ! ) na tyle aby oprzeć na kierownicy,której nie demontujemy

    5.odginamy tunel środkowego nadmuchu - śmiało , nie pęknie po czym demontujemy nawiew nóg



    6.wyciągamy cały tunel z nagrzewnicą

    Po wymianie nagrzewnicy - idź od 6 do 1

  5. #55

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    olsztyn
    Auto
    Audi A3 1.9 TDI 90 km
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    witam mam problem z nagrzewnicą Audi a3 1.9 TDI 90 KM agr , mianowicie jest pęknięta na co wskazują mokre dywaniki i cieknący płyn chłodniczy z nawiewów , para na szybach . I tu moje pytanie do was czy mogę podłączyć mały obieg układu chłodzenia z pominięciem nagrzewnicy (wąż doprowadzający i odprowadzający płyn chłodniczy z nagrzewnicy spiąć na krótko za pomocą rurki i opasek ) , chce tak zrobić gdyż na razie jestem w Szwecji i nie mam fizycznie czasu i miejsca na naprawę chce tak zrobić nie więcej niż 500 km gdyż za 2 tygodnie wracam do Polski , wiem że to nie najlepszy pomysł ale nie chce mieć powodzi w samochodzie i robić przystanków co 10 km żeby dolać płyn do układu , dzięki za odpowiedzi Damian

  6. #56
    kooba83's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    pewnie ,\ze mozesz w sumie to dostep prosty ,otwierasz maske i pod szyba sa dwa przewody do nagrzewnicy. tyle ze oczywiscie zamarzniesz chyba,ze sobie kupisz nagrzewnice zewnetrzna pod zapalniczke np. w Jula

  7. #57

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny Jazda bez nagrzewnicy

    Witam, audi a3 1997, 1.6 z klimatronikiem.
    Ubywa mi płynu chłodniczego. Moje typy padają na upg lub na nagrzewnice, ponieważ auto nie zostawia plan, przewody całe i suche. Kupiłem test do wykrywania co2 w układzie chłodzenia i wypadł negatywne. Postanowiłem więc sprawdzić nagrzewnice w taki sposób, że odłącze biegnące do niej dwa przewody i je ze sobą połącze i pojezdze tak trochę żeby sprawdzić czy dalej ubywa borygo. Co o tym myślicie? Będzie to miało na coś wpływ? Będę mógł używać wtedy klimatyzacji żeby się ochlodzic?
    Ostatnio edytowany przez Kobalt - 24-05-17 o 19:24

  8. #58

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny Wąż nagrzewnicy Audi a3 1.6 102

    Cześć,

    wczoraj pękł mi jeden z wężów nagrzewnicy, nie wiem jeszcze dokładnie który (dzisiaj je wyjmę), w miejscu pod opaską trzymającą te węże.

    Ma ktoś jakieś doświadczenie z tymi wężami, czy można gdzieś je znaleźć osobno lub z jakiegoś innego modelu coś dopasuje? (niekończenie z octavi/golfa ?)

    Ewentualnie namiar na tanie części używane do tego modelu?

  9. #59
    marshal_sila's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krasnystaw
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Interesuje mnie odpowiedz na pytanie czy da się wymienić nagrzewnice bez rozpinania klimatyzacji?Czy d asie wyminić nagrzewnice ztej czarnej duzej obudowy jeżeli znajduje się zamontowana w aucie chodzi tylko od poluzowanie jej i wymiana nagrzewnicy?

  10. #60
    siro13's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Ułozenie przewodow biegnacych do nagrzewnicy

    Potrzebuje pomocy - mianowicie zdjecia jak poprawnie maja byc ulozone przewody pomiedzy kroccem nagrzewnicy a ta metalowa rura na silniku - silnik AHF 110hp TDI. U mnie uklada sie to jak na zdjeciu, strasznie sie te przewody zaginaja i nie wiem czy mam jakies inne rurki czy o co chodzi. Poratuje ktos zdjeciem?





    EDIT: rozwiazanie problemu - okazalo sie ze jest kilka rodzajow tych rurek wodnych i do tego przewodu musi byc zastosowana inna - mniej wygieta na koncu na ktory zaklada sie przewod
    Ostatnio edytowany przez siro13 - 29-10-17 o 10:21
    !!! Sprzedam cały silnik 1.9TDI AHF 110KM na części. Link do strony: http://www.a3-club.net/forum/showthr...94#post1478794 !!!

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •