Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokazane rezultaty 51 do 55 z 55

Temat: Skrzypiąca szyba

  1. #51
    djcoolpro's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa B.
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jak narazie pozostaje chyba tylko użyć silikon psik psik...
    Każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec....

  2. #52

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Trochę czasu minęło od ostatniego postu, znalazł ktoś rozwiązanie problemu? Tak czytając wątek to mi się właśnie te stuki pojawiły po wymianie ramki w drzwiach kierowcy, wcześniejsza szumiała przy większej prędkości za to obecna stuka i skrzypi.... jedynie sylikon w spray'u?

  3. #53
    Piotrekrot's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krotoszyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kamik81 Pokaż post
    Hej

    Czy ktoś już znalazł skuteczne rozwiązanie? U mnie dokładnie to samo, a myślałem że to uszczelki w drzwiach heh

    Wypryskałem na te meszkowe uszczelki sporo silikonu w sprayu, próbowałem też po jednej stronie najpierw wyczyścić spirytusem, potem jeszcze spryskałem silikonem... sprawdziłem od razu i ... Trochę pomogło - po stronie niewycieranej uprzednio spirytusem! Tak więc póki co tyle mogę poradzić.
    Jadę do sklepu po smar teflonowy, coś czuję że powinien być lepszy, opiszę co z tego wynikło.
    Witam,

    możesz wskazać dokładnie miejsce gdzie należy wpryskać spray silikonowy dla rozwiązania problemu ?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Witam,
    Dokladnie w które miejsce należy rozprowadzić teflon w sprayu?

  4. #54
    Hixi's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dokładnie też mam taki problem 2004r. Uszczelki jak są mokre po myjni to jest cicho jak suche to skrzeczą na nierównościach. Będę testował silikon w spray-u

  5. #55
    phrix's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Octavia 2 FL
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Odkopuje ale może komuś się przyda. Uszczelki po lifcie też mają ten problem. W miejscu wytarcia meszku guma na nierównościach ociera o szybę powodując skrzypienie. Jeżeli po otwarciu szyby na 2 cm problem ustępuje to winna jest górna uszczelka. Jak temu zaradzić :

    -W pierwszej kolejności należy przy zamkniętych drzwiach i szybie od zewnątrz odchylić część uszczelki mającą kontakt z metalem. Najlepiej przeczyścić ją płynem do mycia naczyń a następnie popsikać smarem silikonowym ew. co jest lepszym rozwiązaniem gliceryną.

    - W kolejnym kroku otwieramy szybę i docinamy z podkładki pod myszkę paski o szerokości około 5 mm, i umieszczamy je w rynience tak aby dochodziły do siebie. Musi to być miękka podkładka gąbkowa ( taka za 2 zł wystarczy na obie szyby) Podkładka nie może być twarda z żadnej strony. Musi być miękka z obu stron. Paski umieszczamy tak aby weszły i zablokowały się z obu stron uszczelki typu U.

    Po tym zabiegu problem skrzypiącej szyby jest rozwiązany. Nie trzeba nic psikać odnawiać, nic się brudzi szyby. Patent sprawdzony. W razie potrzeby paski można wyjąć przy pomocy szpilki.



    W stajni : O2 FL TDI do zabawy, niezniszczalna O1 1.9 TDI AGR do pracy i Audi 8P dla relaksu

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •