Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: Huk z silnika przy odpaleniu

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny Huk z silnika przy odpaleniu

    Witam,
    wczoraj wsiadam do auta zimnego po nocy, jak zwykle próbuję odpalić, rozrusznik zrobił ćwierć obroty i gdy silnik już zaskakiwał nagle HUK spod maski jakby dwa elementy metalowe o siebie walnęły. Silnik stanął w miejscu. Przekręcam drugi raz kluczyk w pozycje startera i tylko cykanie rozrusznika - silnik zblokowany ani drgnie. Pomyślałem rozrząd strzelił. Zdjąłem pokrywę a tam wszystko elegancko, pasek napięty jak potrzeba, cały nie postrzępiony itp. Pasek klinowy tak samo (4tys km temu miałem wymieniane koło pasowe alternatora, pasek klinowy, napinacz). Wsiadam drugi raz do auta próbuję zakręcić i znów ćwierć obrotu i ten sam huk. Znów kręcę i tylko cykanie. Jednak po chwili postanowiłem zakręcić jeszcze raz i odpalił jakby nigdy nic i chodzi pięknie silnik, zero dymienia, kałuży oleju nie ma, moc jest tak jak była. Teraz odpala za każdym razem tak jak kiedyś normalnie .

    O co chodzi? 2.0 TDI BKD... 200tys przebiegu.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-07-15 o 15:33

  2. #2
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ja w a8 mam taki przypadek jak przekrece kluczyk i od razu puszcze - silnik zalapuje ale wali silnikiem jak kombajn. Wyglada to tak jakby zalapal tylko na jeden gar i trzesie calym samochodem. Przekrecajac kluczyk celem uruchomienia silnika musze dluzej przytrzymac o jakas czesc sekundy w pozycji zaplon a nie od razu puscic jak odpali. Bynajmniej taka jest dolegliwosc u mnie a tez na poczatku ciarki mnie przechodzily.
    __________________________________________________ _______________________
    a3 1.6 AKL=>a3 1.9 AHF=>a8 6.0 AZC=>Logan 1.6 K7M=>Clio 16v F7R=>Berlingo 1.6 HDi

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •