Strona 22 z 25 PierwszyPierwszy ... 122021222324 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 211 do 220 z 241

Temat: [8L] chip tuning

  1. #211
    Ludek's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stalowa Wola
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Niestety wsad od sterownika HN nie działa auto nie uruchamia się. Trzeba zapisać wsad AUQ pod moim sterownikiem AUM HJ. Podobno wystarczy przekopiować 4 mapy: KFFDDLBTS, KFBTS, LDRXN, LDRXNZK? Może ktoś pomóc?

  2. #212
    Ludek's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stalowa Wola
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Szkoda, że nikt nie chciał pomóc.......jednak dzięki pomocy kolegi K4525 i kolegi Konrada udało się wczytać oryginalny wsad i wszystko pięknie działa. Jakby ktoś potrzebował pomocy to proszę pisać na priv - z chęcią podzielę się wiedzą, którą nabyliśmy w tym temacie.

  3. #213
    misiek9981's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Siema.
    Przeczytałem cały tema (w miarę szybko przeglądając) i nie znalazłem nic na temat chipa do silnika 1.8 AGN + sekwencja i tu rodzi sie pytanie czy jest sens pisać program do tego silnika ?? Jeśli tak to cóż mogę z niego wyciągnąć ?? i ewentualnie jaki byłby koszt takiej usługi ??

  4. #214
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    misiek9981 szkoda kasy na zabawy z mocą w 1.8 więc niema to najmniejszego sensu/poczytaj
    https://www.a3-club.net/forum/showth...presor-do-AGN-)
    https://www.a3-club.net/forum/showth...y-zalety-koszt
    jedynie SWAP silnika lub zakup auta z turbo

  5. Podziękowania dla klamamoto za pomoc w problemie

    misiek9981 (18-03-17)

  6. #215

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Golf 4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez redwater Pokaż post
    Samo DP podobno potrafi dodac z 10 koni, do tego kup sobie ECU z silnika AJL (180 koni na przepustnice na linke jak w AGU), to chyba najtanszy sposob na dodanie troszke mocy. JAk silnik zdrowy i turbo to powinno po takim zabiegu wypluc ze 190 koni, a przynajmniej masz fabryczna mape.
    Hmm czy te info są pewne? Mam znajomka który ma Golfa IV AGU 1,8T po zmianie mapy na niecałe 180 KM i chciałby założyć jakieś dedykowane DP a reszta seria, jest szansa że te 8 koni zwiększy się moc? A nie ma jakiś nieciekawych sytuacji na stacjach kontroli jak to jest? bo emisja chyba się zmieni? Tak pytam bo mnie kiedyś męczył a ja tak w tym nie siedzę i znalazłem ten wątek

  7. #216
    misiek9981's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    No to ładnie za samochód dałem 12tyś dołożenie do niego kwoty 7000 tyś i zrobienie przekładki to mnie chyba zje z butami.
    Było kupić 1.8t i sprawa z głowy

  8. #217
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez misiek9981 Pokaż post
    No to ładnie za samochód dałem 12tyś dołożenie do niego kwoty 7000 tyś i zrobienie przekładki to mnie chyba zje z butami.
    Było kupić 1.8t i sprawa z głowy
    jeśli dobrze pamiętam, to kiedyś coś gregor10.pl wpominał że coś takiego komuś robił, możesz podjechać/zadzwonić zapytać , wtedy chyba wychodziło ok 150PS,

  9. Podziękowania dla kosmo za pomoc w problemie

    misiek9981 (18-03-17)

  10. #218
    redwater's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mała Wieś
    Auto
    audi A3x2 AGU+AUM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Janeeek Pokaż post
    Hmm czy te info są pewne? Mam znajomka który ma Golfa IV AGU 1,8T po zmianie mapy na niecałe 180 KM i chciałby założyć jakieś dedykowane DP a reszta seria, jest szansa że te 8 koni zwiększy się moc? A nie ma jakiś nieciekawych sytuacji na stacjach kontroli jak to jest? bo emisja chyba się zmieni? Tak pytam bo mnie kiedyś męczył a ja tak w tym nie siedzę i znalazłem ten wątek
    Jednemu da 10, drugiemu 3, roznie jest. Dla 10 to by chyba trzeba bylo zrobic caly wydech na wiekszy. Co do legalnosci to tylko katalizator sportowy.
    A3 8L - 1,8T AGU+DET3+K03S+FMIC (230ps/320Nm) + A3 8L - 1,8T AUM (angol/dawca)

  11. #219

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Golf 4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez redwater Pokaż post
    Jednemu da 10, drugiemu 3, roznie jest. Dla 10 to by chyba trzeba bylo zrobic caly wydech na wiekszy. Co do legalnosci to tylko katalizator sportowy.
    Rozumiem, tylko chodzi mi o to czy to nie jest tak jak z wkładkami K&N albo Pipercross że wszyscy je montują bo dodają tyle koni itd..a rzeczywistość jest taka że guzik kwestia +/- jednego/ dwa konie i że zwykła daje tyle samo.

    Ogólnie czy po zamontowaniu DP auto powinno chociażby lepiej się zbierać? Ogólnie dziwne to jest bo wielu ma wycięte katalizatory i sięgają 190 koni a inni nic nie ruszone tylko soft i nie wiem 176 koni, może to kwestia też softu.

  12. #220
    redwater's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mała Wieś
    Auto
    audi A3x2 AGU+AUM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Janeeek Pokaż post
    Rozumiem, tylko chodzi mi o to czy to nie jest tak jak z wkładkami K&N albo Pipercross że wszyscy je montują bo dodają tyle koni itd..a rzeczywistość jest taka że guzik kwestia +/- jednego/ dwa konie i że zwykła daje tyle samo.

    Ogólnie czy po zamontowaniu DP auto powinno chociażby lepiej się zbierać? Ogólnie dziwne to jest bo wielu ma wycięte katalizatory i sięgają 190 koni a inni nic nie ruszone tylko soft i nie wiem 176 koni, może to kwestia też softu.
    Wyciecie kata = mniejsze opory na wydechu = szybciej krecaca sie turbina = wieksze cisnienie doladowania.
    I teraz zalezy tez jaka turbina i jaki program. Wymiana wydechu na wiekszy od A do Z jeszcze wiecej da.

    PS. Czy ma tu ktos zalozona turbinke GT2860 ?
    A3 8L - 1,8T AGU+DET3+K03S+FMIC (230ps/320Nm) + A3 8L - 1,8T AUM (angol/dawca)

Strona 22 z 25 PierwszyPierwszy ... 122021222324 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •