Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: Po wymianie płynów-pytań kilka

  1. #1
    borys24so's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skępe
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny Po wymianie płynów-pytań kilka

    Witam. Właśnie wróciłem od miejscowego mechanika. Wymieniałem tam wszystkie płyny i jestem podirytowany w wyniku przebiegu tej akcji.
    Może jestem nadgorliwy ale odpowiedzcie mi na takie pytania:
    1. Ile powinno wejść płynu chłodniczego do mojego auta? Weszło może 3 litry już gotowego płynu. Stary płyn był mętno-zielony . Nowy ładny, różowiutki . W zbiorniczku nadal jest taki jakby był w ogóle nie wymieniony. Stwierdzili, że nie da się spuścić do końca. Ale czy nie powinno się najpierw płukać tyle razy aż wyleci stary płyn i dopiero zalać nowego? Uważam, że nowy płyn G12 Plus Plus został zmarnowany gdyż powinno wejść z tego co wiem ok 6l. Więc 3litry zostało starego i się wymieszało tylko.
    2. To samo z płynem hamulcowym, w litrowej butelce zostało 0,5l. W dodatku pedał muszę wciskać prawie do podłogi a przed wymianą miałem świetne hamulce, że stawał w miejscu.(Płyn ATE DOT 4).
    3.I to samo ze wspomaganiem. Z 1l zostało 0,5l w butelce?
    4. Olej przekładniowy do skrzyni- no tu mimo tego, że ze 3 setki poszło na ziemię(niezręczność wymieniającego), to chyba powinno być w miarę dobrze bo z 2 litrów zostało ok 2 setek.
    Tak więc mój dyskomfort psychiczny jest spory i chyba będę wymieniał ponownie wszystko z wyjątkiem oleju w skrzyni bo reszta to po prostu została zmarnowana i zmieszana pół na pół ze starymi płynami.
    Bardzo proszę o opinie na ten temat jak powinna wyglądać taka wymiana

  2. #2
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    prosze odpowiedzi na Twoje wszystkie pytania
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...nie#post780551

  3. #3
    borys24so's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skępe
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Widziałem tamten wątek, ale chodzi mi o to czy powinni (czy da się) pospuszczać tak te płyny by tyle powchodziło ile jest w tej właśnie instrukcji.

  4. #4
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    wezmy taki plyn hamulcowy napisane zostalo

    Płyn hamulcowy – zalecana wymiana po 2 latach. Wchodzi 1 litr.

    zalecana wymiana jest co 2 lata i w ukladzie miesci sie 1 litr,wiec wniosek jest jeden-da sie oczywiscie zawsze moze wejsc 100 ml wiecej lub mniej

  5. #5
    borys24so's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skępe
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Byłem odpowietrzać dziś hamulce. Człowiek wcisnął pedał i stwierdził, ze wystarczy tylko przód odpowietrzyć!(,,znachor"). Oczywiści się mylił i odpowietrzył jeszcze prawy tył. Do reszty się nie dotykał bo stwierdził, ze tylko prawy tył był zapowietrzony. Gdy spytałem czy nie powinien zacząć od tyłu to stwierdził, ze to nie ma żadnego znaczenia bo jest system dwu obiegowy. Czy ma rację i czy nie powinien sprawdzić wszystkich odpowietrzników? Proszę o odpowiedź gdyż będę jeszcze raz wszystko wymieniał i chciałbym mieć trochę wiedzy.

  6. #6
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    jest system dwuobiegowy ze wzgledow bezpieczenstwa.plyn byl wymieniany w calym ukladzie to trzeba wszystko odpowietrzyc zaczynajac od kola ktorej jest najdalej od pompy czyli prawy tyl.dobrze jest podlaczyc zlacze vag i tez odpowietrzyc agregat abs'u

  7. #7
    borys24so's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skępe
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Gdybym wiedział, że wymiana płynów może przynieść tyle kłopotów to bym sobie dał spokuj i jeździł do końca na tym co było. Panowie doradźcie czy po wymianie płynu wspomagania należy odpowietrzyć jakos układ. Nie dość, że po wymianie płynu hamulcowego mam gorsze hamulce niż przed to teraz wspomaganie przestaje działać. POMOCY

  8. #8
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Oznacza to, ze dalej masz zapowietrzony uklad hamulcowy albo jak PROSTO wspomnial abs. Wspomagania jako takiego sie nie odpowietrza.
    Jedz i niech Ci to zrobia jak ma byc zrobione albo postrasz ich czyms bo delikatnie mowiac nie zrobili nic dobrze. Po tym co piszesz to mogles to samo zrobic nie majac pojecia o niczym wlasnorecznie w ciemna noc na autostradzie przy uzyciu plaskiego klucza.
    __________________________________________________ _______________________
    a3 1.6 AKL=>a3 1.9 AHF=>a8 6.0 AZC=>Logan 1.6 K7M=>Clio 16v F7R=>Berlingo 1.6 HDi

  9. #9
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    wspomaganie odpowietrzasz w nastepujacy sposob.krecisz do oporu raz w lewo raz w prawo znowu w lewo i znowu w prawo.po tym zabiegu powinno byc odpowietrzone.nie jest lekko odpowietrzyc audi ale dobrze jest odpowietrzac hamulce przy pracujacym silniku wtedy dziala wspomaganie hamulcy i cisnienie jest o ile dobrze pamietam 4x wieksze

  10. #10
    borys24so's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skępe
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dzięki. Jutro każę mu odpowietrzać po kolei wszystkie hamulce na odpalonym aucie, bo pewnie nie ma o tym pojęcia. PROSTO napisz jeśli możesz dlaczego mimo dwu obiegowego układu powinno zacząć się odpowietrzać od najdalej położonej strony od pompy.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •