Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: Cieknąca rurka 1.9 Tdi 101Km

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    EOP
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AJQ

    Domyślny Cieknąca rurka 1.9 Tdi 101Km

    Witam
    Mam problem z cieknącą rurką wstawiam zdjęcie tej rurki. Leci z niej olej. Możecie powiedzieć co może być przyczyną???
    Dodam że mam jednocześnie problem z turbiną (nieraz przestaje działać szczególnie po nagrzaniu) oraz ostatnio podczas jazdy spadła mi temp do 60 stopni.
    Do tego jest tez problem który opisałem w tym wątku.
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...235#post835235

    Zdjecie:
    http://imageshack.us/photo/my-images...nacarurka.jpg/

  2. #2
    m3tiu's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy / LPU
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Ta rurka to odma silnika, to że z niej cieknie to normalna sprawa, no chyba że leci ciurkiem - skoro również masz problemy z turbiną (szczególnie to samoczynne przegazowanie do 2000 obrotów jak napisałeś w innym temacie) to mogą puszczać w niej uszczelniacze. Nie ubywa Ci oleju?

  3. #3

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    EOP
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AJQ

    Domyślny

    Nie ubywa.
    Dzis znaalzłem wolno dyndającą rurkę . Nie wiem gdzie jeden jej koniec powinien być zamocowany. Po odpaleniu silnika zasysane jest przez nią powietrze . Jak ją przytkałem palcem to zmieniała się praca silnika. Domyślam sie ze ta i jej podobne rurki zwiazane są z systemem zasilania turbiny??? Próbowąłem znależć na Etce gdzie ma isc ta rurka ale nie znalazłem. Poniżej zdjecie, Gdyby ktoś mógł wytłumaczyc gdzie ją podłączyć ( np zaznaczyc na tym zdjeciu jakis rejon poszukiwań ). No i czy ta odłączona rurka mogła wpływać na nie prawidłowe działanie turbo/silnika?

    http://imageshack.us/photo/my-images/841/img0012pi.jpg/

    Aha silnik nie łąpie w ogóle temperatury. Termostat do wymiany czy możliwe ze to cos innego?

    I jeszcze chciałbym się dowiedzieć który przewód przy pompie paliwa to masa (B plus) bo według Vaga jest na nim zwarcie. (Moze dlatego się sam przegazowuje??)
    Poza tym zauważyłem że jak się jedzie powyzej 90-100 km/h to zaczyna tak szybko klikać któryś z przekaźników pod kierownicą. Nie wiem czy to normalne ale chyba nie bo kiedys tego nie było
    Ostatnio edytowany przez Podkopnik - 29-08-11 o 21:25

  4. #4
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez m3tiu Pokaż post
    to że z niej cieknie to normalna sprawa
    to nie jest normalna sprawa
    jesli odma jest mokra to znaczy ze stracila szczelnosc
    w tym momencie auto lapie lewe powietrze co moze powodowac rozne cyrki
    podobno w skrajnych przypadkach ta usterka moze spowodowac uszkodzenie turbosprezarki ( chociaz jeszcze sie z tym nie spotkalem )

  5. #5
    m3tiu's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy / LPU
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pawel_yu Pokaż post
    to nie jest normalna sprawa
    jesli odma jest mokra to znaczy ze stracila szczelnosc
    w tym momencie auto lapie lewe powietrze co moze powodowac rozne cyrki
    podobno w skrajnych przypadkach ta usterka moze spowodowac uszkodzenie turbosprezarki ( chociaz jeszcze sie z tym nie spotkalem )
    Masz rację trochę się zapędziłem, chodziło mi o to, że obecność oleju w odmie to normalna sprawa .
    Co do tego dyndajacego wężyka. Rzeczywiście jest on od instalacji podciśnienia sterującej zaworem EGR, klapą gaszącą i właśnie zmienną geometrią w turbinie, skoro jest odłączony może powodować problemy z pracą tych elementów (jeśli masz problemy z turbiną to zapewne to jest przyczyną).

  6. #6

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    EOP
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AJQ

    Domyślny

    No dobrze wszystko ładbnie pięknie ale nie wiem gdzie go podłączyć Gdzieś przy EGR-rze mam szukać??? Chociaż zdaje mi sie że ta rurka nie siągnie tam poza tym jej wylot jest w przeciwnym kierunku niż miejsce gdzie jest zawór EGR

  7. #7
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    ta rurka leci z tego co widze do pudla filtra powietrza ( u dolu jest otwor ).

    U mnie odma jest tak samo zaolejona, troche na pewno sie poci przez nia, czy powinienem tez ja wymienic - caly ten plastykowy element ?

  8. #8

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Wezyk podcisnienia na N75 i N18 idzie z trojnika do ktorego jest podłaczony wezyk z obudowy filtra. Podłacz ten wiszacy wezyk do tej obudowy filtra.
    Ostatnio edytowany przez petertom - 31-08-11 o 21:18 Powód: Automatyczne łączenie postów

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •