Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: [8L] wymiana oslon przegubow zewnetrznych

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    rzeszow
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny [8L] wymiana oslon przegubow zewnetrznych

    Witam - podczas wymiany klockow hamulcowych strzelila oslona przegubu zewnetrznego.
    Jej wymiana wymaga zdemontowania przegubu. Demontaz polosi nie sprawil zadnego problemu, gorzej ze sciagniciem przegubu. W ksiazce co prawda od innego samochodu ale z tym samym zawieszeniem i przeniesieniem napedu wyszukalem jakoby przegob nalezalo po prostu zbic. Niestety niezbyt agresywne proby zbicia go nie daly oczekiwanego rezultatu. Przegub jest zabezpieczony specjalna sprezynka wewnatrz - pytanie czy nalezy ja jakos odbezbieczyc, jesli tak to w jak ? Moge oczywiscie potraktowac go wiekszym mlotem ale nie chcialbym go uszkodzic albo ugiac poloslki. Prosze o ewentualne sugestie.

  2. #2
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Niestety musisz się zastosować do tradycyjnej metody: zbić młotkiem. Nie musi być wielki ale trzeba zrobić to energicznie. Nie ma możliwości niestety odgiąć tej sprężynki. Najlepiej jak jedna osoba trzyma półoś a druga uderzy w przegub. Przegub należy mieć "wyprostowany" To jedyna - najlepsza metoda. Chyba że ktoś zna jakąś inną.

  3. #3
    valentino's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skarżysko
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Tak jak pisze e-mako, ja też wymieniałem nie dalej jak w poniedziałek swoje - bo zima idzie a były pęknięte i szkoda nawalić brudów bo przeguby lecą szybko i koszt nie mały.
    Więc tak - naparzaj młotkiem na wyprostowanym przegubie - bo inaczej może ci się rozsypać.
    Jak tak nie da rady- zawsze możesz odkręcić ośkę z drugiej strony - tj. 6 śrub i zamocować w imadle i wtedy na pewno będzie łatwiej bo większy moment zamachu czujnikiem

    Mnie jedna strona zeszła normalnie ale ta druga właśnie przez wyjecie.

    Pozdro i powodzenia
    Ostatnie słowa pasażera:
    - Jedź, prawa wolna.

  4. #4

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    rzeszow
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Witam ponownie - jesli chodzi o imadlo to oczywiscie od poczatku probowalem na wyciagnietej polosce, duzym mlotkiem przez drewno albo miedziany pobijak - niestety z drewna zostaly wiora, pobijak sie zgial a przegub w najlepsze trzymal sie na swoim miejscu. Poniewaz nie mialem nikogo do pomocy wiec przegub nie byl sprostowany tylko zgiety pod wlasnym ciezarem. Dzis zgodnie z sugestia e-mako wyprostowalem przegub, zrobilem prowizoryczna podporke aby pozostawal wspolosiowo wdrapalem sie na stol aby lepiej i mocniej przylozyc (przez drewno oczywiscie, poloska w imadle) - pierwszy strzal i przegub wyladowal w kacie. Nie wiem co mialo znaczenie, czy wyprostowany przegub czy inne przylozenie w kazdym razie poszedl za pierwszym razem. Po wymyciu i przesmarowaniu autko juz smiga z nowa oslona. Dzieki serdeczne za zainteresowanie tematem. Pozdrowienia.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •