Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: Który rok podać przy rejestracji auta!! ważne!!

Hybrid View

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny Który rok podać przy rejestracji auta!! ważne!!

    Witam jutro che zarejestrować swoja a3 tylko jest maly dylemat gdyż juz nie wiem który rok produkcji wpisać we wniosku.
    W przetłumaczonym na polski niemieckim dowodzie rejestracyjnym podana jest data pierwszej rejestracji 08.09 2000 natomiast we wszystkich dokumentach oraz pod maską widnieje nr VIN na którym 10 znak zawiera liczbe 1 czyli rok produkcji 2001.

  2. #2
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    nic nie poradzisz - data I rejestracji

    w VIN masz zakodowany rok modelowy a nie produkcji

  3. #3
    Dolnośląskie KiTo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A6 3.0TDI Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    221 razy
    Podziękował
    60 razy

    Domyślny

    jak napiszesz inną date niż we wniosku to Ci cofną dokumenty - oczywiście o ile się połapią.
    Tam chyba też jest że oświadczam prawde..ble ble ... jak napiszesz inaczej i wyjdzie to mogą Ci paragraf przedłożyć i takie tam.

    Szkoda nerów pisz date 1 rejestracji
    Jest A6 3.0TDI V6 Quattro
    Była A3 1.9TDI ASZ 240KM - bał się jej nawet szatan !

  4. #4
    Piotrekb_s3's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzeziny
    Auto
    GTI ED30
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    25 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    pisz taka jaka ci wpisali na dokumencie z przegladu.Stacja diagnostyczna powinna ustalic date produkcji.

  5. #5

    michas11's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytow i okolice
    Auto
    Touran Cross BMN
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Więc ja to opiszę na swoim przypadku - taka zasada panuje u mnie w urzędzie.
    Kupiłem Passata pierwsza rejestracja w DE 02.2004 (czyli zapłaciłem za 04r) - kodowany na 2004r - data produkcji listopad 2003. W urzędzie pierwsze co (przed rejestracją) to sprawdzili po VIN datę produkcji i wyszło listopad 2003. Z praktyki wiem że nie każdy urząd to stosuje - czasami wpisują datę z dok. ze stacji diagnostycznej. I Passat został zarejestrowany jako 2003.
    Czasami urząd nie daje rady sprawdzić dokładnej daty (tak miałem z IBIZĄ była z grudnia) - w tym przypadku się udało
    Wtedy nawet byłem w serwisie SEATA aby sprawdzili po VIN datę produkcji.
    Niby sprawdzili i chcieli mnie skasować więc zażądałem tego na piśmie - niestety nie dostałem i pieniędzy też nie chcieli.
    Jeśli w urzędzie stwierdzą niezgodność to u nas żadnej kary nie dają tylko musisz robić korektę wszystkich dok. od przeglądu po urząd celny - czyli odnowa bieganina.

    PS. Odnośnie tej stacji to wpiszą datę jaką im podasz - to akurat jest sprawdzone (tzn zamiast 2000 wpiszą 2001)
    Ostatnio edytowany przez michas11 - 05-09-11 o 19:35
    Było A3.
    Będzie A3.

  6. #6
    Piotrekb_s3's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzeziny
    Auto
    GTI ED30
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    25 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    U mnie w mieście na stacji diagnostycznej sami sobie sprawdzają rok produkcji, mialem juz tak kilka razy.Auto było niby 2006 a z vinu im wychodziło ze 2005 i taki wpisywali i nawet gadać nie chcieli.Przy rejestracji z tego co widziałem to co do roku produkcji podopierają się zerówką ze stacji

  7. #7
    kisiel's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa tarn.Tarnów
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    27 razy

    Domyślny

    Przecież rok produkcji a data pierwszej rejestracji to 2 odrebne tematy ! W każdym dowodzie rej. osobno masz podany rok prod. oraz datę pierwszej rej. samochód masz z 2000 r. więc podajesz 2000 r nawet choćby był z ost. dnia grudnia a ktoś go zarejestrował w styczniu to rok prod. 2000 a data pierwszej rejestracji styczeń 2001 .
    Ostatnio edytowany przez kisiel - 05-09-11 o 21:17

  8. #8
    włodek's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ..
    Auto
    Cały czas to samo
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    65 razy
    Podziękował
    106 razy

    Domyślny

    Nie w każdym aucie da się rozkodować rok prod. po VIN-ie i wtedy sa schody, jeżeli pierwsza rejestracja jest z drugiej połowy roku, to niema sensu sprawdzać VIN-u, jeżeli jest z początku roku, to w większości zależy od Wydziału Komunikacji, albo sprawdzają po diagnoście we własnym zakresie, albo przepisują z badania technicznego gdzie diagnosta wpisuje jak ''uważa'' ...

  9. #9
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kisiel Pokaż post
    W każdym dowodzie rej. osobno masz podany rok prod. oraz datę pierwszej rej.
    Pokaż mi w którym miejscu w nowych europejskich np niemieckich dowodach rejestracyjnych jest data produkcji. Nowe europejskie dokumenty posiadają wybita datę I rejestracji i co najwyżej datę uzyskania homologacji, data produkcji nigdzie nie występuje.

    Stare niemieckie Briefy posiadały na 6 stornie informację o dacie produkcji. Nowe już tego nie mają.

    Konkludując jeśli masz nowe dokumenty to za datę produkcji przyjmą datę I rejestracji. VIN i zawarty w nim rok modelowy zmienia się przed końcem roku (w VAG bodajże wrzesień) także nie mająć innych dat jak tylko datę I rejestracji, nikt nie będzie się zastanawiał.
    Ostatnio edytowany przez kuba84 - 06-09-11 o 13:49

  10. #10

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Miałem taką sytuację w zeszłym roku jak sprowadziłem żonie roczne Suzuki SX4. Data pierwszej rejestracji w DE to luty 2009. W Polsce na przeglądzie w stacji diagnostycznej dzwonili do Suzuki Polska aby ustalić datę produkcji. Wyszło że 2008. I tak jest w dowodzie. Produkcji 2008, rejestracji 2009.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •