Strona 1 z 34 12311 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 339

Temat: Montaż halogenów

  1. #1
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Montaż halogenów

    Witam!
    Ostatnio zamontowałem seryjne halogeny na przód z wersji poliftowej do przedliftowej. Z tym nie miałem problemów - zeszło mi się około godziny.
    Dziś postanowiłem podłączyć do nich zasilanie. Przygotowałem sobie przewody , rozkręciłem panel pod kierownicą i gdy zacząłem "latać" z probówką okazało się, że instalacja do przednich halogenów jest już podłączona. Na pierwszy raz gdy wyciągnę powinny włączać się przednie a na drugi raz włączają się tylne. Nie byłoby problemu gdybym przeciągnął swoje kable. Wolałbym jednak skorzystać z instalacji która już jest.
    Zacząłem szukać , gdzie wychodzi pod maską przewód odpowiedzialny za halogeny i za nic nie mogę znaleźć
    Pod kierownicą wygląda to tak:



    Pod maską nie mogłem znaleźć żadnego podobnego przewodu - z tym że nie szukałem wiele, bo na razie nie miałem czasu. W lampach przedliftowych niestety żaden z przewodów nie reaguje na włączenie halogenów
    Teraz prośba do Was koledzy :
    Jak wiecie gdzie przewód który zaznaczyłem zna zdjęciach biegnie to podpowiedzcie. Jak nie będzie wyjścia to przeciągnę nowe przewody ale jak już pisałem, wolałbym pozostać przy oryginale. Dodam jeszcze że mam auto z lipca 2000 roku, więc niektóre rzeczy są już tak jakby poliftowe. Być może moja instalacja również jest jakimś mieszańcem. Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 05-08-15 o 15:49

  2. #2
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    e-mako, ja się będę przymierzał do tego w drugiej połowie października, więc licze ze do tego czasu napiszesz co i jak zrobiłeś , teraz niestety Ci nie pomogę.

    Jedyna rzecz jaką mogę Ci doradzić to abyś jednak pociągnął normalne kable od włącznika, a nie szukał oryginalnych, będzie prościej, i nic po drodze nie popsujesz z tymi co już masz
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  3. #3

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Seat Ibiza SPORT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny

    A jeżeli mam w swoim autku (przedlift) halogeny w lampach przednich to chyba mogę z wtyczki do lamp wyodrębnić kable do halogenów i pociągnąć je w duł do nowych halogenów (polift). Czy można to podłączyć w ten sposób ?
    Cała instalacja jest bo oryginalnie są podłączone halogeny w lampach.
    Tomasz_W-wa

  4. #4
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Tomasz_W-wa, ale e-mako ma właśnie tak jak piszesz, tylko ze nie może wyodrębnić tych kabli od halogenów z lamp
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  5. #5
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Tomasz_W-wa, jeśli masz (lub miałeś) fabrycznie halogeny w przedliftowych lampach to nie ma problemu , w wiązce do lampy idzie 5 kabelków i jeden to właśnie halogen.

    e-mako, jeśli masz przełącznik na przedni halogen to chyba orginalnie lampy też miałeś(masz) z halogenem. Poszukaj przy wiązce do lampy jakiś zaizolowanych przewodów jeśli masz wymienione lampy.

    [ Dodano: Pon 24 Wrz, 2007 13:44 ]
    Cytuj Oryginalnie napisane przez e-mako
    W lampach przedliftowych niestety żaden z przewodów nie reaguje na włączenie halogenów
    Ile masz tych przewodów Jeśli 5 to powinien być jeden od halogenów (sprawdź bezpieczniki jeśli żaden nie odpowiada)No i ,żeby przedni halogen świecił to muszą być chyba światła mijania włączone.

  6. #6
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    128 razy

    Domyślny

    Maggu pociagnal "wlasne kable" przekaznik i w srodku pstryczek

    Ja w 8P tez pociagnalem wlasne kable i przekaznik kolo akumulatora, zrobilem sobie wylacznik z dioda kolo ESP i jest super.
    W 8L przedliftowej (nie wiem jak w poliftowej bo jest czesciowy CAN) nie ma problemu z podlaczeniem pod wylacznik swiatel jesli taki bedzie mial wlaczanie halogenow.
    W 8P juz sie niestety nie da, nie wystarczy zakup i wymiana wylacznika, poniewaz wszelkie informacje ida po szynie CAN, to komputer nas "nie puszcza" i trzebaby takie informacje,funkcje wlaczania halogenow aktywowac w komputerze.
    Wiec sobie darowalem bo latwiej zrobic wylaczniczek z przekaznikiem, podobnie moze byc w 8L poliftowej jesli nie macie a chcecie miec halogeniki.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  7. #7
    MaGGu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    Audi S3 8V
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mimuszek
    Maggu pociagnal "wlasne kable" przekaznik i w srodku pstryczek
    Dokładnie tak, tylko pstryczka nie robiłem tylko podłączyłem sie pod seryjny włącznik halogenow. Kabelkow nie chciało mi sie szukac. Wolałem kupić przekaźnik do swiateł, troche kabla i dawaj.
    Audi A3 8L VP - 192 KM 404NM by DynoSoft - SOLD
    Audi A3 8L PD - 224KM 430 NM by COMPSport - SOLD
    Audi A3 8P BKD - 216KM 435NM by DynoSoft - SOLD
    VW GOLF 6 R20 CDLF - 350KM 445NM by COMPsport - SOLD

    Audi S3 CJXC Sportback - 385KM 492NM by
    COMPsport - NOW


  8. #8
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    128 razy

    Domyślny

    maggu, aha, no wlasnie o tym napisalem, u was w 8L przedliftowej nie ma z tym problemow, podlaczasz i ma dzialac
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #9

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Seat Ibiza SPORT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny

    Mam działającą instalację bo mi świecą halogeny (przód i tył) co za tym idzie przełącznik też mam na przód i tył. Moim zdaniem musi być przewód do halogenów w "mojej" wiązce do lamp bo by nie świeciły, chyba jest to logiczne. Zrobiłbym w ten sposób, że przy wiązce przy samych lampach by go wypiął z wtyku i dosztukował kabel, który by poszedł w dół do halogenów w dokładce zderzaka poliftowego.
    Myślę, że jest to logiczne i powinno się to na 100% zrobić. Oczywiście gorzej mają Ci co nie mają w lampach przednich oryginalnych halogenów.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez Tomasz_W-wa - 08-04-08 o 16:03
    Tomasz_W-wa

  10. #10
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    No więc tak - dziś zajrzałem tam po pracy znowu. Prądu jak nie było tak nie znalazłem. Nie dałem jednak za wygraną i wyciągnąłem ze sterty złomu oryginalną lampę ( miała nawet jeszcze oryginalne żarówki ) Podłączyłem i o dziwo przeciwmgłowe działają!
    Zrobiłem więc tak jak koledzy powiedzieli - przedłużyłem przewody na dół i działają przeciwmgłowe. A to że probówka nie pokazał - nie potrafię wytłumaczyć
    jednak po kilku włączeniach - niestety zniknął prąd w światłach mijania.
    To dopiero zagadka - bezpieczniki całe - prąd nie dochodzi do nich nawet. Czy w naszych Atrójeczkach są jakieś ukryte bezpieczniki od świateł mijania? Chciałem jeszcze spojrzeć na przekaźniki ale już mi się dziś nie chciało - późna pora. Jak myślicie co może być?

Strona 1 z 34 12311 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •