Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 20

Temat: Problem Skrzynia Biegów nie ma 1 i 2 biegu

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dukla
    Auto
    Audi A3 1.9TDI 130KM 2001
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny Problem Skrzynia Biegów nie ma 1 i 2 biegu

    Witam

    Tak jak napisałem w temacie - mam problem ze swoją skrzynią biegów. Wczoraj podczas próby ruszenia ze skrzyżowania nagle okazało się że nie mam 1 i 2 biegu, natomiast reszta ( tzn. 3,4,5,6,R ) jest i działają bez problemów. Chciałbym zaznaczyć, że wcześniej nie miałem żadnych problemów z tą skrzynią ( wszystkie biegi wchodziły ładnie - bez żadnego zgrzytu ), również podczas tego zdarzenia nie słyszałem żadnego zgrzytu, otarcia, lub jakiegokolwiek innego dźwięku - po prostu nagle tak jakby zabrakło w 1 i 2 biegu. Sprawdzałem również pod maską jak zachowuje się lewarek ( tzw. gruszka ) podczas zmiany biegów, i zauważyłem że podczas próby wrzucenia 1 i 2 nie ma żadnego oporu i lewarek tak jakby ucieka za daleko i uderza o śrubkę na 1 biegu ( natomiast na biegach 3 oraz 5 zachowuje odstęp ). Wszystko widać dokładnie na zamieszczonym filmiku ->

    ( Film nagrywałem wrzucając po kolei biegi 1,2,3,4,5,6 - oraz ponownie 1,2,3,4,5,6 )

    Proszę o szybkie odpowiedzi ( jeżeli ktoś miał podobny problem ), ponieważ aktualnie przebywam w NL i nie wiem co robić, czy ściągać samochód do PL i naprawiać, czy tutaj coś szukać ( byłem u jednego polaczka na warsztacie, to wsiadł do samochodu, poruszał lewarkiem i stwierdził że najlepiej to skrzynie wymienić - a za samą "robocizne" chce 375Euro + zakup skrzyni )

    Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 05-03-16 o 03:42

  2. #2
    sema9's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Staszów
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    jak masz możliwość wjechania na kanał to sprawdź wodziki dochodzące do lewarka zmiany biegów od spodu, musisz nad rura od wydechu ściągnąć aluminiową obudowę i zobacz czy tam czasem się nie zerwało nic lub nie jest naderwane, a mam na myśli zakończenia wodzików czy te obejmy są w całości bo jeśli nie to tylko wymiana czeka wodzików

  3. #3

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dukla
    Auto
    Audi A3 1.9TDI 130KM 2001
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    No niestety nie mam na razie jak wchjeać na kanał, będę kombinował coś przy sobocie, bo na razie dostałem służbowe auto i jeżdże do pracy. Myślisz że to mogą być tylko wodziki ? Oglądałeś może filmik - ta wajcha od zmieny biegów ucieka tak jakby biegu tam nie było, obawiam się że coś w środku skrzyni może być :/ Ale dzięki kolego za poradę, jak będę miał czas to zajrze tam

  4. #4

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Miałem identyczny przypadek, tylko, że mi zniknęły wsteczny, 1 i 2, a wcześniej skrzynia bez żadnych zgrzytów ani nic. "Ułamał" się wodzik 1 i 2 ( mi tak nie fortunnie upadł w skrzyni, że uniemożliwił wbijanie również wstecznego ) Prawdopodobnie to Ci się stało, ale żeby mieć 100% pewność musisz wyjąć wybierak skrzyni biegów i zajrzeć do środka skrzyni.

  5. Podziękowania dla adriano za pomoc w problemie

    madmad123 (15-09-11)

  6. #5
    sema9's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Staszów
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    za to są odpowiedzialne wodziki właśnie jak są źle ustawione albo uszkodzone bieg nie wchodzi albo ciężko wchodzi, zobacz jak dasz rade to co napisałem, mówię na swoim przykładzie

  7. #6

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dukla
    Auto
    Audi A3 1.9TDI 130KM 2001
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A zeby ten wodzik wymienic to trzeba skrzynie wyciągnąć całą i rozebrac? Bo jeżeli tak to troche z tym roboty będzie, znalazlem tanszego mechanika, ktory mowil ze wymienic skrzynie moze za 150-200euro - ale nie wiem jak sie ma sprawa z dodatkowym rozebraniem skrzyni. A ty kolego adraino ile zaplaciles za naprawe jezeli mozna wiedziec. Pozdrawiam.

  8. #7
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Komplet wodzikow to koszt kolo 100zl, dostep do nich jest bezposrednio spod maski.
    Nic nie trzeba rozbierac ani wyciagac.
    Kanal tez jest zbedny, mozna jedynie puszke filtra powietrza wyjac.
    __________________________________________________ _______________________
    a3 1.6 AKL=>a3 1.9 AHF=>a8 6.0 AZC=>Logan 1.6 K7M=>Clio 16v F7R=>Berlingo 1.6 HDi

  9. #8

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dukla
    Auto
    Audi A3 1.9TDI 130KM 2001
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ok kolego, w takim razie muszę odkręcić te 2 czarne "pręty" ze sprężynami ( które zmieniają biegi na filmiku ) i potem wykręcić to co jest pod spodem tzn. ten wybierak ?

  10. #9
    sema9's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Staszów
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    tak trzeba zrobic i w aucie odkręć gałkę zmiany biegów i ściągnij mieszek, tam są 2 albo 4 śrubki które trzeba odkręcić aby Ci wyszło wszytsko

  11. #10

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    madmad123, aby wyjąć wybierak zostaw lewarek na biegu jałowym "na luzie" i zdejmij te linki sprężynowe a potem wybierak, nie wiem czy w Twojej skrzyni jest jeszcze zabezpieczenie od dołu(ja miałem) jeżeli nie to powinieneś bez problemu wyciągnąć go do góry. Później spuść olej i zobacz czy nic Ci nie leży na spodzie skrzyni. Mi leżało to, wodzik od 1 i 2 (chociaż fachowo nie wiem jak się na to mówi) http://imageshack.us/photo/my-images/526/wodzik.jpg/

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •