Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 20

Temat: Problem Skrzynia Biegów nie ma 1 i 2 biegu

  1. #11
    sema9's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Staszów
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adriano Pokaż post
    madmad123, aby wyj?? wybierak zostaw lewarek na biegu ja?owym "na luzie" i zdejmij te linki spr??ynowe a potem wybierak, nie wiem czy w Twojej skrzyni jest jeszcze zabezpieczenie od do?u(ja mia?em) je?eli nie to powiniene? bez problemu wyci?gn?? go do g?ry. P??niej spu?? olej i zobacz czy nic Ci nie le?y na spodzie skrzyni. Mi le?a?o to, wodzik od 1 i 2 (chocia? fachowo nie wiem jak si? na to m?wi) http://imageshack.us/photo/my-images/526/wodzik.jpg/
    nie wiem po co spuszcza? olej??, aby wyci?gn?? wodziki z wybierakiem wystarczy zrobi? tak jak by?o pisane wcze?niej i doj?? do takiego stanu jak na zdj?ciu tej aukcji http://moto.allegro.pl/wybieraki-skr...789527522.html
    wodziki dochodz? do wybieraka gdzie s? zako?czone takimi gumami kt?re mog? by? naderwane co spowoduje ,?e biegi nie wejd?, no chyba ,?e blacha os?aniaj?ca wybierak jest wgi?ta i te? blokuje wybierak.

    spuszczanie oleju i zagl?danie do skrzyni to ju? wydaje mi si? ostateczna sprawa, jak to nie pomo?e.

  2. #12

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    A ja nie wiem czy w ogóle oglądałeś film załączony przez madmad'a? Widać na nim, że wszystkie biegi normalnie wchodzą, czyli nie leży wina w tym co idzie od lewarka skrzyni biegów w aucie do wybieraka, ponieważ każdy bieg jest normalnie wrzucany, więc nie wiem co może być naderwane. Gdyby tak było, to wrzucając bieg lewarkiem nie widać byłoby tego na tym filmie przy skrzyni i przy wrzucaniu biegu byłby odczuwalny opór, czy nawet coś zgrzytałoby, bo wtedy bieg nie wchodziłby do końca.
    Piszę tak, ponieważ ja miałem identyczny problem. Dojechałem do skrzyżowania i nie mogłem z niego ruszyć, dopiero wszystkie biegi od 3 wzwyż chodziły. Więc według mnie przyczyna leży w środku skrzyni, ale żeby się upewnić no to wiadomo trzeba tam zajrzeć, a wyjęcie wybieraka nie jest wcale takie trudne.

  3. #13
    sema9's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Staszów
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adriano Pokaż post
    A ja nie wiem czy w ogóle oglądałeś film załączony przez madmad'a? Widać na nim, że wszystkie biegi normalnie wchodzą, czyli nie leży wina w tym co idzie od lewarka skrzyni biegów w aucie do wybieraka, ponieważ każdy bieg jest normalnie wrzucany, więc nie wiem co może być naderwane. Gdyby tak było, to wrzucając bieg lewarkiem nie widać byłoby tego na tym filmie przy skrzyni i przy wrzucaniu biegu byłby odczuwalny opór, czy nawet coś zgrzytałoby, bo wtedy bieg nie wchodziłby do końca.
    Piszę tak, ponieważ ja miałem identyczny problem. Dojechałem do skrzyżowania i nie mogłem z niego ruszyć, dopiero wszystkie biegi od 3 wzwyż chodziły. Więc według mnie przyczyna leży w środku skrzyni, ale żeby się upewnić no to wiadomo trzeba tam zajrzeć, a wyjęcie wybieraka nie jest wcale takie trudne.
    oglądałem film kolego i nie podważam twojej teorii, Ty miałeś taki problem a ja kiedyś taki jak opisałem i na postoju wszystkie biegi wchodziły, dlatego uważam ,że lepiej zacząć od sprawdzenia wodzików i wybieraka niż dobierać się do skrzyni ale madmad123 zrobi jak będzie chciał.

  4. #14

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dukla
    Auto
    Audi A3 1.9TDI 130KM 2001
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzięki koledzy za porady Wszystko okaże się w poniedziałek, umówiłem się z mechanikiem i on stwierdzi co to ( ale zaznaczyłem mu że chce żeby pierwsze wyciągnął ten wybierak ze skrzyni biegów ) Napisze co i jak - kiedy będzie już po problemie ( a mam nadzieje ze to tylko ten wodzik i nic więcej ) Pozdrawiam

  5. #15

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dukla
    Auto
    Audi A3 1.9TDI 130KM 2001
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam koledzy. Wersja użytkownika adriano została potwierdzona - ułamany wodzik 1 i 2 biegu. Pozdrawiam

  6. #16
    Slipper's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LDZ
    Auto
    Volkswagen
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Odświeżam temat, czy ktoś wie jak wyciągnąć ten wybierak ? Wszystko już poodkręcałem lata on luźno w pozycji "luz" nie chce wyjść, coś go blokuje

  7. #17

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    SKRZYNIA BIEGÓW
    Auto
    AUDI
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez madmad123 Pokaż post
    Witam koledzy. Wersja użytkownika adriano została potwierdzona - ułamany wodzik 1 i 2 biegu. Pozdrawiam
    Mam to samo u siebie już mi mechanik mówił że bardzo możliwe że muszę robić regenerację skrzyni biegów ,koszt 1000PLN we Wrocławiu a w Wałbrzychu skrzyniarz zazyczyl sobie 3000PLN .Powiedz mi czy wodziki scielo w skrzyni biegów i po ich wymianie wszystko działa bez zarzutu?
    Bo dzisiaj chce -ostatnia deska ratunku- żeby spuscili olej ze skrzyni może to da jakąś odpowiedź bo mój mechanik nie wie co może być przyczyną.

  8. #18
    beryl15's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NSZ, EL
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Witam,

    może komuś pomoże film z cyklu "Fani czterech kółek", gdzie w Audi TT Ed naprawia skrzynię biegów z "nieobecnymi" biegami 1. i 2.
    Tu link:

    Pozdr
    Fiat 126p 0.65 24 KM - było
    AUDI A4 B5 1.8 ADR 125 KM - było
    VW Golf II 1.8 RP 90 KM Fire & Ice - było
    VW Golf I 2.0 115 KM - było
    VW Golf IV variant 1.6 16v 105 KM - było
    VW Passat variant B5 2.5 TDI V6 150 KM - było
    AUDI A3 8L 1.8T quattro 3d ARY 180 (+) KM - było
    FORD Focus C-Max 2.0 16v 146 KM Ghia - family car
    Mazda CX-7 SPORT 2.3T AWD 260 KM - było
    Audi A4 B6 2.0 FSI 150 KM - wół roboczy

  9. #19
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Witam

    Moja skrzynia biegów to 5-biegowa skrzynia o oznaczeniu EGR.
    Autko ma aktualnie na liczniku niecałe 300tyś km.

    Od dawna mam jakiś dziwny problem z drugim biegiem tzw. dwójką.

    Problem jest szczególnie wyczuwalny gdy dopiero się odpali silnik i wyjedzie się z posesji (gdy wszystko jest jeszcze zimne)

    Później gdy wszystko się rozrusza problem dalej jest, ale jest prawie nie wyczuwalny.

    Dodam, że jeżeli jest zima i są temperatury rzędu -10 stopni (auto stoi pod wiatą) ciężko wbić dwójkę i wsteczny, oczywiście gdy się rozgrzeje to objawy znacząco słabną.

    W moim przypadku chodzi o to że gdy chcę wrzucić dwójkę, to nie wchodzi tak fajnie jak w masło tylko z lekkim oporem, dodatkowo czuć na gałce takie lekkie "trrrrr"

    Zacząłem od tego, że kupiłem oryginalny olej i uzupełniłem stan w skrzyni, weszło jakieś 200ml.

    Mój mechanik mówił że jeżeli ustaje gdy się rozgrzeje to tego nie ruszać...

    Gdzie mogę szukać przyczyny ?
    Skrzynia od dawna powoli siada? Może jakieś wyprzęgniki ?
    Pozostałe biegi wchodzą prawidłowo, problem mam tylko z "dwójką"

    Pozdrawiam,

  10. #20

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny ASZ skrzynia biegów problem

    Dosłownie przed momentem bez żadnych wcześniejszych problemów, nie wbija mi skrzynia - 1,2 i wstecznego. Pozostałe biegi wchodzą i mogę ruszyć. Skrzynia 6 biegów. Wie ktoś może czy to kwestia regulacji czy coś się posypało.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •