Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: [A3 1.8T AGU] nieszczelny simering

  1. #1
    rafałsz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PDK
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny [A3 1.8T AGU] nieszczelny simering

    Witajcie,

    mam problem z moim audi. A mianowicie: wymieniałem rozrząd, przy okazji, zobaczyłem, że leje się delikatnie z simeringu wałka rozrządu, więc simering również wymieniłem. Niestety przy wymianie okazało się, że jest delikatna ryska na końcu wałku gdzie podchodzi ten simering, mechanik powiedział, że może lać, może nie lać, po mojej decyzji założyliśmy nowy simering i niestety dalej leje....Przez ta ryskę simering przepuszcza olej..

    Co teraz robić? Wymieniać cały wałek na nowy/używany? Czy jakoś uszczelnić simering? Macie jakieś pomysły?

    P.S nie mam pojęcia kto coś robił z tym wałkiem wcześniej, że jest na nim delikatna ryska głębokości 0,5mm....

    z góry dzięki za odpowiedzi



  2. #2
    rafałsz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PDK
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    pomoże ktoś?



  3. #3

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Spróbuj trochę papierkiem ściernym jakimś drobnym troszkę oszlifowac tą ryskę może pomoże
    Części do grupy VAG oryginalne i zamienniki oraz płyny eksploatacyjne, polecam sklep u tego forumowicza ELEMENATEUR ma najtańsze i bezkonkurencyjne ceny na rynku naprawdę polecam

  4. #4
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mozna oszlifowac i sprezynke w simeringu skrecic bardziej. Ta sprezynka jest skrecona dwoma koncami moj staruszek zawsze gdy zaklada nowy simering gdziekolwiek skreca te sprezynke mocniej niz fabrycznie sa.
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  5. #5
    rafałsz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PDK
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Patryk87, szlifowałem już i nic to nie dało za bardzo... trzeba by było zetrzeć z 0,5mm a wtedy koło pasowe złapie luzy..

    tomekAGU, jak się skręca simering, bo nei kojarze takiego zabiegu?

    Ja myślałem może o jakimś kleju do metalu bo są takie, wyrównac klejem a później papierem wyrównać .. co myslicie?

    Jest jeszcze jeden problem, trzeba do tego ściągnąć rozrząd a co za tym idzie, muszę kupić napinacz, bo są niestety jednorazowe, wiec jak już raz ściągne to musze coś z tym zrobić, żeby kolejny raz nie kupować napinacza....



  6. #6
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    siemering ma w srodku sprezynke, pierscien ktory uszczelnia "wewnetrzny" otwor simeringu. Sprezynke wyjmujesz i jesli jest skrecana rozkrecasz ja rozlaczajac pierscien. Wtedy mozna skrocic o np dwa,trzy zwoje, skrecic w palcach jeden koniec tak by po zlaczeniu dwoch koncow sprezynki ze soba puscic palcami ten skrecony koniec ktory rozkrecajac sie wkreci sie w drugi koniec tworzac ponownie pierscien ktory nastepnie wkladasz w simering. Brzmi skomplikowanie ale calosc zajmuje minute
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  7. #7
    rafałsz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PDK
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Dzięki, spróbuje tak zrobić jak będę miał rozebrany rozrząd, ale wątpię, żeby to coś dało bo rysa jest prostopadle do simeringu a nie na obwodzie, ale zobaczymy..



Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •