Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 27

Temat: Proszę o pomoc co to za dzwięk - film.

  1. #11

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrów Wlkp
    Auto
    Audi A3 S-Line ABT
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Kolega ma motor BMM chyba 140 i ostatnio do mnie dzwonił bo ma dokładnie to co TY po ostrym śmiganiu odezwała mu sie turbina tzn. zaczeła gwizdać i głosniej pracować. Moim zdanie złapała po prostu troche luzu i tyle. Wytarła sie trochę a co za tym idzie głosnie pracuje i moze brać olej. Przeciągać przez łożyska. Myśle ze możesz z tym jezdzić i nic jej nie będzie jeśli bedziesz o nią dbał jak należy. Osobiście polecam czestrzą wymiane oleju nm. co 10000 12000 km i obowiązkowo z filtrem powietrza. Ja w swoim mam BKD 170 koni i po programie ABT turbo jest od nowości z przebiegiem 156 000 km . Oczywiscie jest głośne i bardzo słycjac zawór upustowy oraz świst. Co do oleju to pali mi około 2 litry na na 12 000 km. Moim skromnym zdaniem śmigaj i niczym sie nie martw ewentualnie sprawdzaj częściej poziom oleju i pisz jak idzie

  2. #12
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mil3k6 Pokaż post
    i bardzo słycjac zawór upustowy
    co slychac ?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mil3k6 Pokaż post
    Co do oleju to pali mi około 2 litry na na 12 000 km.
    kosmos jakis, to nie jest normalne

    F.5

    tematow takich na forum wiele, sprawdzic polaczenia rur gumowych idacych do IC
    nataralne jest wyrabianie sie oringow na polaczeniach, wszystko opisane na forum

    turbo mozna sprawdzic testujac i robiac logi. nie jest tez naturalne i dobrze jak slychac fabryczne turbo na seryjnym programie
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #13

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrów Wlkp
    Auto
    Audi A3 S-Line ABT
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Miro o oleju to pisze w instrukcji i 2 litry na 12 000 km to nie jest dużo na stronie 229 pisze

    Cytuje : " W zależności od sposobu jazdy i warunków eksploatacji zużycie oleju może wynosić do 0,5 litra / 1000 km..."

    Wiec 2 litry na mój przebieg to chyba nie tak zle

  4. #14
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    no nie o tym ten temat ale klocilbym sie
    znam kilka BKD ktore maja po 250tys > i wiecej niz 0,5l na 12-15tys km nie wezma
    w instrukcji tak pisze, bo sie VAG zabezpiecza, aso dopuszcza w 2.0tdi nawet 4l zuzycia na 15tys km, wiec tyle co sie wlewa przy wymianie

    2l to naprawde jest bardzo duzo, przebieg masz naprawde nie duzy.
    moze wlasnie turbo zjada olej, przepla, moze warto olej zmienic na innego producenta
    a z tym zaworem upustowym, nie ma czegos takiego w tdi, wszelkie syki i uffy to nieszczelnosci, albo kierownice turbo
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #15

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrów Wlkp
    Auto
    Audi A3 S-Line ABT
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Ale jak by była duza nieszczelność to wywalił by błąd. Co do tych pierscieni uszczelniających to zgadzam sie jest ich kilka na dolocie chyba ze 5 wiec warto je wymienić ale tez nie wszystkie. Nie które założone są z kierunkiem przepływu powietrza i te raczej nie świszczą np. ten przy klapce gaszenia silnika. Innen np. ten przy wejsciu do interculera jest zamontowany pod prąd i widać w wiekszości 2.0 ze jest tam mokro od oleju. Tak chyba tez można zdjegonozować nieszczelność.
    Musze u siebie poszukać który jeszcze moze mieć nieszczelność i wymienić go. Tak myśle ze chyba warto wszystkie jednak wymienić. Zaraz poszukam w ETKA ile ich jest i gdzie pewnie sie przyda

  6. #16
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    wszystko jest na forum nascie razy juz, z rysunkami, opisami, numerami czesci
    jak zaradzic fabrycznemu/zlemu rozwiazaniu itd

    jeszcze raz - wyrabianie szybkozlaczek w kazdym tdi jest normalne, te rury caly czas pracuja, a gumy wewnatrz parcieja, starzeja sie, tym bardziej jak auto ma moc / doladowanie podniesione
    najbardziej widac to z jednej i z drugiej strony IC
    chlopaki wspomnieli o wydechu, to samo, przy turbinie guma, wystarczy minimalna dziura w gumowym wezu a bedzie swiszczec jakbys mial bloww off czy jak on sie nazywa
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  7. #17

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrów Wlkp
    Auto
    Audi A3 S-Line ABT
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Napisze krótko jest 8 uszczelek i każda około 17 zł w ASO sprawdzałem

  8. #18
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mil3k6 Pokaż post
    Ale jak by była duza nieszczelność to wywalił by błąd. Co do tych pierscieni uszczelniających to zgadzam sie jest ich kilka na dolocie chyba ze 5 wiec warto je wymienić ale tez nie wszystkie. Nie które założone są z kierunkiem przepływu powietrza i te raczej nie świszczą np. ten przy klapce gaszenia silnika. Innen np. ten przy wejsciu do interculera jest zamontowany pod prąd i widać w wiekszości 2.0 ze jest tam mokro od oleju. Tak chyba tez można zdjegonozować nieszczelność.
    Musze u siebie poszukać który jeszcze moze mieć nieszczelność i wymienić go. Tak myśle ze chyba warto wszystkie jednak wymienić. Zaraz poszukam w ETKA ile ich jest i gdzie pewnie sie przyda
    Nie kazda nieszczelnosc skutkuje bledem, mala nieszczelnosc bedzie slychac ale nie bedzie powodowac az takich roznic w stosunku do normy zeby komputer zanotowal ten fakt. Pozatym nei wiem czy wogole komputer wywali jakis blad w takim przypadku.

  9. #19
    patryciusz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Mam identyczny dźwięk pojawił się jakoś 3tyś km temu. Moc jest jak wcześniej, oleju nie ubywa, jeszcze zrobię logi i zobaczę czy coś się zmieniło.

    Quattro 165KM

  10. #20
    komono's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    200 razy

    Domyślny

    Wczoraj przy wymianie oleju zauważyłem ,że rury od IC są całe obrzygane olejem a wszystkie uszczelki wymieniałem ostatnio... Trudno, muszę pomyśleć jak to naprawić
    Było: A3 8P 1.9TDI, 147KM by CS.
    Jest: A3 8V 1.4TFSI s-tronic, 165KM by KingSoft

    Nowa A3 8V - Czarnulka by komono!
    "Ile można spać? Trzeba forum ogarniać" - motto moderatora(ów)!

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •