Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Montaż subwoofera i wzmacniacza w Audi A3 3D

  1. #1
    Blowy's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny Montaż subwoofera i wzmacniacza w Audi A3 3D

    Witam.

    Chciałem przedstawić relację z montażu subwoofera i wzmacniacza dwu kanałowego do audi A3 8L w miejsce gdzie zamontowany jest ori BOSE który tak naprawdę nie ma nic wspólnego z głośnikiem basowym. Jako, że mam przyjemność sąsiadować z jedną z lepszych firm car audio w Polsce, postanowiłem wykorzystać ten fakt i poprosić chłopaków z firmy Basser o umożliwienie mi zrobienia zdjęć z montażu subwoofera jak i opisaniu technik montażu dla forumowiczów.

    Z tego co wiem technika montażu jest identyczna w wersji bez fabrycznego subwoofera.

    Od razu chciałem oświadczyć, że nie jestem pracownikiem tej firmy ani przedstawicielem sprzętu który został zamontowany


    Jak każdy zauważył głośnik BOSE zamontowany w nadkolu wydaje z siebie namiastkę basu.

    Po kilku testach z różnym rodzajami głośników wybór padł na sprzęt japońskiej firmy u-dimension, dobra jakość dźwięku i cena sprawiły, że zrobiłem

    instalacje tej firmy. Wiadomo każdy ma różne upodobania, wybór sprzętu na naszym rynku jest ogromny więc wszystko zależy od grubości naszego portfela.

    Nie będą opisywał odkręcania każdej śrubki, ponieważ zajeło by mi to kilka stron, każdy kto chodź trochę dłubał przy swojej A-trójce powinien dać sobie radę, opis ma za zadanie pokazać bardzo ciekawe rozwiązanie montażu dobrego głośnika basowego i wzmacniacza w taki sposób aby nie pomniejszać wolnej przestrzeni w naszych autach.


    Demontaż zaczynamy od zdjęciu plastikowego progu przy drzwiach od strony kierowcy gdzie w późniejszym etapie pójdą kable od suba, głośników tylnych i

    wzmacniacza (zostanie to pokazane na kolejnych zdjęciach) kolejnym etapem będzie demontaż lewej strony tylnej kanapy, lecimy dalej z rozbiórką gdzie podnosimy uszczelkę tylnej lewej szyby aby wypiąć z zaczepów cały plastikowy boczek gdzie znajduje się tylni głośnik. Kolejnym etapem będzie demontaż plastiku w bagażniku (Chodzi o element gdzie fabrycznie jest miejsce na trójkąt. Ostatnią czynnością będzie demontaż lewego boczku gdzie mamy dostęp do tylnej lampy i głośnika BOSE który będzie demontowany. Po tych operacjach powinniśmy być na tym etapie:



    Po odłączeniu i wykręceniu głośnika basowego który przykręcony jest na trzy śruby, przymierzamy skrzynkę dedykowaną do Audi A3 którą akurat w Polsce produkuje firma Basser, skrzynka jest na tyle dopasowana, że wchodzi na ścisk co nie powoduje żadnych luzów i nie trzeba jej przykręcać do karoserii.



    Możemy zabrać się za przykręcenie na wkręty głośnika do skrzynki i połączeniu przewodów, głośnik najlepiej przykręcać wkrętarką.



    Taka ciekawostka, ori głośnik z wbudowanym wzmacniaczem jest tak lekki, że waga nie chciał pokazać obciążenia ale można przyjąć, że wszystko waży jakiś 1kg a nowa skrzynka plus głośnik to ponad 6 kg więc o czymś to świadczy





    Jak, że mamy mało miejsca w naszej A3, pracownicy firmy Basser zasugerowali aby zrobić montaż wzmacniacza w piankowej podpórce lewego boczka. Na zdjęciu widać o jaki element mi chodzi który demontujemy do obróbki pod nasz wzmacniacz.



    Przykładamy wzmacniacz i zaznaczamy wzdłuż niego liniie grubości.



    Następnie wycinamy zaznaczony element nożykiem aby wcisnąć w niego naszego wzmaka.



    Naklejamy z jednej strony kilka pasów taśmy klejącej dwustronnej aby stabilnie wszystko osadzić.



    Tak wygląda zamontowany wzmacniacz w nasz lewy bok, w wyciętym elemencie nasz sprzęt jest osadzony bardzo stabilnie a góry do blachy przyklejony taśmą dwustronną.



    Można zacząć od demontażu dolnej części deski rozdzielczej aby doprowadzić zasilanie wzmacniacza do akumulatora jak i kabli do radia.



    Podnosimy maskę i demontujemy przepływomierz, filtr powietrza z obudową i otwieramy plastikowe wieko pod którym mamy wiązkę przewodów idących do deski rozdzielczej.



    Następnie przeciągamy drut spod deski rozdzielczej miedzy wiązkami aby jego koniec wyszedł nam w tym miejscu, ułatwi nam to przeciągnięcie kabli

    zasilających od akumulatora do wzmacniacza. Czyli do drutu przyklejamy na taśmę końcówkę kabla i wciągamy go z drutem do środka auta abyśmy mogli podpiąć go do wzmacniacza.



    Tak wygląda podpięty kabel zasilający do akumulatora, należy pamiętać o bezpieczniku abyśmy nie spalili się żywcem w razie jakiegoś przepięcia



    Pod progiem wpuszczamy wszystkie przewody głośnikowe i wzmacniacza, no i oczywiście zasilanie do wzmaka. (po demontażu suba BOSE tylne głośniki musimy podłączyć pod radio)



    Za nim złożymy deską Rozdzielczą przepuszczamy przewody do radia i wszystko spinamy.



    Podłączamy przewody do wzmacniacza i wstępnie można wszystko uruchomić, można podregulować wzmacniacz wedle własnych upodobań.



    Tak to wygląda przed złożeniem wszystkiego z powrotem.



    Zaczynamy skręcać wszystko w odwrotnej kolejności.





    Jak Widać na poniższych zdjęciach po zrobieniu całej instalacji mamy wszystko dokładnie na swoim miejscu tak jak przed montażem.







    Ważna uwaga na koniec, montaż należy przeprowadzić na dobrym okablowaniu aby nie było żadnych strat w jakości dźwięku.
    Przewód zasilający minimum 8mm2, głośnikowy do suba minimum 2,5mm2.



    I tym sposobem możemy uniknąć zapychania bagażnika wielkimi skrzynkami czy tubami, jakoś i moc basu jest naprawdę piorunująca i nawet nie będę porównywać do seryjnego głośnika basowego BOSE bo za bardzo nie ma do czego, masaż pleców na fotelu gwarantowany

    W ustawieniach radia warto zdjąć nieco niskich tonów z głośników przednich i tylnych i przerzucić je na nowy głośnik, dzięki temu nie jeden z was zdziwi się jak dobrze mogą zagrać jeszcze seryjne głośniki.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-08-15 o 11:45

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •