Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 50

Temat: Problem z wymianą klocków hamulcowych

  1. #11
    J's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Chyba będę musiał sie zaopatrzyć w takie cudo, gdyż samemu ciężko trochę wkrecać mając wszystko w powietrzu i jeszcze dociskać jednocześnie - a gdybym miał 4 ręce . Dzięki KARWAN za pomoc.

  2. #12
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

  3. #13

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez J Pokaż post
    Chyba będę musiał sie zaopatrzyć w takie cudo, gdyż samemu ciężko trochę wkrecać mając wszystko w powietrzu i jeszcze dociskać jednocześnie - a gdybym miał 4 ręce . Dzięki KARWAN za pomoc.
    W tylnych kołach rzeczywiście tylni zacisk strasznie ciężko wkręcić do środka. Jak wymieniałem ostatnio rozwaliłem nawet imadło. Najlepszy sposób na tłoczek to dobre podparcie i ciężki młotek. Dwa uderzenia i po problemie. To jest moja rada.

  4. #14
    marcinos80's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SUWAŁKI
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam. Miałem taki sam problem jak kolega ”wiktor”. Po kupnie mojego sreberka stwierdziłem że należało by wymienić klocki(tylna oś) wiec sie zabrałem do wymiany. Klocki były tak starte że same blachy zostały. Taka sama sytuacja jak u kolegi -tłok ani milimetr nie chciał się wcisnąć. Wymontowałem całą łapę mocującą klocki do osi, odkręciłem przewód hamulcowy nie zaciskałem go kleszczami ponieważ nie wiedziałem czy on jest przekroju metalowego czy sama guma. Nie chciałem eksperymentować .Włożyłem przewód do słoika i leciał płyn. Okazało sie ze cały tłok jest wkręcony .Doszedłem do wniosku że tłok łączy z łapą mimośród. Mając wyciągnięta łapę razem z tłokiem umieściłem łapę w statywie( w imadle)nakręciłem delikatnie tłok na mimośród. W tym przypadku przydał by sie specjalny klucz ale sobie poradziłem z pomocą znajomka. On działał siłą z góry na tłok a ja powoli za pomocą(żaby)wkręcałem go do maximum. Praktycznie tak że tłok zrównał się z brzegiem łapy która była zamocowana w (imadle).Przy okazji przydał mi się zestaw naprawczy, wymieniłem parę sparciałych oringów i uszczelek .Zamontowałem łapę, podłączyłem przewód hamulcowy włożyłem klocki- zabezpieczenia. Przyszła pora na odpowietrzenie samego tyłu. Z tego co wiem mam dwie pompy hamulcowe wiec odpowietrzanie przodu było w tym przypadku zbyteczne(chyba ze sie mylę).Uzupełniłem płyn i zająłem się odpowietrzaniem ,założyłem kółka i jazda. Pedał na początku był trochę miękki ale po jakimś czasie sie ustabilizował. czyli zrobi się twardszy. Nie jestem fachowcem więc opisałem to jak ja to robiłem. Powodzenia i pozdrawiam
    Moje małe sreberko... sprzedana niech służy...
    jest A4 1,9 TDI S-Line po koksie....

  5. #15

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolskie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    OK ale zwrócę uwagę że przy odpowietrzaniu należy przełączyć zapłon na on chyba że się mylę, chodzi o ABS.

  6. #16
    J's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Jak chcecie samemu wymieniac klocki z tyłu to odradzam. Ja zrobilem to z znajomym i nie musielismy zlewać wogóle płynu, ani używać specjalnych narzędzi. Po dościu do zacisku kumpel trzymał go a ja za pomocą takich cieńszych kombinerek (idealnie pasowały w otwory tłoka) wkrecałem i wciskałem zarazem, i tłok odrazu reagował i wchodził ładnie. Dodatkowo (nie wiem czy to pomogło) odkręciłem korek od zbiorniczka z płynem hamulcowym. Te zabiegi pozwoliły mi bez większego wysiłku wymienić klocki . Pozdrawiam i życze udanej wymiany wszystkim.

  7. #17
    Natif's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Staszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Witam. Ja tez odradzam wymianę tylnich klocków. Trudna sprawa. Musiałem dorobić specjalny klucz bo za pomocą tych kleszczy bardzo łatwo uszkodzić gumę od tłoczka. Przerobiłem klucz od szlifierki kątowej w ten sposób że połączyłem końcówkę klucza ze śrubą i kawałkiem metalowego płaskownika. Wklinowałem "urządzenie" miedzy zacisk i tłoczek. Kręcąc śrubą kręciłem tłoczkiem i wciskałem go do środka. Poszło łatwo ale narobić się trzeba. pozdrawiam

  8. #18

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WB / WZ
    Auto
    VW Jetta A5
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Natif zawsze można się zaopatrzyć w cały zestaw o tłoczków hamulcowych (relatywnie taniej wychodzi niż kupno samego "wciskacza" do VAG). W zestawie są nakładki do różnych marek (zarówno przód jak i tył):

  9. #19
    Zielarz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    ja mam taki zestaw jak powyzej kupilem chyba za 75 zl razem z przesylka i tloczek wciska sie w 10 sekund bez zadnego szarpania nerwow

    a i przyda sie do innych auto bo ma rozne wymienane koncowki i wymiana idze jak po masle , warto zainwestowac bo przeciez klocki jeszcze nie raz w zyciu przyjdzie wymienic jak nie w jednym to w nastepnym aucie.

  10. #20
    KrzysiekB's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia\Poznań
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Domyślny pilna wymianka klocków

    Panowie, czy ktoś ma taki zestawik, albo dobry patent i mógłby w najbliższych dniach udzielić pomocy (oczywiście wzamian za jakiś załącznik) w wymianie tylnych klocków (w okolicy Wawy)???. Robiłem już 4 podejścia, ale z braku zaplecza i narzędzi, odbijam się od roboty i szlag mnie już trafia...
    Krzysiek B.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •