Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: Wariujący wskaźnik temp. cieczy, paliwa.....

  1. #1
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny Wariujący wskaźnik temp. cieczy, paliwa.....

    Witam, poszukałem trochę na forum, niestety niczego się nie dowiedziałem.
    Mam A3 8L 2001r. 1.9TDI ASZ i od pewnego czasu mam bardzo duży problem.

    Zaczęło się od wyświetlania ni skąd ni zowąd komunikatu "SENSOR OIL"......po wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu wszystko wracało do normy.(oczywiście wszystkie rzeczy związane z tym komunikatem zostały sprawdzone i były OK) Długi czas był spokój, aż do momentu kiedy zaczął pojawiać się komunikat "OIL MIN". Poziom oleju był sprawdzony i oczywiście wszystko w porządku. tak było ok 3 razy. Znowu spokój, wszystko działa jak należy, jednak znowu do pewnego czasu.
    Jadąc sobie spokojnie, zerkam na temp. wody.....90 stopni. Nagle PISK.......patrze a tam wskazówka na 120 stopni i piszczenie wraz z komunikatem na wyświetlaczu. Przestraszyłem się, szybko się zatrzymałem i zaglądam pod maskę...........a tam ku mojemu zdziwieniu, wszystko w jak najlepszym porządku.........Po tym fakcie podpiąłem VAGa, przetrzepałem wszystko i nic. Zero błędów.
    No i znowu jakiś czas spokój, aż do momentu kiedy wskazówka temp. cieczy zaczęła pokazywać kompletne bzdury. kanał 49 na klimatroniku takie same bzdury....... błędów w liczniku zero, w sterowniku silnika też.

    Wkurzyłem się więc i trzasnąłem pięścią w deskę...............i ZONK.......wskazówka spadła na 90 stopni...... i tak kilkanaście razy w jakimś tam odstępie czasu.

    Teraz problem polega na tym, że dzieje się to już cały czas.......
    Odpalam auto po nocy, po paru sekundach włączają się wentylatory chłodnicy............pisk i wskazówka na 120 stopni, oraz komunikat na liczniku........gdzieś na dziurach poskacze i pokazuje dobrze.............za chwile znowu bzdury............do tego zaczęła pływać wskazówka paliwa.........
    Dodam, że na obrotomierzu brakuje podświetlenia w dwóch miejscach.....czasem się zapali na dziórach, lub jak kiedyś palcem delikatnie nagiąłem płytkę to było ok. Jak puściłem to znowu zgasło.........

    Zauważyłem, że jak naginam delikatnie w jednym miejscu płytkę, to i wskazania są prawidłowe........

    Wczoraj wywaliło mi błąd 18062 Tablica przyrządów - zapamiętane błędy
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
    oraz 1039 Czujnik wskaźnika temperatury cieczy chłodz.-G2
    zwarcie do masy - BŁĄD SPORADYCZNY

    Podczas kiedy wskazania są błędne, błędu 1039 nie da się skasować. W momencie kiedy się naprawi, błąd daje się skasować. Błąd 18062 daje się zawsze skasować ale po kolejnej przygodzie się pojawia.

    Dziś wymieniłem czujnik temp. Dalej to samo...........Nawet problem jest ze ściągnięciem wsadu z Epromu.........

    O moim liczniku dowiedziałem się tyle:

    Firma: JAGER 09153310015 EUR
    nr Licznika: 8L0920900E D52 (004)
    Data produkcji: 19,12,2000r
    SN: 333990200121920170
    *008AUZ5Z0YD194091M*

    No i najważniejsze to to, że nigdzie nie idzie go dostać, a jeśli jest to kosztuje od 600PLN w góre !!!! (oczywiście używka)

    Poprostu nic tylko się załamać Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu,. Starałem się opisać wszystko szczegółowo......mam nadzieje, że to was naprowadzi.........
    Była: Fiesta MK3 1.3i 68KM -> A3 8L ASZ Ambition 131KM -> Toledo 1M ASZ 131KM+

  2. #2
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Widze, że albo sie czytać nie chce albo odpowiedzieć.............trudno, po co pomagać.
    Była: Fiesta MK3 1.3i 68KM -> A3 8L ASZ Ambition 131KM -> Toledo 1M ASZ 131KM+

  3. #3
    włodek's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ..
    Auto
    Cały czas to samo
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    65 razy
    Podziękował
    106 razy

    Domyślny

    Oczekujesz że zrzucimy się na forum i kupimy, wymienimy i zaprogramujemy Ci licznik??

    pomyśl troche

  4. #4
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    po za tym to jest forum a nie gg

  5. #5
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Dobra, przepraszam.........poniosło mnie........

    W poniedziałek mam umówionego gościa, który podjedzie do mnie z Hot Airem i przeleci mi cały licznik.........jeśli to nie pomoże, to chyba się zapłacze........
    Liczę że to zimny lut bądź luty.......nadzieja matką głupich heheh
    Była: Fiesta MK3 1.3i 68KM -> A3 8L ASZ Ambition 131KM -> Toledo 1M ASZ 131KM+

  6. #6

    michas11's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytow i okolice
    Auto
    Touran Cross BMN
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Napisz do mieto3 - takimi rzeczami zajmuje się na co dzień.
    Więc na pewno wyjaśni/rozwieje wszelkie niejasności.
    Już niejednemu z użytkowników forum naprawiał licznik.
    Było A3.
    Będzie A3.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •