Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: silnik 1.8t szarpie samochodem

  1. #1
    LeonHeart's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny silnik 1.8t szarpie samochodem

    Witam.

    Wziąłem się ostatnio za moje autko. Nazbierało się różnych napraw i czas nadszedł na silnik, problemy są takie:

    1. podczas zmiany biegu przy puszczeniu i dodaniu gazu silnik szarpie, w jakiś sposób stawia duży opór, odczuwa się to, jakby hamował przez sekundę auto, mimo, iż trzymam wciśnięte sprzęgło

    2. podczas przegazowania silnika na luzie i z wciśniętym sprzęgłem (ok 2-3 tys obr ) silnik trzęsie się bardzo mocno
    3. auto odpala bardzo twardo, całe aż podskakuje

    Na chwilę obecną wyczyściłem przepustnicę oraz czujnik temp. który jest obok niej. Jest mała poprawa jednak nadal jest źle. Dolna poduszka silnika była lekko uszkodzona, jest już nowa. Poduszkę pod skrzynią podmieniłem na inną, obie są sprawne, problem nie ustąpił. Pozostała 3 poduszka, zdemontuje ją jutro, choć wygląda dobrze. Silnik szarpany "ręcznie: trzyma się solidnie, najbardziej gibie się po stronie skrzyni.

    Zauważyłem również i to mnie intryguje, że silnik wisi krzywo. Po zdjęciu osłony z góry widać, że pokrywa zaworów nie jest poziomo, schodzi w dół w stronę skrzyni biegów, czy tak powinno być ? Jeśli trzeba, zrobię zdjęcie.

    Osobiście wykluczam skrzynię biegów oraz cały układ przeniesienia napędu, ponieważ silnik trzęsie na postoju i bez biegu. Wtryski również są sprawne, ten sam objaw na pb i lpg. Objaw wystepuje poniżej turbo. Wykluczam też także problem z zapłonem, auto jedzie bardzo dobrze, pali jak zwykle. Problem narastał raczej stopniowo. Idealnie wpisuje się to w zerwanie poduszki, tylko te są całe.

    Dodam, że autko zbiera się bardzo dobrze. Gdy już szarpnie po zmianie biegu jedzie gładko, nic nie stuka nic nie puka.

    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

    Update:

    Byłem u mechanika. Komp. auta nie wykazuje żadnych błędów. Poduszki są w porządku. Mechanik stwierdził, że silnik wariuje prz przejściu w wolne obroty. Podobno może być zła dawna paliwa.

    Odczytaliśmy dane z przepływki, na biegu jałowym pokazuje 1.4 g powinno byc chyba 4 ?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 05-08-15 o 14:52

  2. #2
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Sprawdź jeszcze jak sonda pracuje na rozgrzanym silniku,bo może dawać podobne objawy jak u Ciebie.

  3. #3
    Terrez's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi A6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Przy uszkodzonej sondzie paliłby mu 16-18 na 100 i falowałyby obroty... To że krzywo wisi i wibruje to musi być wina mocowania. Sprawdź wszystkie łapy czy nie są uszkodzone, poduszki. Poduszki wsadziłeś takie same jak powinny być? O wibrację podejrzewałbym jeszcze dwumasę. Zrób fotki położenia silnika.
    Ostatnio edytowany przez Terrez - 30-09-11 o 21:34
    OBRÓBKA STALI, WYPALANIE LASEROWE, GIĘCIE, PIASKOWANIE, NA PODSTAWIE RYSUNKU LUB WZORU. KONTAKT TYLKO POPRZEZ TEL
    506 627 599

  4. #4
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Uszkodzona sonda nie musi wpływać na falowanie obrotów i drastycznie zwiększać spalania bo zależy w jaki sposób wynikają nieprawidłowości w jej działaniu,za to może powodować wibracje silnika i szarpanie przy ruszaniu-wiem to z doświadczenia bo u ojca w aucie tak właśnie było,więc pierw sprawdza się rzeczy u których wykrycie nieprawidłowości jest łatwiejsze a nie rozbiera od razu pół auta i nic z tego nie wynika bo przyczyna leżała gdzieś indziej.
    Po drugie uszkodzona sonda wcale nie musi pokazywać żadnego błędu,trzeba jej pracę sprawdzić na rozgrzanym silniku i to podczas jazdy.

  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    1.8T lubi sobie lezec na boczku i to jest norma. Sprawdzic nieszczelnosci dolotu, n75, sonde , skasowac adaptacje dlugoterminowa sondy lambda.

  6. #6
    LeonHeart's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam.

    Silnik leży prawidłowo, przeglądałem zdjęcia i to jest norma. Łapy i mocowanie jest ok. Udało się poprawić trochę pracę silnika, zrobiłem adaptację niestety podczas adaptacji piszę cały czas adaptacja i tak bez końca. Po zabiegu przepustnica wariuje podczas jazdy. Musze znaleźć kogoś z lepszym programem i znowu spróbować. Jest też problem z przepływką, na jałowych obrotach pokazuje 1.4g/m, a w okolicach 4-5tys pokazuje 10-12 g/m, jeśli się nie mylę powinno być 4 g/m na jałowym i 120 w okolicy 4 tys ? Czeka mnie czyszczenie, mam obawy ale chyba nie ma wyjścia.

  7. #7
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    wskazania przeplywki sa zle, ja na fabrycznie nowym mialem 3.4 na biegu jalowym. Przy wyzszych biegach to juz zalezy od tego ile masz koni ale ewidentnie tez zaniza

  8. #8

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpackie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    LeonHeart, rozwiązałeś 1, 2 i 3 problem z twojego pierwszego posta ? Mam taki sam kłopot i nie wiem jak się do tego zabrać

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •