Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokazane rezultaty 41 do 44 z 44

Temat: Mocne dymienie/czarny dym

  1. #41
    Hero's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    światokoniec
    Auto
    4x O
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    tutaj np masz filmik poglądowy:


    Jak miałem BKD to szedł równo, bez strzała. No chyba, że raz mu rura od IC wypadła i wpadł w tryb awaryjny, plus mega dymił i nie miał mocy ale u ciebie raczej nie ma trybu awaryjnego.
    Fiat 126p 650 Elegant (24HP) --> Fiat 126p 650 ST (24HP) --> A3 1.8 T Quattro AJQ (180 HP) --> A3 1.9 TDI ASZ (130 HP) --> A3 2.0 TDI S-line BKD (140 HP) -- > Fiat 126p 650cc ST Export (24 HP) --> Subaru Impreza WRX Prodrive 300 2.0T (300HP) --> Fiat 126p 650cc Town (24HP)--> A3 2.0 TDI S-line BMM (140 HP) -->?

  2. #42

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałbrzych
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    nie nie właśnie nie wpada tryb awaryjny jak go docisne to wskazówka idzie do czerwonego tylko ma mega strzał i zasłone dymną

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Błędów żadnych nie ma. Opiszę co dzisiaj zostało sprawdzone. Przepływomierz podstawiony inny objawy dalej te same. Przewody podciśnienia sprawdzone i samo ciśnienie wszystko ładnie. Jutro rozbieram od dołu i patrzę na przewody może jakaś nieszczelność jest. Egr niby ładnie pracuje wymieniany jakieś 30tys temu. Może przepustnica ?

  3. #43
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Zrob naraz log 3,8,11 - o ile jest uzyj trybu turbo.

  4. #44
    huhacz11's Avatar
    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin / Gorzów Wielkopolski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny A3 Sportback dymi na czarno

    Hej, witam.
    Dzisiaj byłem nabić klime ręcznie, odgrzybić i wymienić filtr kabinowy w profesjonalnym warsztacie. Niestety po wizycie wyszedł problem. Po odpaleniu samochodu, strasznie kopcił mi na czarno oraz był mułowaty. Dzwoniłem do mojego mechanika. Kazał mi sprawdzić rurę od intercoolera czy przy grzebaniu im się nie zsunęła. Istniała również możliwość zapchania się EGR... Otworzyłem maskę, trochę poruszałem rurami. Zaczął mi mniej kopcić. Pojechałem mu ostro wstawić na wysokich obrotach. Problem znikł. Puszcza dopiero chmurę dymu tylko przy 4/5 tys obrotów. Bardzo możliwe, że wysadza się teraz sadza, która osiadła na wydechu. Pytanko do was. Czym to było spowodowane i czy martwić się tą sprawą? Dodam, że dzień przed lałem do samochodu diesla na Orlenie . Niestety jakiś nowy typ paliwa typu efecta czy jakoś tak... Ma na celu niby dbanie o kondycję silnika i jego przeczyszczenie. Z góry dziękuje za zainteresowaniem się postem i pomoc. Piszę nowy temat, ponieważ nie mogę zbyt dużo uzyskać informacji z poprzednich. Pozdrawiam.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •