Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 25

Temat: Problem na 5 biegu z moca?

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Warszawy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Problem na 5 biegu z moca?

    Witam,

    Postanowiłem się zarejestrować ponieważ mam dosyć dziwny problem, którego nie mogą rozwiązać mechanicy do których jeżdzę.
    Mianowicie moje Audi na 5 biegu nie chce przekroczyc 3000 obr/min.Na 1,2,3(4 - nie jestem pewien)samochod jest bardzo dynamiczny i nie ma problemu z rozpedzeniem go(spokojnie przekracza 3000 obr).Natomiast na 5 do 3000 jest wszystko normalnie, aby po przekroczeniu lekkim nagle nastepowalo odciecie mocy i nie chce isc dalej(obroty spadaja troche ponizej 3000 obr).Tak jakby turbina wlaczala sie w tryb awaryjny.Sam juz nie wiem, mozliwe jest zalozenie jakis ograniczen na obroty czy predkosc maksymalna i czy to mozna sprawdzic?
    Poczytalem, popytalem sie i mysle ze to nie przepustnica bo i na nizszych biegach mialbym problemy z moca.Podobnie jest chyba z EGR, ktorego zaslepilem i mysle ze to nie on jest zrodlem problemu.Komputer pokazuje jakis problem z "ciśnieniem w kolektorze ssącym" ale mechanik powiedzial mi ze to raczej nie to.

    Gdy pierwszy raz powiedzialem o tym mechanikowi to nie mogl uwierzyc w moj problem, dopiero gdy sam wsiadl w samochod przekonal sie ze tak jest rzeczywiscie.

    Bede wdzieczny za kazda pomoc.
    Ostatnio edytowany przez marioosz26 - 08-11-09 o 14:04

  2. #2
    plewan's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kołobrzeg - Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    turbina i EGR do czyszczenia koszt ok 450zł. silnik wchodzi w tryb awaryjny przy "cisnięciu do dechy" i wtedy kiszka. Moc wraca dopiero po ponownym uruchomieniu silnika ? jesli tak to może być to na 90 %

  3. #3
    gawronp's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lodz/wroclaw
    Auto
    tylko audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    u mojego znajomego podobnie bylo w passacie,cos z wezem bylo chyba byl dziurawy,ale kolega wyzej dobrze pisze

  4. #4
    tomek_cichy's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    ...
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Mam dokładnie to samo.
    Notlauf. na wszystkich biegach poza 5 mogę cisnąć do 2 tyś rpm i nic się nie dzieje. Na 5 dochodzi do 3 tyś i notlauf.

  5. #5

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Warszawy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Ok.Dziekuje wszystkim za odpowiedz.Czy wymienienie zaworu N-75 pomoze?Czy trzeba cala turbine wyczyscic?

  6. #6

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    u mnie to samo ;/ pół roku temu miałem czyszczone turbo i teraz znowu mam to samo. Mechanik polecił mi wycięcie kata (gdyż może być zapchany) i ponowne czyszczenie turbo.

  7. #7
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marioosz26 Pokaż post
    Komputer pokazuje jakis problem z "ciśnieniem w kolektorze ssącym" ale mechanik powiedzial mi ze to raczej nie to.
    bystry ten mechanik olał błąd z Vaga, który informuje właśnie o przyczynie wchodzenia sterownika silnika w tryb pracy awaryjnej,
    z racji tego, że masz silnik AGR a zatem zwykłą turbinę z zaworem upustowym wastegate a nie tą ze zmienną geometrią to odpada Ci zabieg jej czyszczenia,
    sprawdzić przede wszystkim należy szczelność wężyków ciśnieniowych przy elektrozaworze N75 a zwłaszcza tego idącego do gruszki ciśnieniowej przy turbinie, z której wychodzi sztanga regulująca uchylaniem zaworu wastegate, sprawdzić również na szczelność należy samą gruchę, należy też wykonać sprawdzenie Vagiem w 01 Engine, grupa 011 w trybie "Basic Settings" jak pracuje N75 i jak porusza się sztanga od zaworu wastegate - musi się cyklicznie sztanga przesuwać od jednego skrajnego położenia do drugiego skrajnego czyli otwierać i zamykać zawór wastegate.
    Mechanik wcale nie ogarnia tego silnika i turbodoładowania więc szkoda Twojego i jego czasu i lepiej aby uczył się na samochodach innych klientów a nie Twoim bo jeszcze coś spaprze bardziej niż jest.

    Przydatne będą te opisy :


    a tu jest lokalizacja elektrozaworu N75 :


    a tak wygląda turbosprężarka w silniku AGR :


    a tak zawór upustowy wastegate (na fotce jest w pozycji zamkniętej czyli turbo ustawione na maksymalne doładowanie, zawór widoczny jest dopiero po odkręceniu wydechu z części gorącej turbosprężarki) :


    czasami bywa, że zapieka się w tych turbinach w tulei muszli gorącej oś sterująca tym zaworem i wtedy trzeba wymienić część gorącą.
    Ostatnio edytowany przez Sztomel - 09-11-09 o 08:38
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  8. #8
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    dokladnie sprawdz ten wezyk co idzie do gruszki od turbo. Mialem to samo bo turbo przeladowywalo a gruszka stala w miejscu. Zacznij od tego. powodzenia

  9. #9

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Warszawy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Dziekuje raz jeszcze wszystkim.Bede wiedzial jak rozmawiac z mechanikiem.Jakos razem damy rade

    Swoja droga coraz bardziej podoba mi sie moje Audi i jesli nie bede potrzebowal czegos wiekszego to nastepnym moim autem bedzie ten sam model, tylko nowszy - 2-3letni.

  10. #10
    Matrixs88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice (SCI)
    Auto
    Audina
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Warto również wyciąć kata i wstawić zwykłą rurę - koszt 60zł. Warto przeczyścić przepływomierz i zawór EGR z całym kolektorem ssącym. Małe koszty, a auto będzie lepiej jeździło.
    TDI Sprzedam dokładkę zderzaka przedniego do 8L przedliftingową oraz grill przedlift. Stan bdb.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •