Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 20

Temat: Mostkowanie wzmaka gta 460

  1. #11
    karutkowski's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Honda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Nie bardzo rozumiem co chcesz przez to powiedzieć. Akurat doskonała większość wzmacniaczy (szczególnie tych z nie najwyższej półki) sygnał wejściowy sumuje jeśli podłączamy mostek i dlatego pod 2 chinchami jest głośniej. Właśnie to sumowanie sygnału z kanału prawego i lewego powoduje obniżenie jakości. Jak nie wierzysz to idź odłącz jeden chinch i zobaczysz co się stanie. Jestem pewien, że zagra ciszej, ale bas będzie przyjemniejszy.
    JVC KD-SH1000 => ProconGold =>Audio Art 200.2 + Hfonics Son of Aphrodite + Audio System F2 -190 => Phase Evolution CFS 165.25 + IT MDS 12DVC

  2. #12
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    dziś to u siebie sprawdzę
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  3. #13
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja mam skrzynke stereo to po raz...

    Po dwa mowilem o pracy rownoleglej
    Ktora umozliwia zasilenie mostka wyjsciowego wzmacniacza jednym sygnalem na wejsciu.
    Nie kazdy ma taka mozliwosc
    Ostatnio edytowany przez tomekAGU - 08-10-11 o 05:26
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  4. #14
    karutkowski's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Honda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Widzę, że co chwila modyfikujesz swoją ostatnią wypowiedź. Nie bardzo rozumiem to co piszesz w odniesieniu do tego co było wcześniej w tym poście napisane. To co teraz napisałeś to przecież nic innego jak to co opisuję ja. A odnośnie tego mono bridge i stereo bridge postanowiłem zapytać na innym forum, na którym ludzie mają pojęcie o CA. Jak widać wcale nie uważam się za wszech wiedzącego co prześmiewczo sugerowałeś wcześniej.

    Grabek sprawdziłeś to co napisałem? Jeśli tak to opisz co zaobserwowałeś.

    Jeszcze jedno. Możesz mi napisać na czym polega stereofonia Twojej skrzynki i jaki głośnik w niej pracuje?
    JVC KD-SH1000 => ProconGold =>Audio Art 200.2 + Hfonics Son of Aphrodite + Audio System F2 -190 => Phase Evolution CFS 165.25 + IT MDS 12DVC

  5. #15
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jesli chodzi o skrzynie to sa tam dwa glosniki kazdy pracuje z innego kanalu ze wzmaka bez bridga a glosniki to CRUNCH gtr-124

    Zmodyfikowalem bo po pierwsze uznalem to co napisalem za niezrozumiale i nie przejrzyscie napisane.Po drugie nie przesmiewalem Twojej wiedzy tylko wrecz przeciwnie spogladajac na Twoj podpis stwierdzilem niemam doczynienia z "lama" i ze niepotrzebnie sie produkowalem oraz ze jak napisze wprost to bedzie najlatwiej bez zbednych wywodow nad ktorymi sie pocilem a ze niejestem polonista to niezbyt mi wychodzilo to co chcialem przekazac.Pisalem z glowy a nie "kopiuj wklej".
    Ty pisales o podlaczeniu jednego kanalu i uzyskaniu cichszego dzwieku na wyjsciu na korzysc jakosci Bassu,mi nie o to chodzilo lecz o uzyskanie wzmocnionego sygnalu z jednego wejscia tworzac mostek rownolegly na koncowkach mocy. Poczytaj o mostkowaniu wzmakow to zrozumiesz o co mi chodzi. I sorry jesli tamta wypowiedz zabrzmiala jak zrozumiales.Bron Boze nie mialem na celu nikogo urazic. Zmodyfikowalem ja zanim napisales to co napisales bo sam uznalem ze niejest skladniowo i zrozumiale jak napisalem /\
    Aha i nie uzylem stwierdzenia stereo bridge bo fizycznie niema mowy o czyms takim. Pisalem o mostkowaniu wzmacniacza na cos co nazywane jest mono bridge oraz mostkowaniu wzmacniacza stereo na co niektorzy mowia mono-bridge ale tym niejest.
    Pierwsza opcja to mostek rownolegly na koncowkach oraz na wyjsciu dzieki czemu sygnal z wejscia jednego jest na dwoch wyjsciach i mostkowany na nich by zsumowac wyjscia i uzyskac jeszcze wieksza moc na suba ale z mono sygnalu. To samo mozna by uzyskac z dwoch wejsc wzmaka na ktore rozdzielili bysmy dzwiek z jednego kanalu radia (z jednego w dwa i z powrotem w jeden)
    Druga opcja to sygnal stereo zmostkowany w mono na wyjsciu ktory nie dokonca jest mono bo jesli wzmacniacz niema mozliwosci wyeliminowania przesuniecia w fazie miedzy kanalami to amplitudy z obu kanalow beda sie nakladac na wyjsciu powodujac oslabienie sygnalu na glosnik
    W skrocie z dwoch w jeden ale niejednorodny lub jednorodny z opcja eliminowania przesuniecia.
    (jestem pewien ze nikt tego nie zrozumie dlatego poprzednio to zmienilem)
    Ostatnio edytowany przez tomekAGU - 08-10-11 o 19:27
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  6. #16
    karutkowski's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Honda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Spoko ja się nie gniewam I w sumie nie sprzęt świadczy o tym czy ktoś się zna czy nie. Trochę czytałem o tym mostkowaniu, testowałem kilka konfiguracji i zawsze było tak jak pisałem.

    Twoje podłączenie też nie do końca prawidłowe, bo właśnie przesunięcia fazowe mogą w takim wypadku znosić częściowo falę dźwiękową. Zazwyczaj w takich przypadkach mostkuje się kanały i łączy szeregowo z subwooferami. Jako, że masz wzmacniacz, który daje radę pędzić suba z jednego kanału to bardzo możliwe, że zrobi to lepiej w takim połączeniu jak piszę. Spróbuj tak podłączyć, a może będziesz mile zaskoczony.
    Dodano:
    Oczywiście możliwość takiego połączenia zależy czy jakie masz suby i czy wzmaczniacz może pracować w mostku w dwukrotnie niższej impedancji. Ty pewnie to wiesz ale wolałem napisać, żeby ktoś bardziej niedoświadczony lub nie znający tematu nie spalił wzmacniacza.
    Dodano:
    Teraz już rozumiem o co Ci chodzi

    p.s. Jak ktoś to przeczyta to zupełnie nie będzie wiedział o co chodzi w całej tej rozmowie.
    Ostatnio edytowany przez karutkowski - 08-10-11 o 19:56 Powód: Automatyczne łączenie postów
    JVC KD-SH1000 => ProconGold =>Audio Art 200.2 + Hfonics Son of Aphrodite + Audio System F2 -190 => Phase Evolution CFS 165.25 + IT MDS 12DVC

  7. #17
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wogole odbieglismy nieco tymi moimi wywodami od tematu i zrobila sie troche elektroda ale wiadomo co jest grane i to najwazniejsze. JA jesli chodzi o polaczenie jeden na jeden nie odczuwam kakofoni bassu moze wynika to z charakterystyki beatu muzyki jakiej akurat slucham ze idzie w mono ale nigdy nie odczulem jakiegos nakladania akustycznego.

    ps.Ja juz nie zamierzam tego tlumaczyc bo niebardzo mi to wychodzi odsylam do literatury
    Ostatnio edytowany przez tomekAGU - 08-10-11 o 20:11
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  8. #18
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    ja was nie kumam do końca
    odłączyłem jeden chinch i od razu dało się usłyszeć, że muzyka przycichła z suba, no ale ja pędzę suba z mostka
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  9. #19
    karutkowski's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Honda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    A różnicy w jakości odtwarzanego basu nie zauważyłeś?
    JVC KD-SH1000 => ProconGold =>Audio Art 200.2 + Hfonics Son of Aphrodite + Audio System F2 -190 => Phase Evolution CFS 165.25 + IT MDS 12DVC

  10. #20
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez karutkowski Pokaż post
    A różnicy w jakości odtwarzanego basu nie zauważyłeś?
    ponowiłem test i jak dla mnie jest tylko cisze, jakoś ta sama, chociaż jeszcze jutro trochę rozkręce wzmacniacz inaczej , ostatnio nie miałem zbytnio czasu, zeby eksperymentować
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •