Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 12

Temat: Pukanie przy dodawaniu gazu ?

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny Pukanie przy dodawaniu gazu ?

    Witam... Od kilku dni posiadam Audi A3 1.9TDI ASZ 130KM z skrzynią tiptronic.
    Podczas jazdy próbnej nie wyczułem tego co teraz... Mianowicie gdy przyspieszam autem i nagle zdejmę nogę z gazu silnik zaczyna hamować biegami. Po chwili gdy znowu wcisnę gaz nagle to czuje puknięcie. Dodam jeszcze, że czasami przy lekkim skręcie (prędkość trasowa 90-120km/h) czuję takie... stukanie jakby przegub, zdarza się to również podczas jazdy na wprost jednak nie zawsze. Po przyglądnięciu się autu od spodu zauważyłem wyciek chyba oleju. Wygląda mi to na simering wewnętrznego przegubu. Olej (czy smar cholera wie) jest rozbryzgany przez półośkę i trudno jednoznacznie stwierdzić skąd to cieknie. Wyczyściłem wszystko i za jakiś czas znowu zaglądnę pod auto. Teraz pytanie do Was koledzy Co to może być WG Was ? na koniec dodam, że skrzynia przy zmianie biegów robi to normalnie bez szarpania czy zrywania. Tak samo przy ruszaniu i na wstecznym. Na trybie manualnym też niby wszystko ok. Liczę, że to tylko przegub wewnętrzny... bo jeśli to skrzynia to się nieźle wj............. :/
    Ostatnio edytowany przez batim - 05-10-11 o 20:45

  2. #2
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez batim Pokaż post
    Witam... Od kilku dni posiadam Audi A3 1.9TDI ASZ 130KM z skrzynią tiptronic.
    Podczas jazdy próbnej nie wyczułem tego co teraz... Mianowicie gdy przyspieszam autem i nagle zdejmę nogę z gazu silnik zaczyna hamować biegami. Po chwili gdy znowu wcisnę gaz nagle to czuje puknięcie. Dodam jeszcze, że czasami przy lekkim skręcie (prędkość trasowa 90-120km/h) czuję takie... stukanie jakby przegub, zdarza się to również podczas jazdy na wprost jednak nie zawsze. Po przyglądnięciu się autu od spodu zauważyłem wyciek chyba oleju. Wygląda mi to na simering wewnętrznego przegubu. Olej (czy smar cholera wie) jest rozbryzgany przez półośkę i trudno jednoznacznie stwierdzić skąd to cieknie. Wyczyściłem wszystko i za jakiś czas znowu zaglądnę pod auto. Teraz pytanie do Was koledzy Co to może być WG Was ? na koniec dodam, że skrzynia przy zmianie biegów robi to normalnie bez szarpania czy zrywania. Tak samo przy ruszaniu i na wstecznym. Na trybie manualnym też niby wszystko ok. Liczę, że to tylko przegub wewnętrzny... bo jeśli to skrzynia to się nieźle wj............. :/
    tematow jest duzo uzyj opcji szukaj.
    sprawdz poduszki silnika
    dokrecenie polosi
    gumy stabilizatorow
    rozne moga byc rzeczy z tym zwiazane

  3. #3

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    szukałem, jednak nie znalazłem odpowiedzi. Zrobię jak piszesz. Gumy staba mam ok bo to już sprawdzałem. O poduszce silnika nie pomyślałem.
    Ogólnie to chyba szukam uspokojenia, że to nie jest wina skrzyni
    Byłoby to dla mnie tragedią zaraz po kupnie auta mieć wysypany automat
    W każdym bądź razie dzięki za opinie

    Pozdrawiam

  4. #4
    Tooler's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Ja strzelam z doświadczenia,że to maglownica. Cieknie z drążka kierowniczego. Jest tam taki kołnierz, w którym jest drążek zamontowany do maglownicy. Prawdopodobnie uszkodzeniu uległa "panewka" i jest luz i wyciek. U mnie tak niestety było. Objawy te same. Co do automatu to się nie wypowiadam bo nie mam pojęcia
    Only true fucking Stoner Rock in Car !!

  5. #5
    horus1979's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    rzeszow
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    moze masz po prostu lekko krzywa felge lub nie wywazona i dlatego jest bicie.po przekladaj kola z tylnich na przednie i sprawc wtedy

  6. #6

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Hm no nie wydaje mi się że to koła, ale sprawdzę. W sobotę jadę na warsztat i przy okazji posprawdzam co się da. Napisze jak znajde przyczynę. Pozdro

  7. #7

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Trochę odświeżę temat.
    Byłem w warsztacie i... tak poduszki pod silnikiem i skrzynią są OK. wymieniłem przegub zewn. i wewn. oraz uszczelniacz półosi przy skrzyni. Puknięcie nadal jest. Może uzupełnię trochę opis tego. Występuję jedno PUK przy dodaniu gazu tylko i wyłącznie. Co to może jeszcze być ??

  8. #8

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Łożysko kolumny Mcphersona?

  9. #9

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    A powiedz kolego. Czy da się jakoś sprawdzic czy jest sprawne to łożysko bez rozbierania ? może są jakieś sposoby na to ? Nie chcę dawac auta do warsztatu bo ostatnia naprawa wyniosła sporo i... wolałbym to sam zrobic.

    PS
    Robiłem takie rzeczy w moim drugim aucie BMW. Audi jest nowym autem i... nie jestem obcykany

  10. #10
    mlodymoy's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SZCZECIN
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Elo widze ze jestes ze szczecina mozemy sie kiedys spotkac to sprawdzimy to kuzyn ma maly warsztat wiec moze cos sie ogarnie
    Dodano:
    Zle doczytałem jak byś był w sz-n kiedys to daj znaka
    Ostatnio edytowany przez mlodymoy - 24-10-11 o 17:12 Powód: Automatyczne łączenie postów
    A3/S3

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •