Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 15

Temat: Różnica między zawieszeniem sportowym a gwintem?!

  1. #1
    Daniel86's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WuPeeR
    Auto
    Audi i nic innego:)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny Różnica między zawieszeniem sportowym a gwintem?!

    Interesuje mnie różnica w zawieszeniu, w ich budowie, wykonaniu, trwałości, komforcie.
    Wiem, że w zawieszeniu gwintowanym za pomocą klucza możemy regulować zakres obniżenia od 30mm nawet do 100mm a może i więcej. W zawieszeniu sportowym nie mamy takiej możliwości.
    Jaka jest jeszcze różnica w zawieszeniu sportowym/ obniżającym auto standardowo ok 30-40mm a zawieszeniem gwintowanym?
    Zawieszenie sportowe:


    Gwint:


    Jak widać różnice w budowie są.
    Czy są one wywołane tylko i wyłącznie możliwością regulacji obniżenia?
    Jak w zawieszeniu sportowym są zbudowane amortyzatory? Jakaś różnica?
    Jest inna budowa sprężyn, czy to wpływa na ich wytrzymałość?
    Który typ zawieszenia jest bardziej komfortowy? Który jest lepszy jakościowo i ma ze względu na budowę ma wytrzymalsze komponenty?

    Pzdr
    Getting away with murder!

  2. #2
    monik's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    zielone
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Z autopsji wiem (u siebie mam tylko sprężyny, ale jeździłam autami z gwintem), że gwint jest twardszy, mniej komfortowy, nawet jeśli jest skręcony na max miękko. Nie wiem jak by u mnie to wyglądało gdybym miała amory z krótszym skokiem (teraz mam serię od ambition), ale podobno nawet wtedy jest ciut bardziej komfortowo niż w przypadku gwintu.

  3. #3
    zradek1's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    woj.Pomorskie/pow.Pucki/gm.Krokowa/Łętowice
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Kolega ma u siebie w Seacie Leonie zawieszenie gwintowane firmy MTS TEHNIK
    latem jest fajnie jak sobie obniży o 6 cm komfort jakiś jeszcze jest , drogi też się fajnie trzyma. Ale jak na zimę sobie podwyższył na maxa to masakra , jeździ się jak taczką. Komfortu nie ma żadnego. Brak komfortu spowodowany jest tym że podczas skręcania gwintu zmniejsza się sprężyna no i mała jest amortyzacja.
    TYLKO AUDI

  4. #4
    rob555's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Gwint za 1000-2000zl to smiech na sali....dobre zawieszenie to 3-4x wiecej
    Lepiej kupic porzadne amorki za te pieniadze (chociaz tez rewelacji nie bedzie) niz ludzic sie ze mozna miec dobry zawias gwintowany w cenie seryjnych amorkow....
    Pozatym by prawidlowo wywazyc samochod po zalozeniu gwintu trzeba na wagach ustawiac inaczej moga byc cyrki w prowadzeniu (brak kontroli, dziwne reakcje, podskakiwanie itd...)
    Nie mozna zapomniec tez o tym ze seryjna buda (bez usztywnien) zacznie pracowac znacznie bardziej na gwincie niz na porzadnym zawiasie.
    Trzeba miec swiadomosc ze twarde zawieszenie sprawdza sie tylko na idealnym asfalcie... w innym przypadku moze sie okazac ze auto lata po drodze jak szmata
    hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu

    Hamownia podwoziowa- pomiary mocy


    Serwis mechaniczny aut koncernu VAG

    Tune-Up.pl -Tuning Gdańsk

  5. #5

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    nie wiem czy jest cos takiego jak sportowe zawieszenie. Poprostu jest wersja twardsza, ktora również obniza. W rajdach samochodowych uzywają zawieszen gwintowanych, na kazdy rodzaj nawieszchni.

  6. #6
    Kajetan's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzionków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    jak mówi rob555 chińskie wynalazki za 1000 pln jeszcze w gwincie to można kupować tylko i wyłącznie dla wyglądu samochodu (gleba). Jak ma być w miarę nisko i komfortowo to moim zdaniem sportowe dobrej firmy najlepiej z regulacją twardości.

  7. #7
    sema9's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Staszów
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Kumpek kupil ost na allegro to zawieszenie gwintowe koszt ok 1100zl wszytsko fajnie bo nowe i efekt na aucie tez ciekawy ale osobiscie twierdze ze to bubel jak juz ktos wspomnial wczesniej za porzadne zawieszenie z gwintem trzeba dac 3-4 razy wiecej i sie zgodze a na nasze drogi tak niskie i twarde zawieszenie jest nie wskazane..osobiscie bym zainwestowal w seryjne zawieszeni od wersji ambitiona albo z innego auta gdzie seryjne jest juz nizsze i efekt tez bedzie super plus oczywiscie minimum 17" felga..ale sa gusta i gusciki

  8. #8
    Daniel86's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WuPeeR
    Auto
    Audi i nic innego:)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Czyli podsumowując, takie zawieszenia gwintowane w cenach do 2000-2500zł są nic nie warte.
    Generalnie nie wiem czym się różni gwint za 4000 czy 8000 zł ale komfortem chyba nie. Zawieszenia sportowe czyli te obniżające sprężyny i sportowe amortyzatory do krótszych skoków będą bardziej komfortowe od gwintu. Zastanawiałem się właśnie jeszcze jak to by było na zimę po rozkręceniu gwintu i tu na logikę zradek dobrze powiedziałeś że sprężyna się wydłuża i ma mniejszą amortyzację więc tu tego komfortu już całkiem brak.
    To czy jest coś w gwincie takiego za co warto zapłacić te 4000zł prócz możliwości extremalnego obniżenia auta?
    Getting away with murder!

  9. #9
    rob555's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Ostatnio latalem A4 z zawiasem TEINA (prostreet). Mimo ze gwint to komforcik swietny,jedynie trzeba bylo uwazac na spiacych policjantow bo 6cm nizej auto siedzialo.
    Pokonywanie lukow czy szybka zmiana pasa przy predkosci 200km/h byla absolutnie bezproblemowa. Regulacja tlumienia na srednio ustawiona.
    Ale taki zestaw ok 4tys kosztuje..mamy w tym regulacje wysokosci, regulacje sily tlumienia amorkow (bardzo istotny parametr!) mocne bebechy ktore 2 lata karania po polskich drogach wytrzymaly.
    Tak samo Bilstein B14 czy B16 kolega mial w leonie. Fakt ze ustawienie mial torowe wiec plomby wypadaly ale to co na winklach to auto robilo to szok.

    Czesto jezdze z klientami (jazdy probne) czasem sam prowadze wiec jakies odniesienie mam. Te chinskie zawiasy z niemiec sa tylko fajne na postoju... jak wsiadziesz i pojedziesz to sie okaze ze auto skacze, na zakretach sam pasy zmienia, i wcale nie sa bezpieczniejsze niz dobra seria.
    Ja jezdze szybko wiec dla mnie nie ma kompromisow. Zawias heble i opony musza byc naprawde dobre reszta ma male znaczenie.
    hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu

    Hamownia podwoziowa- pomiary mocy


    Serwis mechaniczny aut koncernu VAG

    Tune-Up.pl -Tuning Gdańsk

  10. #10
    sema9's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Staszów
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    zgodze sie z rob555 chinski shit jest dobry ale jak masz u siebie w miescie drogi na na torze i nie masz zamiaru z niego wyjezdzac to efekt ladny i jazda przyjemna a jesli auto Ci sluzy do jazdy nie tylko po miescie a w trasy a chcesz sie bawic w gwint to lepiej raz dobrze i konkretnie..bo kupic za 1200zl kazdy moze ale jak po roku znowu dasz kolejne 1200 to juz wtedy tak fajnie nie jest..mi pekla sprezyna i zdowbylem jakies 2 na przod z golfa IV przypuszczam ze wersji gti i mimio iz spryny byly krotsze od seryjnych i mialy tyle samo zwoi auto mi siadlo bardzo przyzwoicie i uwazam ze jak na nasze drogi to ystarczajaco a co moge dodac to to ze jest i konfort bo nie za twardo i nie za miekko i dobrze sie drogi 3ma teraz musze tyl wymienic bo stoi na serii i troche brzydko wyglada..
    P.S. za firme tez sie placi a co za tym idzie lepsze wykonanie bo kupic cale zawieszenie sportowe z firmy xyz i dac 1000zl a kupic np koni czy tego typu i dac 3 razy wiecej o czyms swiadczy

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •