Nie upre sie mylicie się, nie mam zamiaru żyć tylko przekonaniem że ma 150 tys km, własnie auto jest od 1 własciciela,bezwypadkowe 100% jest za normalną kase, za tyle kupie w Polsce- nie chce okazji bo wg mnie nie ma , tylko nie chce się juz nabrać, sam mam audi a3 później sie okazało ze w ecu zamiast 180 tys km ma 370 i dlatego tyle w niego ładowałem. Dlatego w Niemczech szukałem auta od 1 właściciela i z serwisem Audi a nie jakimś warszratem do końca wypełnioną ksiażką. Auto mnie zaskoczyło, oglądałem duzo A2 w Polsce i w Niemczech, takie jak mnie interesowało kosztowało dużo, w Polsce wiekrzośc ma wytarte klimatroniki przełaczniki a przebieg ok 150 tys km, a ten co mnie inetersuje ponad 200 i nic nie wytarte, tylko wszyscy jak słyszą jaki ma przebieg to się za głowe łapia, ale auto wygląda bardzo dobrze i te serwisy w ASO do końca- bez żadnej zwłoki mnie przekonały i chciałem żeby mnie ktos poparł w moim wyborze chyba że sie mylę. Dylemat mam tylko czy motorownia będzie jeszcze taka mała zyć długo, jak dalej będe ją serwisował czy szykują sie wydatki w związku z przebiegiem. Chciałem 1.4 TDI bo ma turbine WG i nie ma dwumasy i jest aluminium. Sorki ale mam juz dosyć oszukanych aut i dlatego ciagle się pytam boje sie wpaść w bagno. Jak Wpisałem te wymagania jakie mnie inetersuja to auta na prawde maja ponad 200 tyś km ( 1 właściciel, bezwypadkowe, serwis ASO do końca, TDI, klimatronik )