Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 12

Temat: [8L] Stojące kierownice w Turbinie

  1. #1
    Jacek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa-Wilanów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny [8L] Stojące kierownice w Turbinie

    Niestety okazalo sie ze turbinka pompuje mi na orginalnym programie w zasadzie na granicy notlaufu a po wgraniu wiruska przeładowywuje o 0,3 bara i łapie notlauf praktycznie za każdym razem gdy przyspieszam od 0 do 150 .
    Okazało sie ze po sprawdzeniu i ruszeniu kluczem kierownic od turbo w zasadzie na maxa były zapieczone daly sie troszke rozruszac i po psiknieciu jakimś mazidlem jest duza poprawa ale nie chodzi to tak jak powinno . Czy ktos ma jakies doswiadczenia z tymi kierowncami ktore zapieczone powodują własnie zwiekszone cisnienie na turbinie. Sposób jaki mi rozruszali te kierownice banalny ,niby pomógł no ale nie wiadomo czy na tydzien czy na miesiac bedzie dobrze a potem znowu lipa. Czy da sie to zrobić jakims niedrogim kosztem a jesli tak to prosze o namiary i jakieś rady.

  2. #2
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    O zapieczonych kierownicach było troszkę....
    http://a3-club.net/forum/viewtopic.php?t=7385 - Tutaj link do strony jak rozebrać turbinkę

    Jak wada w Notlauf to chyba właśnie przeładowaniem turbiny ,a o notlaufie też było.

    Myślę ,że każdy mechanik poradzi sobie z rozebraniem i wyczyszczeniem tej turbiny a i samemu można by się pokusić.

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Los Angeles
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    to ci wyszło zaraz po programie?badałeś sprężarkę przed programem?co ci powiedzieli w diagtronicu?

    pzdr

  4. #4

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław/malmo
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    czesc mialem to samo mechanik poruszal i tak juz 4 miesiace jezdze i na razie ok a MiG 25 wyslal ci juz tresc mojej przygody wiec warto poczytac po za tym mam zamiar dac turbo do przeczyszczenia nie zaszkodzi a moze pomoc pozdro
    Lukas Wrocław

  5. #5
    Jacek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa-Wilanów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    W diagtroniku nie mierzyli cisnienia na turbo przed programem wyszło dopiero po programie rozruszali troszke i w piatek sprawdze czy to cos dało a jesli chodzi o czyszczenie to dali mi namiar na jakis tam warsztat i cena jaką mi koleś powiedzial za czyszczenie to 500 zł wiec troszke duzo cos mi sie wydaje

  6. #6

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczecin
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jacek
    W diagtroniku nie mierzyli cisnienia na turbo przed programem wyszło dopiero po programie rozruszali troszke i w piatek sprawdze czy to cos dało a jesli chodzi o czyszczenie to dali mi namiar na jakis tam warsztat i cena jaką mi koleś powiedzial za czyszczenie to 500 zł wiec troszke duzo cos mi sie wydaje
    W szczecinie o ile sie gdzies podjemuja to dal przykladu w granicach 1000 zl za taka usluge, choc moim zdaniem warta jest nie wiecej jak 200

  7. #7
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    w lublinie za czyszczenie ok 150 + drugie tyle za demontaz/montaz - z doswiadczenia wiem ze czasami ciezko rozebrac trubine

    ja moczylem w roznych specyfikach bo nie dalo sie rozebrac a nie chcialem auta miec unieruchomionego na kilka dni by dobrze odmokla i puscila - u mnie takie rozruszanie wystarczylo na rok i znowu jest problem

    co do samego czyszczenia to zazwyczaj sa 2 sposoby - rozlozenie czesci goracej i oczyszczenie wszystkiego badz myjka ultradzwiekowa (wtedy bez rozbierania)
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  8. #8
    micho_m's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Mi mechanik powiedzial ze za 300 ja wyczysci z demontazem/montazem, czyli tak jak pisze DTM. A w przypadku jak turbina normalnie dziala, nie wpada w notlauf itd to jest sens czyszczenia jej? Moze to w czyms pomoc?

  9. #9
    Jacek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa-Wilanów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    A czy takie rozruszanie nie jest szkodliwe?? bo przecież mozna to robic powiedzmy raz na poł roku i po problemie jesli oczywiscie bez problemu rusza spowrotem

  10. #10
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    A w przypadku jak turbina normalnie dziala, nie wpada w notlauf itd to jest sens czyszczenia jej? Moze to w czyms pomoc?
    nie ma potrzeby - po prostu trzeba przejechac sie co jakis czas ostrzej i tyle
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jacek
    A czy takie rozruszanie nie jest szkodliwe?? bo przecież mozna to robic powiedzmy raz na poł roku i po problemie jesli oczywiscie bez problemu rusza spowrotem
    rozruszanie moze byc szkodliwe gdy sie mocno zapieka i przy probie rozruszania cos sie urwie/przeskoczy itp - dlatego jak juz wystepuja problemy to najlepiej rozebrac i dokladnie oczyscic
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •