Strona 11 z 107 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 101 do 110 z 1067

Temat: 8L/8P - Obniżenie/spreżyny/jakie itd

  1. #101
    MaGGu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    Audi S3 8V
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    podejdą.
    Audi A3 8L VP - 192 KM 404NM by DynoSoft - SOLD
    Audi A3 8L PD - 224KM 430 NM by COMPSport - SOLD
    Audi A3 8P BKD - 216KM 435NM by DynoSoft - SOLD
    VW GOLF 6 R20 CDLF - 350KM 445NM by COMPsport - SOLD

    Audi S3 CJXC Sportback - 385KM 492NM by
    COMPsport - NOW


  2. #102
    wnuczek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Góra Kalwaria
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    A ja mam pytanie, pewnie już zadane na forum, lecz nie mogłem znaleźć.
    Chodzi o to, że zamontowałem sprężyny Eibach Pro-Kit do mojego auta. Tył auto siedzi elegancko, lecz przód prawie w ogóle się nie ruszył.
    Sprężyny są przeznaczone do wersji 1,6. Amortyzatory mam Kayaba gazowe, przebieg około 20k km.
    Czy to już tak zostanie? Oprócz amortyzatorów co jeszcze możne mieć na to wpływ? Co można zrobić aby to było "normalnie"?
    Pozdrawiam, czekam na odpowiedzi.

  3. #103
    mrcarloss's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ireland
    Auto
    audi A4 1.8T quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Talking

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pavson Pokaż post
    Cześć, dołączam do pytających o połączenie sprężyn z amorami. Padł mi prawy przedni amor w gwincie i zdecydowałem się zmienić zawiechę pod nieco mniej łamiącą zęby - wybór sprężyny Eibach Pro-Kit.. no i właśnie co z amorami ? u nas na forum niby ludzie zakładali seryjne amory do obniżenia -30 i nic się nie działo, ale z kolei inni mówią że tylko sportowe amory i żadne inne, na innych forach też raczej się skłaniają na sport.. tylko że CENA - w tej chwili nie wydolę 2000 na zestaw amorów i się zastanawiam czy brać jakieś MTS technik, które są sportowe ale tanie (jak ktoś jeździł może powiedzieć co to za sprzęt) czy brać seryjne, jakąś Kayabę czy bilsteina b4.. w innej sytuacji bym spokojnie odłożył na lepszy amor ale prawy się poci ostrzej i jestem pod ścianą.. Naczytałem się postów tutaj i na innych forach i mam już lekki zawrót głowy.. Help & thanx
    Ja mam MTS Technik i jeżdże bez problemów już od roku
    a kolega Szuli i Monia pewnie cisnął po dziurach a na sportowym zawiasie totak się nie da
    Także dobry zestaw za dobrą cenę
    A co do obniżenia polecam 40mm, auto ładnie wygląda a nie szura bo A3 są dość wysokie (nie mam żadnych problemów z progami)
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez wnuczek Pokaż post
    A ja mam pytanie, pewnie już zadane na forum, lecz nie mogłem znaleźć.
    Chodzi o to, że zamontowałem sprężyny Eibach Pro-Kit do mojego auta. Tył auto siedzi elegancko, lecz przód prawie w ogóle się nie ruszył.
    Sprężyny są przeznaczone do wersji 1,6. Amortyzatory mam Kayaba gazowe, przebieg około 20k km.
    Czy to już tak zostanie? Oprócz amortyzatorów co jeszcze możne mieć na to wpływ? Co można zrobić aby to było "normalnie"?
    Pozdrawiam, czekam na odpowiedzi.
    A kupiłes te springi z jakiejś stronki czy używane?
    Bo może to być zestaw do diesla i 1,8T, które mają cięższy silnik!! Tak mi to wygląda Jeśli to był sklep to mogli Ci przez pomyłkę dać nie takie springi na przód, więc dzwoń do nich i reklamuj
    A jeśli od kogoś z allegro to Ci kit sprzedał, albo sam nie wiedział do jakiego modelu te springi
    Ostatnio edytowany przez mrcarloss - 13-05-10 o 12:36 Powód: Automatyczne łączenie postów

  4. #104
    wnuczek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Góra Kalwaria
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Sprężyny kupiłem nowe. Na sprężynach był numer katalogowy zgodny z przeznaczeniem do mojego auta. Może jakie gumy, czy coś maja na to wpływ..
    Przejechałem ponad już około 300 km, delikatnie opadł, ale to nie to co być powinno
    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 01-12-10 o 19:14

  5. #105
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    moze swoje stare sprezyny miales juz tak zuzyte ze obnizaly Ci auto o te 30mm
    jest to normalne
    porowanaj autko zinnym ze zdrowym takim samym zawieszeniem fabrycznym
    chyba ze tyl teraz jest nienaturalnie nisko, a przod wyzej ?
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. #106
    wnuczek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Góra Kalwaria
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Przed wymianą sprężyn odległości pomiędzy błotnikiem a kołem z przodu wynosiło 5,5 cm, oraz z tyłu 5,5 cm.
    Teraz po wymianie sprężyn z przodu jest nadal 5,5 cm, a z tyłu 2,5 - 3 cm.

    Dodam do tego, że chciałem podnieść samochód na lewarku.
    Zacząłem od tego oryginalnego co się znajduje w samochodzie. Lewarek rozkręciłem maksymalnie, a koło przednie nadal stało na ziemi. Wziąłem żabke i było to samo.
    Tak powinno być?

  7. #107
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    moje sprezyny po okolo 200km jazdy i paru dniach stania w garazu obnizyly autko i teraz autko moze jest ciut wyzej polozone ale na zakretach zdecydowanie lepiej sie trzyma (praktycznie nie wygina sie co mialo miejsce przy starych sprezynach

    ale mam pytanie bo przy wymianie sprezyn okazalo sie ze moje 6 miesieczne amorki sachsa super turing z przodu opadaja (a powinny sie chyba wyciagac) mechanik powiedzial ze sa rozwalone, zreszta widac ze olej wylecial jeden z tylu tez przecieka

    bylem w sklepie i gwarancja sachsa polega na tym ze odsylam amorki razem z wydrukiem ze stacji diagnostycznej gdzie musi byc albo roznica miedzy nimi minumim 20% lub amorki ponizej 40% skutecznosci
    a wychodzi mi ze mam powyzej 70% wszystkie pewno za sprawa wlasnie tych sprezyn

    mozecie mi powiedziec co mam zrobic zeby amorki poszly na gwarancje??

    pzdr
    OOOO UWIELBIAM




  8. #108

    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa/Fałtekowo
    Auto
    Honda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    no niestety tak się właśnie scfanili, co gorsze na stacji żeby wyszła poniżej 40% trzeba mieć mega kapcia z mega miękka sprężyną, a sam sachs super touring do najlepszych nie należy, a ze sportową sprężyną pada bardzo szbko
    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 01-12-10 o 19:15
    RPMotorsport.pl
    Magnaflow, Thermo-Tec, Ultra Racing, Rockford Fosgate, Motul, Millers Oils, Toyo, Drag Wheels, ATS, EBC, Sparco, MTS Technik, Eibach i inne, możliwość negocjowania cen

  9. #109
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lukiasz Pokaż post
    sachs super touring do najlepszych nie należy, a ze sportową sprężyną pada bardzo szbko
    to twoje zdanie, mi padly pewno dla tego ze przy kupnie myslalem ze mam zawieche -30mm a jak sie nie dawno okazalo bylo -55mm

    czy ktos mi moze dac jakas rade jak to zrobic, moze pojechac na stacje jakims maluchem albo polonezem
    OOOO UWIELBIAM




  10. #110
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    witam
    szukam sprezyny do S3 do siebie i nie wiem jaka powinna byc. W Etce znalazlem 11 roznych. Jest napisane np 1 pasek barwny i 5 paskow barwnych to przyklad z jednego z opisow. Jak to czytac?

Strona 11 z 107 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •