Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: Wymiana czujnika hamulca nożnego

  1. #1
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Exclamation Wymiana czujnika hamulca nożnego

    Dawno mnie nie było ale dla potomnych opiszę plus minus wymianę czujnika hamulca.

    Zacznijmy od opisania problemu:

    Brak świateł stop (wszystkich). Sprawdziłem żarówki... później bezpieczniki na koniec zVAGowałem samochód i nic nie pokazało żadnych błędów... Później wyczytałem na forum że były już takie problemy i winny był czujnik. Słuchając rad starałem się go przepsikać WD40 itp... nie dało to nic a nie chciało mi się bawić w jakieś czyszczenia zwłaszcza że część nie jest droga... No i postanowiłem wymienić czujke... Poniżej opis. jednak zdjęć jest mało bo ciemno mam jak w d.... w garażu

    1. Odczepiamy pokrywkę bezpieczników tak żeby dostać się do śrubek trzymających dolną część tapicerki pod kierownicą.

    2. Rozkręcamy śrubki i ściągamy tapicerkę, żeby zeszła cała odczepiamy kostki przy światłach i możemy pozbyć się osłony (foto poniżej ale słaba jakoś bo z tel. )



    3. Po ściągnięciu tapicerki zaglądamy w okolice pedału hamulca będzie tam czujnik z wtyczką. Najpierw wyciągamy kostkę z wiązką kabli (u mnie w a3 AGR z 1996 roku jest 4 pinowa wtyczka). Następnie chwytamy czujnik i przekręcamy w lewo później wyjdzie sam jak masełko...

    4. Stary czujnik wygląda tak:



    5. Nowe czujniki są większe. (ja kupiłem zielony w ASO za 42zł brutto) Dostępny od ręki. Podłączając nowy czujnik wkładamy kostkę z wiązką (UWAGA jeśli będziemy próbowali coś klikać nie zadziała. Czujnik działa dopiero po umieszczeniu w docelowym miejscu ponieważ przy wkładaniu zatrzaskują się na nim takie blaszki i wtedy działa...). Czujnik z podłączoną już wiązką wkładamy do dziury i przekręcamy w prawo - usłyszymy takie click na koniec i koniec roboty można sprawdzić czy działa.

    podłączony wygląda tak:



    6. Składamy wszystko do kupy i cieszymy się światłami stop.









    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=0aa96...26aa3818b156b4
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-08-15 o 14:18
    420 500 km
    1

  2. #2
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Dodam tylko, że nie trzeba zdejmować osłony plastikowej nad pedałami. Wystarczy włożyć rękę przez dziury w osłonie i bez problemu można wymienić ten czujnik w 2 minuty.
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •