Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 27

Temat: Neostrada- podział łacza

  1. #1
    Domes's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    R-sko / Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny Neostrada- podział łacza

    Witam! Czy jest mozliwosc podzielenia transferu przy livebox'ie? Podlaczone sa 3 komputery, jeden przez USB, drugi przez Ethernet i trzeci WiFi. Najczesciej jak jeden cos sciaga to innym ciezko nawet stronke odpalic...

  2. #2
    Grzechu's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Marki koło Wawy
    Auto
    KIJEK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Domes, i tak bedzie bo ten co sciaga zabiera cały transfer musiał byś jakiś inteligentny rooter załorzyć co bedzie dzielił transfert po równo
    Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej

    TANIE CZĘŚCI

    TERAZ KIA "KIJEK"

  3. #3
    Domes's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    R-sko / Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Myslalem, ze livebox jest na tyle inteligenty i bedzie dzielil ladnie transfer... W takim razie po co w ogole TP daje ludziom takie cus, niech powiedza kupcie sobie normalny router bo nas technologia przerosla... Zadnym programem do podzialu lacza tez sie tego raczej nie da zrobic, bo kazdy ma rowne prawa, tj. administratora...

  4. #4
    Sens's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Domes, TP zawsze daje ludziom badziew wystarczy poczytać o poprzednich modemach wifi sagem Jeżeli wszystkie 3 kompy są u Ciebie to proponuje poustawiać limity (w menadżerze pobierania, emule, torrent czy z czego tam ściągasz)
    1.9 TDI tuned by COMPSPORT

  5. #5
    Grzechu's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Marki koło Wawy
    Auto
    KIJEK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Domes, nie maiłaem do czynienia z live boxem ale zdaje mi sie ze działa on na zasadzie zwykłego routera

    [ Dodano: Wto 09 Paź, 2007 11:23 ]
    a do tego jak sie dowiadywalem o TP i neostrade to powiedzieli mi ze mozna life boxa kupić i bezprzewodowo wtedy mieć neta w całym domu a pocichy sprzedawca powiedział mi ze lepiej kupić sobie samemu router tanie sprawniej i własny
    Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej

    TANIE CZĘŚCI

    TERAZ KIA "KIJEK"

  6. #6
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Domes
    Myslalem, ze livebox jest na tyle inteligenty i bedzie dzielil ladnie transfer... W takim razie po co w ogole TP daje ludziom takie cus, niech powiedza kupcie sobie normalny router bo nas technologia przerosla...
    W domowych warunkach jest to niepotrzebne i się nie stosuje podziału transferu. Nie ma co miec pretensji o to do TP.

  7. #7
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    lb z TP, to normalny router, w ładnym opakowaniu nic więcej,
    zamiast wywalać kase na obudowe, mogliby zainwestowac w funcjonalnośc, no ale liczy się brand przedewszystkim.
    jeśli chcesz porzadnego podzialu łącza z tranferami, to kup porzadny router a nie bierz LB.
    BTW> Dla mnie TP S.A. to zło
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  8. #8
    Domes's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    R-sko / Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Dziala na zasadzie routera ale niestety jak widac ma pewnie niedociagniecia... Myslalem wlasnie tak jak Sens, zeby kazdy sobie sam ustawil limit sciagania na kompie, ale wtedy nie mozemy wyeliminowac czynnika ludzkiego Dziekuje za odpowiedzi

    [ Dodano: Wto 09 Paź, 2007 11:38 ]
    Cytuj Oryginalnie napisane przez marekb
    lb z TP, to normalny router, w ładnym opakowaniu nic więcej,
    zamiast wywalać kase na obudowe, mogliby zainwestowac w funcjonalnośc, no ale liczy się brand przedewszystkim.
    jeśli chcesz porzadnego podzialu łącza z tranferami, to kup porzadny router a nie bierz LB.
    BTW> Dla mnie TP S.A. to zło
    Jesli ja bym to robil od poczatku na pewno kupilbym normalny router, zwlaszcza ze obecnie nie sa drogie. Wynajmuje mieszkanie we Wrocku, a dokladnie pokoj i jak sie wprowadzilem zastalem juz taki stan rzeczy

  9. #9
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Dziala na zasadzie routera ale niestety jak widac ma pewnie niedociagniecia...
    jakie niedociagniecia - dziala jak kazdy router z wifi oraz modemem za male pieniadze - nic wiecej nic mniej wiec nie rozumiem

    router z wifi oraz z podzialem pasma (statycznym i dynamicznym) kosztuje powyzej 500zl - jedynym wyjatkiem sa niektore LinkSys'y np WRT54GL gdzie mozna wgrac inne oprogramowanie ktore zwieksza znaczaco funkcjionalnosc ale on z kolei nie posiada modemu ADSL

    z modemem ADSL, z wifi oraz podzialem pasma statycznym (z gory kazdemu uzytkownikowi) chyba najlepsza propozycja bylby: DrayTek Vigor 2700Ge do dostania za ok 350zl


    ps. przy okazji nie robcie z siebie typowych "polaczkow" ktorzy chca miec wszystko za bezcen
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  10. #10
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    DTM nie mow ze nie chcialbys miec wszystkiego za bezcen? :> Bo ja bym chcial! mysle ze nie tylko ja ;]

    Wracajac do routera: zakladajac ze masz uprawnienia admina na tym routerze, to za kazdym razem kiedy ktos zasysa a ty netu nie mozesz uzywac bo muli, to wlaz na router (z przegladarki pewnie 192.168.0.1) i odpinaj kolesia. Raz, drugi i zrezygnuje. Ssac bedzie tylko w godzinach nocnych. Ja tak robilem i nauczylem u mnie w mieszkaniu chlopakow wlasciwego ssania Ja uzywam d-linka i nie mam neo. Byc moze w tym LB mozna poblokowac jakies porty? to tez jest rozwiazanie, ale nie znam tego routera a z waszych wypowiedzi wnioskuje ze to jakis tani badziew, wiec raczej nic z tego nie bedzie. Musisz korzystac z mojego spokobu.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •