Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 27

Temat: Neostrada- podział łacza

  1. #11
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Ja Domes polecił bym Ci fresco do tego co chcesz zrobić. Potrzeny Ci komputerek za 50-100zł bez dysku monitora itd. Kiepska płyta, kiepski procek, mało pamięci i stacja dyskietek. Na frisko zrobisz wszystko co chcesz i żadnej ruter sprzętowy nie zagwarantuje Ci takiej funkcjonalności.

    Jesli natomiast interesują Cię tylko rutery to zajrzyj tutaj http://neostrada.info/routery.php fajna stronka i mają po testowanych trochę ruterów

  2. #12
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez malik
    DTM nie mow ze nie chcialbys miec wszystkiego za bezcen? :> Bo ja bym chcial! mysle ze nie tylko ja ;]
    odpowiem tylko tyle - zycie to nie bajka
    Cytuj Oryginalnie napisane przez jarekm
    Na frisko zrobisz wszystko co chcesz i żadnej ruter sprzętowy nie zagwarantuje Ci takiej funkcjonalności.
    nie uogolniaj jakbys dodal w podobnej cenie to by jeszcze to przeszlo, choc przy wiekszych sieciach freesco tez na nic sie zda
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  3. #13
    Domes's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    R-sko / Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    ps. przy okazji nie robcie z siebie typowych "polaczkow" ktorzy chca miec wszystko za bezcen
    Nie wiem w ktorym miejscu sie tego dopatrzyles... Nikt tu nie chce czegos za bezcen. Po prostu pytalem sie o mozliwosc podzialu transferu przy uzyciu livebox'a, bo takowy zastalem po wprowadzeniu sie do mieszkania i nie zdaje on egzaminu. Dodatkowo wlasciciel mieszkania wzial Neo 512 na 3 lata, ktory jest dzielony na 3 komputery

    Dzieki za fachowe rozwiniecie tematu

    [ Dodano: Wto 09 Paź, 2007 12:51 ]
    Cytuj Oryginalnie napisane przez malik
    DTM nie mow ze nie chcialbys miec wszystkiego za bezcen? :> Bo ja bym chcial! mysle ze nie tylko ja ;]

    Wracajac do routera: zakladajac ze masz uprawnienia admina na tym routerze, to za kazdym razem kiedy ktos zasysa a ty netu nie mozesz uzywac bo muli, to wlaz na router (z przegladarki pewnie 192.168.0.1) i odpinaj kolesia. Raz, drugi i zrezygnuje. Ssac bedzie tylko w godzinach nocnych. Ja tak robilem i nauczylem u mnie w mieszkaniu chlopakow wlasciwego ssania Ja uzywam d-linka i nie mam neo. Byc moze w tym LB mozna poblokowac jakies porty? to tez jest rozwiazanie, ale nie znam tego routera a z waszych wypowiedzi wnioskuje ze to jakis tani badziew, wiec raczej nic z tego nie bedzie. Musisz korzystac z mojego spokobu.
    Tylko tak jak mowilem kazdy ma uprawnienia administratora i to jest problem... i kazdy moze ze swojego kompa odlaczyc Internet Nie o to chodzi zeby sobie na zlosc robic

  4. #14
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DTM
    jakbys dodal w podobnej cenie to by jeszcze to przeszlo, choc przy wiekszych sieciach freesco tez na nic sie zda
    jak masz większą sieć to sobie kupujesz cisco a nie bawisz się we freesco. Celeron 600 + reszta gratów nie przekraczających 100zł spokojnie ciągnie na freesco łącze 10mb i 90 klientów wiem bo robiłem i od 2 lat żadnych problemów.

  5. #15
    Domes's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    R-sko / Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Najgorsze jest to, ze tu nie ma za bardzo co dzielic hehe Nie musze tlumaczyc co tzn 512kb/s na 3 komputery Zwlaszcza przy 3 dowload'ujacych studentach... Chyba bedziemy musieli sobie zaufac i kazdy zainstaluje sobie program do rozdzialu transferu, jak ten pomysl zawiedzie trzeba bedzie pomyslec o router'rze, ewentualnie fresko. Dziekuje wszystkim za odpowiedzi

  6. #16
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Domes
    Nie wiem w ktorym miejscu sie tego dopatrzyles... Nikt tu nie chce czegos za bezcen.
    oj to byla taka przenosnia do tego:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Domes
    Myslalem, ze livebox jest na tyle inteligenty i bedzie dzielil ladnie transfer... W takim razie po co w ogole TP daje ludziom takie cus, niech powiedza kupcie sobie normalny router bo nas technologia przerosla...
    wiec jezeli nie znasz sie na tym to nie zakladaj ze ich technologia przerosla tylko zrozum ze w tej cenie nie osiagnie sie tego co chcesz
    Cytuj Oryginalnie napisane przez marekb
    lb z TP, to normalny router, w ładnym opakowaniu nic więcej,
    zamiast wywalać kase na obudowe, mogliby zainwestowac w funcjonalnośc, no ale liczy się brand przedewszystkim.
    tylko inwestycja w funkcjonalnosc podniosla by cene samego LB a tutaj chodzi o to by LB bylo dobrym rozwiazaniem dla przecietnego Kowalskiego za w miare przystepna cene, ktory zazwyczaj chce podlaczyc bezprzewodowo laptopa oraz stacjonarnego po kablu

    za to najlepsza odpowiedzia na to dlaczego tepsa nie oferuje routerow z duzymi mozliwosciami jest ta:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25
    W domowych warunkach jest to niepotrzebne i się nie stosuje podziału transferu. Nie ma co miec pretensji o to do TP.
    oraz to ze malo kto by kupowal zaawansowany "drogi" sprzet - dlatego jak ktos chce juz takowy kupic to sobie sam na wlasna reke kupuje a nie bierze "podstawowy" sprzet od tepsy


    nie myslcie ze bronie LB bo sam bym go nie kupil ja chce tylko zwrocic uwage by mierzyc sily na zamiary, czyli nie oczekiwac od sprzetu za kilka zloty funkcjonalnosci sprzetu za setki zl
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  7. #17
    Domes's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    R-sko / Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Nie wiem czy to dobre rozwiazanie dla przyslowiowego Kowalskiego, jakim ja i moi lokatorzy jestesmy Oczywiscie rozumiem ogolne zalozenie TP i ciecie po kosztach ale tyle o tym

  8. #18
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jarekm
    jak masz większą sieć to sobie kupujesz cisco a nie bawisz się we freesco.
    cisco to kupujesz jak masz ogromna siec albo bardzo duzy budzet
    przy mniejszym budzecie i wiekszej sieci kupujesz np Planeta CS-1000 i masz zapewniona duza funkcjonalnosc z niezawodnoscia
    Cytuj Oryginalnie napisane przez jarekm
    Celeron 600 + reszta gratów nie przekraczających 100zł spokojnie ciągnie na freesco łącze 10mb i 90 klientów wiem bo robiłem i od 2 lat żadnych problemów.
    10Mb i to 2 lata temu
    ogolnie rozwiazania komputerowe sa bardzeij zawodne niz sprzetowe i ja bym sie nie odwazyl na tak duza siec i takie lacze na stawianie jakiegos celerona z freesco
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Domes
    Najgorsze jest to, ze tu nie ma za bardzo co dzielic hehe Nie musze tlumaczyc co tzn 512kb/s na 3 komputery Zwlaszcza przy 3 dowload'ujacych studentach... Chyba bedziemy musieli sobie zaufac i kazdy zainstaluje sobie program do rozdzialu transferu, jak ten pomysl zawiedzie trzeba bedzie pomyslec o router'rze, ewentualnie fresko. Dziekuje wszystkim za odpowiedzi
    czyli przy tak malym laczu podzail statyczny i tak na nic by sie zdal wiec musialbys poszukac urzadzenia z mozliwoscia podzialu dynamicznego a te znowu sa drogie

    najlepszym rozwiazaniem dla Ciebie bylby zakup takiego Linksys'a WRT54GL, wgranie softu tomato oraz jego odpowiednie skonfigurowanie (po uslugach) a nastepnie podlacznenie go zaraz za LB (ktorego macie i z ktorego zapewne nie mozecie zrezygnowac ) do ktorego bylyby podlaczone wszystkie kompy - wtedy LB robilby tylko za modem
    jedyny minus takiego rozwiazania to zakup tego Linksysa czyli ok 250zl
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  9. #19
    Domes's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    R-sko / Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Dzieki DTM, kwota nie jest zabojcza, wiec jesli po dobroci nie da rady wtedy zakupimy tego Linksysa Tylko zeby chociaz bylo 1Mb...

  10. #20
    bronek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    K A T O W I C E
    Auto
    oooo
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Domes.. A ty uzywasz tego u siebie w domu czy dzielisz z sasiadami??
    4Litery - A3-jeczką w terenie woże ... ;]

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •