Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 18

Temat: Problemy ze skrzynią 1.9 TDI 5 biegów

  1. #1

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białobrzegi/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny Problemy ze skrzynią 1.9 TDI 5 biegów

    Witam,

    W mojej A3 zaczęły się pojawiać problemy ze skrzynią biegów i postanowiłem napisać na forum licząc na Waszą pomoc. W zasadzie nie dają mi spokoju 2 sprawy, które postaram się opisać możliwie szczegółowo.

    Na wstępie napiszę, że jakiś czas temu (okolice wakacji) padł mi dwumas, więc wymieniłem na nowe razem ze sprzęgłem. Zakupiłem komplet LUK'a (600001600) ze sprzęgłem samonastawnym. Oryginalnie miałem założony komplet Sachs (zwykłe sprzęgło). Nie wiem czy ma to związek z opisywanymi problemami, ponieważ z tego co się orientuję zestawy obu producentów mogą być stosowane zamiennie, ale nigdy nie wiadomo.

    Przechodząc do sedna:

    1. Dość często pojawia się problem przy wrzucaniu wstecznego. Wydaje mi się, że niezależnie od tego czy silnik zimny, czy rozgrzany. Początkowo jak nie chciał wejść to zrzucałem z powrotem na luz i za drugim, trzecim razem wrzucał się gładko. Ostatnio zauważyłem że jak mam sprzęgło wciśnięte do końca i nie chce się wrzucić, to puszczam go lekko (ok 1cm od podłogi) i wtedy drążek ląduje w odpowiednim miejscu.

      Auto mam od marca. Niestety nie jestem pewien czy problem występował też przed wymianą sprzęgła, ale wydaje mi się że nie koniecznie.

      Ostatnio też pierwszy raz pojawił się problem z wrzuceniem pierwszego biegu. Silnik był rozgrzany, stałem w korku, udało się przy 2-giej próbie.
    2. Od jakiegoś miesiąca, max dwóch, przy wrzucaniu trzeciego biegu zgrzyta coś w skrzyni. Dzieje się tak tylko na zimnym silniku przy pierwszym wrzucaniu 3-ki. Nie jest to regułą. Nie zauważyłem też, żeby sytuacja się powtarzała jak już sobie raz zgrzytnie i kolejny raz wrzucam trzeci bieg.


    Jaka/jakie mogą być przyczyny? Co trzeba będzie wymienić?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-04-16 o 13:46

  2. #2

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białobrzegi/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    nikt... nic...?

  3. #3
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    jechać do mechanika który to zakładał i reklamować

    forum choćby nie wiadomo jak dokładne było to auta Ci nie naprawi
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  4. #4
    reindeer1988's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Krzepice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    W moim też czasami wsteczny nie chce wskoczyć i 3 zgrzyta, ale ja nic w aucie nie wymieniałam Może w Twoim przypadku rzeczywiście trzeba będzie odwiedzić mechanika.
    "Zanim kogoś osądzisz, najpierw postaraj się go zrozumieć..."

  5. #5
    adus1234's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    SEAT Exeo st sport
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    witam serdecznie, ja mam ten sam problem tyle ze mam auto od połtora roku przed moim zakupem wymienione było sprzegło i dwumas, i czesto mam problem z wbiciem 3 ale najczesniej podczas osrego startu, mowze to kwestia regulacji??u mnie jest wyrobiona poduszka pod skrzynia biegów czy to rowniez moze powodowac takie objawy?

  6. #6
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Czasami warto przed jakimis wiekszymi wymianami/naprawami zmienic olej w skrzyni. Znam przypadki, gdy to pomoglo. Ale to baaardzo optymistyczna wersja.

  7. #7

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białobrzegi/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Zbieram się do wymiany oleju w silniku więc może faktycznie i w skrzyni by się przydało bo pewnie od nowości nikt tam nie zaglądał. Na pewno nie zaszkodzi.

    Spróbuję to też zareklamować. Ciekawi mnie tylko co można było przy tym spartaczyć? Czy to jakiś skomplikowany zabieg z wymianą sprzęgła? Często zdarzają się problemy po wymianie?

  8. #8

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kamiś Pokaż post
    Zbieram się do wymiany oleju w silniku więc może faktycznie i w skrzyni by się przydało bo pewnie od nowości nikt tam nie zaglądał. Na pewno nie zaszkodzi.

    Spróbuję to też zareklamować. Ciekawi mnie tylko co można było przy tym spartaczyć? Czy to jakiś skomplikowany zabieg z wymianą sprzęgła? Często zdarzają się problemy po wymianie?

    Ja miałem ten sam problem ze wstecznym i 1dynką olałem temat , wina najprawdopodobniej po stronie oleju bo w lato jakoś lepiej biegi wchodzą , można też sprawdzić wodziki w skrzyni ale ja obstawiam ze jest to olej który ma trochę syfu w sobie a w taką pogodę jak teraz robi się gęściejszy.

  9. #9
    Guri's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Q5 3.0 TDi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Ja miałem problemy jak wrzucałem dwójkę - zgrzyt ciężko - jak bym nie dociskał sprzęgła - pomogło płukanie i wymiana oleju - trafiłem na promocję zimową czy tam jesienną i zapłaciłem 19.99 plnów
    “Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec”
    (George Carlin)

  10. #10

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białobrzegi/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Na początku tygodnia wymieniłem olej w skrzyni. Na razie nie zgrzyta. Dopiszę czy pomogło, jak trochę pojeżdżę.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •