Sonda: jaka barwa światła w xenonach??

Bądź świadom że to jest publiczna sonda: inni użytkownicy będą widzieć opcje które wybrałes.

Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 157

Temat: Jaka barwa światła w xenonach?

  1. #1
    MaGGu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    Audi S3 8V
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny Jaka barwa światła w xenonach?

    zastanawiam sie jaką barwe światła polecacie. Tylko te dwa warianty wchodza w gre. Oczywscie mowa o zarówkach D2S.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-10-15 o 12:32
    Audi A3 8L VP - 192 KM 404NM by DynoSoft - SOLD
    Audi A3 8L PD - 224KM 430 NM by COMPSport - SOLD
    Audi A3 8P BKD - 216KM 435NM by DynoSoft - SOLD
    VW GOLF 6 R20 CDLF - 350KM 445NM by COMPsport - SOLD

    Audi S3 CJXC Sportback - 385KM 492NM by
    COMPsport - NOW


  2. #2
    ryba's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczecin
    Auto
    VW Passat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    polecam co mam 6000k jak patrzysz na swiatelka to niebieske a na drodze bieluutko poprostu bosko

  3. #3
    MaGGu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    Audi S3 8V
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    kurde nie powiem, bo kusi mnie zeby wziaś 8000k.... tylko obawiam się, że jak poleje to nic nie bede widział.......
    Audi A3 8L VP - 192 KM 404NM by DynoSoft - SOLD
    Audi A3 8L PD - 224KM 430 NM by COMPSport - SOLD
    Audi A3 8P BKD - 216KM 435NM by DynoSoft - SOLD
    VW GOLF 6 R20 CDLF - 350KM 445NM by COMPsport - SOLD

    Audi S3 CJXC Sportback - 385KM 492NM by
    COMPsport - NOW


  4. #4
    Coolfon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wolbrom/Kraków/Katowice
    Auto
    Audi A3 ABT
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Standard to chyba 4300k i tego bym się trzymał, ewentualnie 6000k. W mocniejsze bym nie inwestował.
    Srebrny pocisk ...



  5. #5
    ryba's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczecin
    Auto
    VW Passat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    przy 6000k napewno bedziesz mial bialo na drodze na mokrym tez jest ok z 8000k nie mialem doczynienia zabardzo ale nasz mada faka ma 8000k i cos tam chwalil tez

  6. #6
    kaktus's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy --> Przemyśl
    Auto
    Audi Allroad 2.7 BiT
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja od tygodnia jeżdżę na palnikach 6000 kelwinów i są idealne. Tak jak ryba mówi na drodze jest biało a świecą lekko niebiesko. Polecam
    PICTURE UNDER CONSTRUCTION

  7. #7
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MaGGu
    kurde nie powiem, bo kusi mnie zeby wziaś 8000k.... tylko obawiam się, że jak poleje to nic nie bede widział.......
    mylisz sie... ja juz mialem kilka razy przypadek ze jadac po mokrym myslalem ze jade po suchym bardzo zdradliwe ale oto ze nie bedziesz nic widzial w deszczu sie nie martw wszystko ******scie widac... ja tez kiedys dumalem i dumalem jaki kolor brac... i nie zaluje teraz bede zmienial to tez na 8000

    [ Dodano: Czw 18 Paź, 2007 09:07 ]
    kaktus, 8000K to dopiero swieci nie jakas biala wies tylko znaki odbijaja sie w odcien niebieskiego super efekt... i kazdy ci spie.... z drogi

    Maggu przecie ty widzial moje lampy

    Coolfon, w jakie mocniejsze ? przecie tu chodzi tylko o odcien barwy swiatla a nie moc heh
    420 500 km
    1

  8. #8
    Coolfon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wolbrom/Kraków/Katowice
    Auto
    Audi A3 ABT
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Pozwolę sobie zacytować artykuł z www.autoall.pl

    Barwa światła uzależniona jest od temperatury palnika xenonowego. Przednie światła samochodowe powinny mieć barwę białą lub żółtą selektywną. Światło białe są używane znacznie częściej, ponieważ zachowują skuteczność w każdych warunkach pogodowych i jest przez to bardziej uniwersalne. Nie istnieje dokładny naukowy przepis na "światło białe". Biel ma wiele odmian, które z powodu subiektywności wzroku dają podobne odczucia kolorystyczne. Aby określić rodzaj bieli optycy posługują się temperaturą barwową wyskalowaną w kelwinach (K). Skala ta ma zastosowanie także w motoryzacji. Jeżeli wybierzecie państwo temperaturę 6000K to światło będzie białe z delikatną poświatą niebieską widoczną tylko z daleka. Światło takie lepiej oświetla drogę gdyż posiada więcej lumenów. Światło o temperaturze 8000K jest również światłem białym ale posiada już poświatę delikatnie fioletową. Wychodząc powyżej granicy 8000K czyli np. 10000K, 11100K, 12000K itd światło robi się fioletowe, a ilość lumenów znacznie spada co wypływa strasznie na pogorszenie warunków świetlnych / xenonon zaczyna świecić gorzej od standartowej żarówki halogenowej a przecież nie o to chodzi.
    Srebrny pocisk ...



  9. #9
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Proxa
    Cytuj Oryginalnie napisane przez MaGGu
    kurde nie powiem, bo kusi mnie zeby wziaś 8000k.... tylko obawiam się, że jak poleje to nic nie bede widział.......
    mylisz sie... ja juz mialem kilka razy przypadek ze jadac po mokrym myslalem ze jade po suchym bardzo zdradliwe ale oto ze nie bedziesz nic widzial w deszczu sie nie martw wszystko ******scie widac... ja tez kiedys dumalem i dumalem jaki kolor brac... i nie zaluje teraz bede zmienial to tez na 8000

    [ Dodano: Czw 18 Paź, 2007 09:07 ]
    kaktus, 8000K to dopiero swieci nie jakas biala wies tylko znaki odbijaja sie w odcien niebieskiego super efekt... i kazdy ci spie.... z drogi

    Maggu przecie ty widzial moje lampy

    Coolfon, w jakie mocniejsze ? przecie tu chodzi tylko o odcien barwy swiatla a nie moc heh
    ale generalnie im wieksza temperatura swiatla tym mniej swiatla. Porownujac kumpla tt gdzie ma zarowki 8000K a moje s3 gdzie mam 4300K to jego auto duzo gorzej oswietla droge.

  10. #10
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Coolfon, ale napisales : ,,W mocniejsze bym nie inwestował.,, chyba chodzilo ci o inna barwe swiatla ? a nie moc heh

    artykul powyzej znam... szkoda ze nie napisali ze swiatlo 8000K mniej meczy oko w nocy niz 6000.... ale mniejsza oto ja jezdze duzo w nocy 8000K bardzoooo mi sie podoba jak ktos chce swiatlo biale to niech se kupi zarowki Blue Vision heh maja 4200K jak dobrze pamietam 8000K dlamniej jest przyjemniejsze... bardziej zgania ludzi na drodze... i w nocy widac superrrr kazdy kto wsiada pyta sie co mam za swiatla... bo tak ladnie na niebieskawo swieca... dlamnie 6000 to jak zwykla zarowka... ale np tak jak pieterd 12000 bym nie wsadzil bo wtedy na deszczu faktycznie sie mocno ogranicza pole widzenia ale za to jest lans

    pozatym nie moge sie doczekac zimy !! jak snieg zacznie przybierac niebieska barweee super efekt bedzie a wy na 6000K bedziecie widziec standartowo ja widze swiat w innym wymiarze

    [ Dodano: Czw 18 Paź, 2007 09:42 ]
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dawid
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Proxa
    Cytuj Oryginalnie napisane przez MaGGu
    kurde nie powiem, bo kusi mnie zeby wziaś 8000k.... tylko obawiam się, że jak poleje to nic nie bede widział.......
    mylisz sie... ja juz mialem kilka razy przypadek ze jadac po mokrym myslalem ze jade po suchym bardzo zdradliwe ale oto ze nie bedziesz nic widzial w deszczu sie nie martw wszystko ******scie widac... ja tez kiedys dumalem i dumalem jaki kolor brac... i nie zaluje teraz bede zmienial to tez na 8000

    [ Dodano: Czw 18 Paź, 2007 09:07 ]
    kaktus, 8000K to dopiero swieci nie jakas biala wies tylko znaki odbijaja sie w odcien niebieskiego super efekt... i kazdy ci spie.... z drogi

    Maggu przecie ty widzial moje lampy

    Coolfon, w jakie mocniejsze ? przecie tu chodzi tylko o odcien barwy swiatla a nie moc heh
    ale generalnie im wieksza temperatura swiatla tym mniej swiatla. Porownujac kumpla tt gdzie ma zarowki 8000K a moje s3 gdzie mam 4300K to jego auto duzo gorzej oswietla droge.
    hmmm ale to nie dwa S3 kolo siebie tylko tt i s3 calkiem inna budowa klosza... kolega ma standartowe zarniki u siebie i jak dobrze sie orientuje to itak zmienil na 8000 i jest zadowolony... swoja droga wydawalo mi sie ze jego gorzej swiecily... przy moim to zalezy tez od budowy klosza
    420 500 km
    1

Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •