Strona 48 z 52 PierwszyPierwszy ... 384647484950 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 471 do 480 z 516

Temat: Katalizator

  1. #471
    gregorek12's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpacie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Mam problem z katalizatorem, słychać z niego rezonns. Audi z 97r 1.6 AKL, gdybym wyciął go nie będzie problemu z sonda lambda i czy obroty nie będą świrować ?

  2. #472
    chudy92's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    795 razy
    Podziękował
    516 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gregorek12 Pokaż post
    Mam problem z katalizatorem, słychać z niego rezonns. Audi z 97r 1.6 AKL, gdybym wyciął go nie będzie problemu z sonda lambda i czy obroty nie będą świrować ?
    Nie bedzie. Masz sonde przed katem. Wspasujesz gniazdo w rure i tyle.

    Wysłane z mojego LG-H525n
    A3 8L Hatchback 3D 1997r [1.6 AEH - 101/145] A3 8L Hatchback 3D 2001r [1.8t AUM - 229/322] A4 B6 Avant 2002r [1.9tdi AVF - 164/374] A3 8V Limousine 2015r [2.0tfsi CNTC - 343/487]

  3. Podziękowania dla chudy92 za pomoc w problemie

    gregorek12 (28-12-15)

  4. #473

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sandomierz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny

    Witam zaczne od tego że mam audi a3 1.8 apg i problem polega na tym że świeci mi sie check engin błąd po zeskanowaniu to p0420 czyli na wartości spalin poniżej normy progowej, ale nie w tym cały problem w audi o tym silniku występuje sonda jedna przed katem a druga za, tak wyczytałem na internecie jednak u mnie sprawa przedstawia sie inaczej.Mam jakis czujnik zaraz w miejscu gdzie z 4 cylindrów schodzi sie do 2 rur i tam jest jakis czujnik jeszcze przed tymi dwoma harmonijkami nastepnie sonda przed katem a za katem już nic nie ma żadnego czujnika co jest grane bo wszędzie katalizatory gotowe ''plug and play'' są na 2 sondy do tego silnika a ja przed katem mam tylko jedną.I oczywiście kat jest wypluty jeśli to w ogóle jest katalizator dołączę potem zdjęcia.

    Bardzo proszę o pomoc bo już nie daje rady z tym co tam jest grane dołączę fotki całego układu wydechowego po południu to zobaczycie co jest grane pozdrawiam Wojtek.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    zrobiłem zdjęcia i odkryłem coś przy kostkach gdzie podpina się sondy czy tak ma byc w tej wersji https://www.bikepics.com/pictures/2770268/ ?
    A ty reszta zdjęć tego co jest tak gmerane https://www.bikepics.com/pics/2015/1...70267-full.jpg https://www.bikepics.com/pics/2015/1...70266-full.jpg

    Sam juz nie wiem co z tym zrobić i co to w ogóle jest założone w tym aucie błagam ratujcie bo 10 stycznia jade do belgi autem a huk w kabinie niemiłosierny

  5. #474

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wojtek124 Pokaż post
    Witam zaczne od tego że mam audi a3 1.8 apg i problem polega na tym że świeci mi sie check engin błąd po zeskanowaniu to p0420 czyli na wartości spalin poniżej normy progowej, ale nie w tym cały problem w audi o tym silniku występuje sonda jedna przed katem a druga za, tak wyczytałem na internecie jednak u mnie sprawa przedstawia sie inaczej.Mam jakis czujnik zaraz w miejscu gdzie z 4 cylindrów schodzi sie do 2 rur i tam jest jakis czujnik jeszcze przed tymi dwoma harmonijkami nastepnie sonda przed katem a za katem już nic nie ma żadnego czujnika co jest grane bo wszędzie katalizatory gotowe ''plug and play'' są na 2 sondy do tego silnika a ja przed katem mam tylko jedną.I oczywiście kat jest wypluty jeśli to w ogóle jest katalizator dołączę potem zdjęcia.

    Bardzo proszę o pomoc bo już nie daje rady z tym co tam jest grane dołączę fotki całego układu wydechowego po południu to zobaczycie co jest grane pozdrawiam Wojtek.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    zrobiłem zdjęcia i odkryłem coś przy kostkach gdzie podpina się sondy czy tak ma byc w tej wersji https://www.bikepics.com/pictures/2770268/ ?
    A ty reszta zdjęć tego co jest tak gmerane https://www.bikepics.com/pics/2015/1...70267-full.jpg https://www.bikepics.com/pics/2015/1...70266-full.jpg

    Sam juz nie wiem co z tym zrobić i co to w ogóle jest założone w tym aucie błagam ratujcie bo 10 stycznia jade do belgi autem a huk w kabinie niemiłosierny
    Na moje masz wszystko w porządku. Mylisz czujnik z sondą. Pewnie kat się wypalił dlatego hałasuje,ale to musisz sam stwierdzić z kanału.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez qazek123 Pokaż post
    Witam. Miał ktoś styczność z emulatorem drugiej sondy lambda? Kupiłem takie ustrojstwo bo świeci mi check z powodu wybebeszonego katalizatora, ale w niczym nie pomogło bo skasowalem błąd i nadal wskakuje. Ten cały emulator to tak na prawde mosieżne kolanko z dwoma gwintami.
    Na allegro można kupić też coś takiego http://allegro.pl/emulator-katalizat...422982818.html

    Warto kupić?
    Mosiężne kolanko wystarczy ja tak mam, zależy jak wybebeszyłeś kata.Przepływ spalin za duży pewnie. Mam coś takiego http://allegro.pl/strumieniokat-w-obudowie-katalizatora-sr-50-mm-krk-i5888637927.html

  6. #475

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Pytanie do kogoś kto nie ma katalizatora w 1.8 APG lub AGN. Jaki bład wywala sterownik z tego powodu? Bo mam 16523 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S2: Response Too Slow. Nie wiem czy to przez wybebeszony katalizator czy sonda do wymiany. Po podpieciu do vaga druga sonda bardzo wolno zmienia napiecie i prawie ciagle jest 1v. Mam wstawiony emulator i nie wiem czy to z tego powodu czy sonda padła. Napiecia pierwszej to około 0.4-0.5v

  7. #476

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice tarnowa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Takie pytanko mam jeśli na vagu pokazuje błąd niski poziom katalizatora(coś takiego nie pamiętam dokładnie) czy jeżdżenie z takim katalizatorem może uszkodzić silnik i inne podzespoły. Znajomy mechanik powiedział, że jazda z niesprawnym katalizatorem może uszkodzić turbinę układ dolotowy i silnik coś tam jeszcze tylko nie pamiętam. I czy to jest prawdą. Zalecił wycięcie katalizatora i wstawienie strumienicy. Silnik 1.8T + lpg AGU 2000/1.
    A z niesprawnym katalizatorem przy zakładaniu lpg mogli ominąć ten katalizator. A te silniki ile miały sond lambda.

  8. #477
    marshal_sila's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krasnystaw
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Układy wydechowe przedliftowe AGU (przepustnica na linke) sonda lambda szt.1

  9. #478

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice tarnowa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marshal_sila Pokaż post
    Układy wydechowe przedliftowe AGU (przepustnica na linke) sonda lambda szt.1
    Jest to poliftowa wersja AGU oznaczenia na silniku zastanawiam się nad zamontowaniem zamiast katalizatora strumienicy

  10. #479
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Nie było AGU w poliftach, chyba że ktos silnik przerzucił
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  11. #480

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice tarnowa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Grabek Pokaż post
    Nie było AGU w poliftach, chyba że ktos silnik przerzucił
    Zerknę jeszcze raz przy okazji na oznaczenie silnika ale na 100% był to AGU ale dzięki za info

Strona 48 z 52 PierwszyPierwszy ... 384647484950 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •