Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 26

Temat: auto gaśnie na wstecznym

  1. #1

    Data dołączenia
    Feb 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pabianice
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny auto gaśnie na wstecznym

    moje AGN zaczęło ostatnio bardzo dziwnie się zachowywać,kiedy na postoju przy wciśniętym sprzęgle załączę bieg wsteczny,silnik spada z obrotów i gaśnie.zauważylem że wpływ na obroty biegu jałowego ma położenie lewarka zmiany biegów.na wszystkich innych biegach nic się nie dzieje ,chyba że załącze pierwszy bieg i lewarek pociągnę w kierunku do siebie i przytrzymam go,wtedy też obroty nagle spadają.bardzo dziwne że silnik reaguje na takie położenie lewarka,przecież drążek zminy biegów nie jest chyba połączony z przepustnicą jakąś elektroniką.POMOCY
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 15-10-18 o 21:58

  2. #2
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    No dziwne, chyba że sprzęgło Ci pada. Na wciśniętym sprzęgle lekko Ci wchodzą biegi?

  3. #3

    Data dołączenia
    Feb 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pabianice
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    to napewno nie ma nic wspólnego ze sprzęgłem,bo sprzęgło działa tak jak powinno bez zarzutu,biegi wchodzą leciutko bez żadnych haczeń i oporów

  4. #4
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Prawdopodobnie masz zwarcie gdzieś przy światełku cofania. Pobiera dużo prądu i cewka nie ma go skąd wziąć. Spróbuj kolego wypiąć czujnik cofania i włącz wsteczny. Powinno pomóc. Wtedy będziesz wiedział gdzie zacząć szukać. jeśli nie zgaśnie samochód, to trzeba szukać w tym właśnie obwodzie. Ale to tylko teoria, przyczyna może być inna. Ale sprawdzić nie zaszkodzi. To mało roboty. Pozdrawiam

  5. #5
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...nie++wstecznym

    mam nadzieje ze to ci pomoze (kolega z klubu OCP mal taki sam problem)
    OOOO UWIELBIAM




  6. #6

    Data dołączenia
    Feb 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pabianice
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    dosłownie przed chwilą wypiąłem wtyczkę wstecznego ze skrzyni ale niestety nic się nie zmieniło,auto dalej gaśnie.lektura forum którego link przesłał CHESTER A3 dała mi wiele do myślenia,ogólnie wiele pisali tam o wiązce elektrycznej,wiec postanowiłem... poprostu poszarpać kablami pod maską ,efekt taki że jak narazie uporczywe objawy ustąpiły i wszystko jest oki,jeżeli coś się zmieni odrazu wrócę do tematu i będę was męczył.Dzięki za pomoc

  7. #7
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    oj delu a3, to nie jest fiat zeby go szarpac z naszymi malenstwami trzeba delikatnie
    OOOO UWIELBIAM




  8. #8

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ŚWIDNICA
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Znalazłem kilka postów na tema gaśnięcia podczas włączania wstecznego ale niegdzie nie znalazłem konkretnej opinii może jednak ktoś spotkał się z podobnym sytuacją że co jakiś czas jak samochód chwile postoi odpalam jest ok. wciskam wsteczny a on gaśnie z góry wielkie dzięki za pomoc.

  9. #9
    Packmann's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Auto gaśnie na wstecznym, elektronika szwankuje

    Witam, na forum były podobne tematy poruszane ale nie znalazłem drugiego takiego przypadku jak mój.
    Zacznę od tego że już tusz po zimie zaczęły się problemy - auto sporadycznie [może raz na 2 tyg] gasło w momencie wrzucania biegu wstecznego, gdzieś na wiosne także sporadycznie zaczęła mi elektronika świrować, było tak może 2-3x [pojawiała się kontrolka airbaga, świec żarowych, wskazówka prędkościomierza spadła do zera, panel od climatronika totalnie zdechł, czarny ekran zero reakcji, dmuchawy działały z taką siłą jaka była ustawiona zanim się panel wyłaczyl], wtedy zdarzało się to w trasie, w czasie jazdy po np. 50 km wyżej opisane problemy.
    Potem przyszło lato i problem jakby się uśpił, jednak powrócił z dwojoną siłą, zauważyłem że najczęściej to się zdarza jak jest wilgotno, w czasie deszczów itp.

    Teraz podczas wrzucania wstecznego auto częściej gaśnie niż chodzi dalej, do tego świrujące kontrolki, prędkościomierz, panel climy, jeśli w czasie jazdy widze że panel zgasł to już wiem że po zatrzymaniu nie wrzuce wstecznego.
    Miałem już taką akcje że po zaparkowaniu przodem przy ścianie, musiałem auto wypchać z parkingu, potem odpalić na luzie/jedynce i dopiero jechać, odpalałem normalnie na luzie, potem wsteczny i zgasł i tak z 10x .
    Wszystkie inne biegi działają OK, jeśli wsteczny jest wrzucony przed odpaleniem auta, każda próba uruchomienia silnika kończy się porażką.

    Dodam że jeśli te kontrolki itp pojawią się w czasie jazdy, to po zatrzymaniu, zgaszeniu i ponownym odpaleniu auta zazwyczaj wszystko wraca do normalności.
    Co do wstecznego to zgaszenie i ponowne odpalenie niewiele daje, czasem zaskoczy a czasem nie jak na tym parkingu.
    No więc po tym wszystkim od razu zerknalem na czujnik światel cofania i kable, okazało się że kabel był przetarty, zaizolowałem, dalej to samo.
    Potem odłączyłem całkiem ten czujnik i wsteczny można powiedzieć działa [pewności nie mam odpiąłem 2dni temu], ale przez ten czas problem świrujących kontrolek się znów pojawił.
    Teraz nie wiem czy powód tego wszystkiego jest jeden (czujnik), czy są jeszcze inne skoro po odpięciu czujnika problem elektorniki dalej jest na rzeczy.
    Dodam jeszcze tak jak wspominałem wcześniej najczęściej problem wstecznego i elektroniki pojawiał się jak było wilgotno, w czasie słonecznych dni dosłownie raz tak miałem.
    Kiedy w czasie tygodniowego upału udałem się na myjnie, tusz po wyjechaniu z niej wsteczny i elektronika , tym razem po drugim restarcie wróciło do normy.

    Autko podpinałem do vaga początkiem maja wówczas miałem następujące błędy:
    626 Lampka kontr.włączenia świecy żarowe-K29
    przerwa lub zwarcie do masy - BŁĄD SPORADYCZNY
    17978 Moduł sterujący zablokowany
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
    741 Kontrola pedału hamulca
    nieprawidłowy sygnał
    604 Potencjometr w V71-G113
    przerwa lub zwarcie do plusa - BŁĄD SPORADYCZNY
    1206 Sygnał zapłonu (obrotów) - brak
    nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY
    532 Napięcie zasilania
    sygnał za mały - BŁĄD SPORADYCZNY

    Teraz jeszcze raz będe załatwiał vaga aby ponownie sprawdzić.
    Sorry za długi wywód, chciałem rzeczowo opisać problem, macie może jakieś pomysły co z tym zrobić??
    Ostatnio edytowany przez Packmann - 17-08-09 o 13:38

  10. #10
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    A wiec tak mialem bardzo podobnie tylko u mnie dzialo sie to wszystko po nacisnieciu hamulca. Zobacz czy nie wchodzi woda pod nogi kierowcy lub pasazera. Zdejmij listwe z progu i na wrzuconym wstecznym poruszaj instalacja. Zobaczysz czy cos sie zmienia. Bledami sie raczej nie sugeruj bo jak jest gdzies zwarcie to wszystko swiruje. Jak wrzucasz wsteczny to pojawia sie plus na przewodzie przez cala dlugosc samochodu. Stawiam ze pod siedzeniem kierowcy znajdziesz przyczyne. tak bylo u mnie

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •